Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Jana Dufka v loňské sezoně poznamenalo zranění: i proto nakonec nastoupil jen do 26 zápasů. V nich zaznamenal sedm bodů a nenavázal tak na předchozí ročník, v němž se podíval až do reprezentace. Pomůže mu v návratu do formy letní přestup do Mladé Boleslavi?

„Věřím, že je to skvělá organizace, ve které všechno funguje,“ odůvodňoval Jan Dufek, proč se rozhodl po dvou sezonách ve Zlíně přestoupit do Mladé Boleslavi. „Lákala mě kvalita týmu i trenérů a také jsem potřeboval nový impulz,“ dodal v rozhovoru pro klubový web Bruslařů s tím, že bude chtít bojovat o pozvánku do národního týmu.

Tu dostal na dva zápasy v sezoně 2019/20, během níž se z hráče prvoligového Přerova stal nejlepším střelcem Zlína a debutantem v A-týmu reprezentace. Ve 46 duelech si tehdy připsal 29 bodů (15+14).

Po sezoně jsme ho zařadili mezi nadějné mladé útočníky a na tom se stále nic nezměnilo. Dufka však v koronavirem poznamenaném ročníku trápilo zranění, kvůli němuž nastoupil jen do poloviny zápasů. A vstřelil pouhé dva góly a přidal pět asistencí.

Pomůže mu v návratu do formy přestup do Mladé Boleslavi?

Střelec, nebo nahrávač?

Jan Dufek vyletěl v předloňské sezoně díky střelbě. Patřil do třicítky nejlépe střílejících útočníků a díky vysoké úspěšnosti střelby k nejlepším extraligovým střelcům vůbec. Při hře 5 na 5 mu náleželo páté místo.

Jeho loňský statistický zápis ovlivnil nižší počet odehraných zápasů. Ve 26 zápasech bodoval jen 7krát a víckrát asistoval, než dával góly.

Tomu napovídají i pokročilé statistiky, podle nichž mu v počtu nahrávek na střelecké pokusy patřila 47. příčka mezi pravidelně hrajícími extraligovými útočníky. To je solidní umístění, které se Dufkovi daří zopakovat už jen v jedné z hlavních statistik: úspěšných výstupech z obranného pásma, tedy ve schopnosti vyjet s pukem z vlastní třetiny.

Jinak se čtyřiadvacetiletému útočníkovi příliš nedařilo. Zlín s ním na ledě sice měl vyšší podíly střel ze slotu i očekávaných gól než bez něj, ale například ve střelbě a gólech Dufek na výkony z předchozího ročníku nenavázal.

Otázkou zvláště pro Mladou Boleslav je, zda se mu to může v novém týmu podařit. Už po jeho výborné sezoně ve Zlíně jsme psali o tom, že Dufkovy výkony se můžou zhoršit. Jednak kvůli tomu, že se mu sníží nadprůměrně vysoká střelecká úspěšnost, jednak kvůli tomu, že bude hrát proti kvalitnějším protihráčům.

Rodák z Brna však přesto skrývá velice zajímavý potenciál, který by mohli v Bruslařském klubu rozvinout. Mladé Boleslavi se to u řady mladých hráčů podařilo – jmenujme například Davida Šťastného, Pavla Kousala, Ondřeje Najmana či Davida Ciencialu.

Jak se bude dařit Janu Dufkovi?

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV