Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Play off letošní extraligové sezony dospělo až do finále, ve kterém se utká Třinec s Libercem. Kteří hráči z těchto týmů podávali v dosavadním průběhu vyřazovací části nejlepší výkony?

Pomocí statistik a našeho modelu Game Score jsme vybrali z obou týmů tři zástupce, kteří nejvíce přispěli k postupu svých týmů až do finále. Kteří hráči si svými výkony ve čtvrtfinále a semifinále nejhlasitěji řekli o cenu Václava Paciny pro nejlepšího hráče play off?

Bílí Tygři Liberec

Michal Birner

Po vyřazení Sparty v čele s Michalem Řepíkem je Michal Birner podle hodnocení Game Score nejlepším hráčem play off, který zůstal ve hře. V 11 zápasech celkově nakumuloval hodnotu 17,02, což v průměru na utkání znamená hodnocení 1,55. To je téměř totožné s jeho výkony v základní části, kdy měl průměrné hodnocení 1,47.

Birner v dosavadním průběhu play off nasbíral 12 bodů, za tři góly a devět asistencí. To ho řadí na druhé místo za Michala Řepíka. S Birnerem na ledě si Liberec vytvořil při hře 5 na 5 velice solidní herní převahu. Poměr střeleckých pokusů má Birner při účasti na ledě 56,5 %, stejně jako poměr očekávaných gólů. Na ledě pak byl při základním počtu hráčů u šesti vstřelených a tří obdržených gólů, připsal si pět bodů. Zbylých sedm pak přidal při přesilovkách, kde měl jednu branku a šest asistencí. Celkově devět asistencí Birnera je druhým nejlepším výkonem v play off. Birner pak připravil spoluhráčům nejvíce střeleckých pozic, celkově 68, o 21 více než druhý Michael Špaček z Třince.

Radan Lenc

Radan Lenc je po Michalu Birnerovi druhým nejproduktivnějším hráčem Liberce v play off: připsal si 11 bodů, z toho hned deset bylo asistencí. Šest pak primárních. Stejně jako Birner, i Lenc patří k hlavním postavám liberecké početní výhody, kde si připsal sedm ze všech svých asistencí. Celkově v průběhu play off nasbíral hodnocení Game Score 13,72, což je pátý nejlepší výkon. Před ním se nachází kromě Birnera pouze tři hráči Sparty.

Při hře 5 na 5 Lenc strávil většinu času po boku Michala Birnera a má poměr střeleckých pokusů 56,4 % a poměr očekávaných gólů 54,9 %. Na ledě byl pak u šesti vstřelených a pěti obdržených gólů.

Dávid Gríger

Výraznou postavou je i Dávid Gríger. Ten většinu play off odehrál ve druhém útoku s Michalem Bulířem a Adamem Najmanem. V posledních dvou zápasech semifinálové série ho však průběh, ale právě i jeho výkony, posunuly do prvního útoku. Celkově si Gríger v play off připsal v 11 zápasech devět bodů za pět gólů a čtyři asistence s hodnocením Game Score 11,2. I Gríger patří stabilně do první přesilovkové formace Liberce, kde si připsal bilanci 3+3 a nasbíral většinu svých bodů.

Gríger pak má stejně jako Birner i Lenc při hře 5 na 5 pozitivní výsledky. Při jeho pobytu na ledě je poměr střeleckých pokusů 52,8 % a poměr očekávaných gólů 56,7 %. Na ledě byl celkem u šesti vstřelených a čtyř obdržených gólů.

HC Oceláři Třinec

Martin Růžička

Stejně jako Liberec se i Oceláři mohou spolehnout v play off na své největší hvězdy. Martin Růžička bodoval v play off prozatím v devíti z 11 zápasů, ve kterých si připsal dohromady osm gólů a tři asistence. Zatímco v základní části šance především připravoval, v play off se z něho stal střelec, který rozhoduje zápasy. Růžička má na kontě v tomto play off už pět vítězných gólů! Celkově ho pak jeho hodnocení Game Score 12,6 řadí na šesté místo.

Při hře 5 na 5 navázal první útok Třince na základní část, s Růžičkou na ledě je poměr střeleckých pokusů 52,2 % a poměr očekávaných gólů 58,6 %. Na ledě byl Růžička při hře 5 na 5 u osmi vstřelených a tří obdržených gólů, což znamená poměr 72,8 %.

Matěj Stránský

Matěj Stránský si s Martinem Růžičkou prohodili své role a z nejlepšího střelce základní části se stal nahrávač. Stránský si totiž prozatím připsal v play off tři góly a hned osm asistencí. A zatímco v základní části byl i častějším střelcem než nahrávačem, v play off má naopak více nahrávek na střely než samotných střel na branku.

S ním na ledě pak má Třinec poměr střeleckých pokusů 52,1 %. Poměr očekávaných gólů má Stránský nejlepší ze všech třineckých útočníků – 59,8 %. A na ledě byl u sedmi vstřelených a pouze dvou obdržených gólů.

Ondřej Kacetl

Ondřej Kacetl podává v play off opravdu vynikající výkony. V 11 zápasech inkasoval pouze 13 gólů a hned čtyřikrát si připsal čisté konto. Mladou Boleslav vynuloval třikrát ze čtyř domácích zápasů a především v rozhodujícím sedmém zápase. Podle Ondřeje Zamazala z České televize jako osmý brankář v historii play off.

Ze semifinalistů pouze Jan Růžička čelil větší kvalitě střel než Kacetl, když na něj v play off doposud v přepočtu na 60 minut mířily střely, ze kterých se očekávalo 2,05 gólu. Za stejný čas však Kacetl inkasuje zatím pouze 1,18 gólu! Celkově pak v průběhu play off inkasoval o 9,5 gólu méně než byla očekávání a je v tomto ohledu jednoznačně nejlepším gólmanem. K tomu chytil také více než 10 branek navíc v porovnání s průměrným brankářem extraligy. V obou kategoriích pak druhý Jan Růžička dosahuje zhruba polovičních hodnot.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV