Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Fanoušci si v hlasování zvolili jako nejlepšího hráče letošního Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy útočníka mistrovského Třince Daniela Voženílka! Ten v hlasování těsně předčil Olivera Okuliara z hradeckého Mountfieldu.

S výběrem fanoušků se dá stoprocentně souhlasit. Daniel Voženílek byl nejlepším hráčem například i pohledem našeho modelu Game Score. Tento zarputilý bojovník ukázal, že mu vyřazovací boje nadmíru svědčí, když výborné výkony předváděl už v minulé sezoně.

V dresu Českých Budějovic se Voženílek loni podílel na zisku bronzové medaile sedmi body v osmi zápasech. V letošním ročníku pak došel společně s třineckými Oceláři až na vrchol a ve 22 zápasech play off si připsal 16 bodů!

Hned sedm z nich si schoval na finálovou sérii proti Mountfieldu, ve které byl jasně nejlepším hráčem na obou stranách. Dle hodnocení Game Score dominoval Voženílek zápasům číslo jedna, dva i šest, ve kterých podal opravdu vynikající výkony.

V prvních dvou duelech měl Voženílek na kontě tři góly a jednu asistenci a byl tak výrazně podepsán pod rychlým vedením Ocelářů v poměru 2:0 na zápasy. Výraznou úlohu pak sehrál i v posledním vítězném zápase, ve kterém si připsal dvě gólové asistence.

S Voženílkem na ledě pak ve finále Oceláři vstřelili při hře 5 na 5 sedm gólů a ani jednou neinkasovali!

Voženílek ale předváděl výborné výkony po celé play off. V celkové produktivitě zaostal pouze o bod za Martinem Růžičkou a měl také druhý nejvyšší počet primárních bodů, když pouze tři z jeho asistencí byly sekundární.

V celkovém součtu nepatřil mezi úplně ty nejčastější střelce, když se 67 střeleckými pokusy uzavíral druhou desítku. Hned 36 z jeho střel ale bylo z oblasti slotu, což ho už řadilo na osmé místo.

Všech šest svých gólů v play off vstřelil z okolí brankoviště, kde byl velmi nebezpečný. Tři z jeho gólů přišly bezprostředně po úspěšném napadání a zisku puku, což byla v play off Voženílkova silná stránka. Dva góly přidal po delším pobytu v útočném pásmu a jeden vstřelil po rychlém kontru a vytvořeném přečíslení.

Mapa vstřelených gólů Daniela Voženílka v play off.

Mapa vstřelených gólů Daniela Voženílka v play off.

Nejen individuální statistiky Voženílka ale stojí za vyzdvihnutí. Důležité také je, co se vlastně nakonec na ledě při jeho pobytu dělo. A tyto události vyznívaly jasně pro Třinec.

Oceláři při základním počtu hráčů vstřelili při účasti Voženílka hned 15 gólů, když žádný jiný hráč nebyl v play off při hře 5 na 5 u více vstřelených gólů svého týmu. Zároveň Třinec inkasoval pouze pětkrát a hbitý útočník tak byl s gólovým rozdílem plus deset druhým nejlepším hráčem v play off, když lepší byl v tomto směru pouze jeho spoluhráč Libor Hudáček.

Vzhledem k tomu, že se Třinec většinu času v průběhu play off především bránil, se dá brát velice kladně i Voženílkův podíl očekávaných gólů 52,9 %, který měl mezi Oceláři druhý nejlepší.

Daniel Voženílek tak jednoznačně podával výkony na vysoké úrovni a současně mu trochu přálo i potřebné štěstí. Každopádně byl, nejen u fanoušků, nejlepším hráčem play off 2023 a za odměnu si vysloužil také pozvánku do reprezentace. Na Českých hrách v Brně se rve o premiérovou účast na mistrovství světa.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV