Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Základní část Tipsport extraligy se blíží ke svému konci. Aktuálně probíhá poslední reprezentační přestávka, která extraligovou sezonu narušuje. Týmy po ní bude čekat posledních několik kol dlouhodobé části soutěže a potom už se přejde na boje play off.

Týmům do konce základní části zbývá odehrát mezi šesti a jedenácti zápasy. Nejmenší počet duelů absolvuje Liberec, nejvíce zápasů ještě čeká na Vítkovice (11) a Kladno (10). Týmy tak nejdou do poslední části sezony ve stejné pozici nejen vzhledem k aktuálnímu umístění a zisku bodů, ale také počtu zápasů, který jim zbývá. A ze kterých mohou stále vytěžit nějaké body. I na to je třeba při pohledu na aktuální tabulku myslet.

Stejně jako v minulé sezoně probíhá aktuálně největší souboj o čtvrté místo, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. O jedno místo se zde perou hned čtyři týmy, tento souboj nemá aktuálně úplně jasného favorita.

Týmy od osmého do dvanáctého místa si to pak ve zbývajících kolech pravděpodobně rozdají pouze o jednotlivé pozice a rozhodí si tedy své soupeře pro předkolo play off. Do tohoto souboje v posledních kolech lehce promluvila Mladá Boleslav, její ztráta ale už nenasvědčuje tomu, že by se měla do předkola prodrat. Navíc si musí hlídat záda před Kladnem.

Několik absencí v sestavách Pardubic – ale i Sparty – zamíchalo v posledních kolech také soubojem o vítězství v základní části. A právě na ten se podíváme jako první pomocí našeho modelu Game Score a simulací zbytku sezony, na jejichž základě jsou určeny šance týmů. Kromě aktuální síly týmů do hry vstupuje také obtížnost zbývajících zápasů, nebo faktor domácího prostředí.

Kdo vyhraje základní část?

Pardubice mají aktuálně na druhou Spartu náskok dvou bodů a ve zbytku základní části odehrají o dva zápasy více. Dynamu ale v posledních kolech chybělo hned několik klíčových hráčů, zejména Lukáš Sedlák a ve výborné formě hrající Martin Kaut.

Naopak marodka Sparty se postupně vyprazdňuje, Pražané navíc dokázali bodovat i při velké marodce a udrželi se tak na dostřel prvních Pardubic.

Oba celky mají ve zbytku základní části podobný program, v průměru je čekají podobně silné týmy. Pardubice na domácím ledě odehrají navíc hned šest ze svých devíti zápasů. Sparta se doma představí ze sedmi případů čtyřikrát.

I to tedy hraje pro Pardubice, kterým náš model dává šance na 1. místo hned 90 % s průměrným bodovým ziskem 115 bodů. Sparta v průměru za Dynamem zaostává o sedm bodů a šance na první místo má 10 %. A šance třetího Třince už se pak pohybují spíše v rovině teorie, na Dynamo aktuálně ztrácí 13 bodů. Nejpravděpodobnějším umístěním Ocelářů je tak aktuálně 3. místo, a to s šancí 97 %.

Kdo získá 4. místo a postoupí přímo do čtvrtfinále?

První trojka je tak víceméně jasná. Pokud se největším titulovým favoritům chtějí alespoň ve čtvrtfinále ostatní celky vyhnout, stěžejní pro ně bude zisk 4. místa.

A zde je situace nejvíce otevřená, lze sledovat souboj hned čtyř týmů. Z pohledu aktuální tabulky je na tom nejlépe Liberec, který je na čtvrtém místě se ziskem 72 bodů. Proti Bílým Tygrům ale hraje fakt, že mají nejvíce odehraných zápasů, a tedy už nejméně příležitostí bodovat. Na domácím ledě navíc odehrají pouze dva ze zbývajících šesti zápasů. A i kvůli tomu jsou na top čtyřku nejmenším favoritem, aktuálně s šancí 12 %.

Jen o něco lépe je na tom v našem modelu Litvínov, který pozice v první čtyřce držel po skvělém startu téměř celou sezonu. Aktuálně ztrácí v tabulce bod na Liberec a je na tom stejně jako České Budějovice, kdy oba týmy mají náskok jednoho bodu na aktuálně sedmou Kometu Brno.

Litvínov se na domácí fanoušky bude moci spolehnout ve třech zápasech z osmi zbývajících. To naopak České Budějovice se před domácím publikem představí ze čtyř bojujících týmů nejčastěji. Domácí prostředí je totiž čeká pětkrát, právě to by mohlo sehrát velmi důležitou roli – rozdíl mezi výsledky Motoru doma a venku je letos značný.

Šance na první čtyřku má Motor aktuálně 32 %. A je tak společně s brněnskou Kometou větším favoritem než Liberec s Litvínovem. Právě Kometa je ale dle našeho modelu největším favoritem na uzmutí čtvrtého místa.

Do konce základní části jí zbývá devět zápasů – o jeden více než Motoru a Litvínovu, dokonce o tří více než Liberci. Na Bílé Tygry navíc ztrácí pouze dva body. Společně s Českými Budějovicemi pak má v posledních zápasech také nejlepší formu.

Určující může být hned vzájemný duel mezi Českými Budějovicemi a Kometou, který je v plánu po reprezentační přestávce. V předposledním kole pak Kometu čeká ještě vzájemný duel s Libercem. Pokud tyto duely zvládne, čtvrté místo by mělo být její.

Kladno opět v baráži?

Dlouho to letos vypadalo z pohledu Kladna na šanci na záchranu. V posledních kolech ale opět vše směřuje k tomu, že Rytíři budou muset svoji extraligovou příslušnost obhajovat proti vyzyvateli z Chance ligy.

Zatímco výkony Mladé Boleslavi šly nahoru, Kladno nabralo spíše opačný směr: aktuálně prohrálo čtrnáct zápasů v řadě a získalo pouze tři body. Ještě ve 38. kole náš model věřil v záchranářských bojích Rytířům více než Bruslařům z Mladé Boleslavi. To se ale otočilo a aktuálně jsou šance na záchranu Kladna pouze pět procent.

Poslední místo Kladna je aktuálně po třetím místě Třince druhým nejpravděpodobnějším výsledkem základní části jakéhokoliv týmu. Třetím nejpravděpodobnějším výsledkem je pak s 93 % umístění Mladé Boleslavi na 13. místě. Očkem ještě může koukat na dvanáctou pozici, ta se jeví ale jako velmi málo pravděpodobná.

Jak základní část skutečně dopadne nám ukáže posledních několik kol. Kdo se bude radovat z vítězství v základní části? Kdo proklouzne do čtvrtfinále ze čtvrté pozice? A uvidíme Kladno opět v baráži? Odpovědi na tyto otázky se dozvíme v neděli 3. března, kdy nás od 16:30 čekají zápasy posledního kola.

Aktuální projekce zbytku Tipsport extraligy:

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV