Hokejka news

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

Moravská bitva o čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy mezi Olomoucí a Zlínem byla nesmírně vyrovnaná. Šťastněji z ní nakonec po čtyřzápasovém zápolení vyšli Hanáci. V sérii se oba celky mohly spolehnout na nečekané opory, důležitým faktorem byly přesilovky či vhazování. Projděte si sérii z pohledu statistického oka.

HC Olomouc Aukro –Berani Zlín 

3:1 na zápasy (3:2, 1:3, 2:1, 3:2)

Nečekaný tahoun Zlína

Útočník Pavel Klhůfek zaznamenal během 40 zápasů základní části pouhých pět bodů za jednu branku a čtyři asistence. Ve čtyřech duelech předkola nastřádal čtyři body za tři góly a jednu nahrávku! Po odehraných předkolech sedí na čele produktivity vyřazovací části.

Bukarts v koncovce pohořel

Od čtvrtého nejproduktivnějšího hráče základní části se toho čekalo víc. Roberts Bukarts se sice snažil, ve čtyřech duelech vyslal na olomouckou branku 16 střel (nikdo neměl víc). V kolonce gólů mu ale svítila nula, zapsal jen jednu asistenci.

Pavel Klhůfek, nejproduktivnější hráč Zlína v předkole.

Pavel Klhůfek, nejproduktivnější hráč Zlína v předkole. | Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Skvělý Galvas junior

Osmnáctiletý obránce Hanáků Jakub Galvas donutil během předkola zapátrat v historii. Zapsal gól a dvě asistence. Stal se tak prvním bekem mladším 19 let od roku 2002, který v play off vstřelil gól, a dle stejných kritérií první od roku 1997, jenž zapsal tři body.

Čtvrtý útok převtělený do prvního

Miroslav Holec, Jakub Herman a Aleš Jergl. Řečí nasbíraných bodů: 2 + 2 + 3 = 7. Solidní, pomyslíte si. V jakém, že hrají útoku? Určitě prvním, ne? Ne! Tohle je čtvrtý olomoucký útok, který byl v sérii předkola bodově nejefektivnější. 

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš

Zatímco Liberci v druhé sérii první vstřelená branka v utkání vždycky pomohla k výhře, u Zlína to bylo dost odlišné. Berani otevřeli skóre v prvních třech duelech, platné jim to ale bylo jen ve druhém, a tedy jediném vítězném zápasu série.

Jakub Galvas (vlevo) po boku svého otce Lukáše.

Jakub Galvas (vlevo) po boku svého otce Lukáše. | Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Rozdíl v přesilovkách

Tohle byla výrazná příčina, proč jde dál Olomouc a ne Zlín. Berani zahrávali dohromady 18 přesilových her, jenže ani jednu (!) nedokázali proměnit. Ani olomoucké přesilovky nebyly úplně dech beroucí, ovšem z nabídnutých 12 Mora tři využila. Dva ze tří gólů byly dokonce vítězné.

Jeden Radegast (index), prosím

Olomoucký bek Jan Jaroměřský se nebojí rozdat ránu, ani ji přijmout. V předkole proti Zlínu se jeho obětavost ukázala. Před startem čtvrfinálových sérií vede statistiku Radegast indexu se 13 body. Soupeřům uštědřil 7 hitů, zablokoval dvě střely a v tabulce pravdy má čtyři kladné body. 

Buldok Knotek

První centr olomouckého týmu Jan Knotek byl nejtrestanějším hráčem. Dohromady si odseděl 10 minut za pět menších trestů. Ze zlínské strany rozhodčí nejvíce trestali kapitána Ondřeje Veselého, který inkasoval celkem osm trestných minut.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Nejvytíženější hráči

Nejvíce času na ledě strávil v sérii Jakub Ferenc. Obránce Zlína byl v průměru na jedno utkání na ledě 23 minut a 45 vteřin. Za ním byli jeho spoluhráči Ralf Freibergs (23:36) a David Šťastný (22:07). Nejvytíženější hráč Olomouce Lukáš Galvas byl v průměru na 21 minutách a 52 vteřinách.

Puntík patřil Hanákům

55,19 % ku 44,81 %. Olomoučtí Zlín na vhazování jasně předčili. Berany tato činnost trápila už v základní části, a to nejvíc ze všech klubů (45,40 %). Zato Kohouti patřili na buly k tomu lepšímu (50,74 %, páté místo).

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Brankáři oba týmy drželi

Branislav Konrád ani Libor Kašík nezklamali. Jak Olomouc, tak Zlín se na své maskované muže mohly stoprocentně spolehnout. I ze statistického hlediska si vedli podobně (viz obrázek níže).

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV