Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Extraliga se blíží do konce základní části, opět tak přichází naše tradiční statistická rubrika pětice nejlepších hráčů za minulý týden.

Lukáš Pech (Ú, HC Sparta Praha)

Sparta odehrála v minulém týdnu pouze jedno utkání, ale Lukáš Pech v něm předvedl takový výkon, že v našem výběru nemůže chybět. Výhru nad Mladou Boleslaví 6:2 totiž Pech režíroval hned pěti body, když si připsal jednu branku a čtyři asistence, tři z nich byly navíc primární. Tvůrčí schopnosti Pecha ukazuje i sedm přihrávek na střely spoluhráčům a celkem pět vytvořených šancí. Sparta s Pechem na ledě při hře 5 na 5 Mladou Boleslav přestřílela 11:5, vstřelila tři branky a žádnou neinkasovala.

Tomáš Pospíšil (Ú, HC VERVA Litvínov)

Posila v podobě Tomáše Pospíšila zatím Litvínovu vychází. Tento útočník má na kontě v sedmi zápasech už devět bodů. Pět z nich si připsal minulý týden, a proto je i v našem výběru. I díky němu si Litvínov připsal důležité výhry, když ve třech utkáních ztratil pouze jeden bod. Pospíšil bodoval ve všech třech utkáních, navíc ve všech z nich vstřelil gól. Kromě toho prověřil brankáře soupeřů jedenácti střelami a vytvořil dvanáct šancí. Při hře 5 na 5 s ním na ledě měla Verva šest vstřelených a pouze dva obdržené góly.

Patrick Kudla (O, HC VERVA Litvínov)

Stejně jako u Pospíšila se příchod kanadského obránce Patricka Kudly jeví jako dobrý tah. Kudla si připsal ve třech zápasech – na obránce vynikajících – pět bodů, když vstřelil dvě branky a na tři přihrál. Celkově si připsal šest střel na branku a na dalších šest pokusů přihrál spoluhráčům. A podíl měl i na pěti střeleckých pokusech z prostoru slotu. Navíc s ním na ledě měl Litvínov 100% gólovou bilanci, když vstřelil osm gólů a žádný neinkasoval.

Milan Doudera (O, HC Oceláři Třinec)

Třinec odehrál v minulém týdnu zápasy jako den a noc, když prohrál s Litvínovem 2:5, poté však porazil Karlovy Vary 6:2. Právě proti Varům zazářil Milan Doudera, který se na výhře podílel dvěma góly a jednou asistencí. Byl také u pěti vstřelených branek Třince. Ve dvou odehraných zápasech si Doudera připsal pět střel na branku a pět nahrávek na střely. Aktivní byl také v rozehrávce, když zaznamenal deset úspěšných výstupů z vlastní třetiny a šest vstupů do útočného pásma.

Marek Čiliak (B, HC Kometa Brno)

Kometa potřebovala po špatných výsledcích zabrat, a to se jí i díky Marku Čiliakovi povedlo. Slovenský brankář vychytal Brnu dvě výhry: proti Hradci Králové a Zlínu. Ve dvou zápasech inkasoval čtyři branky – a to ze 75 střel, předvedl tak 71 úspěšných zákroků. Jeho úspěšnost se zastavila na 94,7 %. V porovnání s průměrným brankářem pak Čiliak chytil 4,51 gólu navíc. Především proti Hradci Králové byl hlavním strůjcem zisku tří bodů, když Kometa zvítězila pouze 2:1. Pokud by na místě Čiliaka stál průměrný gólman, inkasoval by o 2,52 branky více.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV