Hokejka news

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

 • 23. 1. - 09:46

  Ledová klapka - druhý ročník odstartován!

  Soutěž, která hledá nejlepší video z hokejového prostředí a má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů. Ať už se jedná o profesionální celky nebo amatérské týmy. Soutěžní videa je možné přihlásit až do 3. 5. 2019!

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje je tu!

  Od 21. do 27. ledna 2019 probíhá již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

Minulý týden svůj nejlepší tým sestavili praváci a nyní je řada i na hokejových levácích, aby vytasili své největší zbraně. Levorukých hráčů je na světě mnohem víc než jejich kolegů třímajících hokejku na druhou stranu, ovšem jde spolu s větší kvantitou i kvalita?

Centr - Ethan Werek (HC Oceláři Třinec)

Jméno kanadského forvarda coby centra týmu leváků je dost možná největším překvapením celé sestavy, vždyť na stejné pozici hraje třeba druhý nejproduktivnější hráč soutěže Petr Holík. Tak proč zrovna rodák z velice hokejového města Markham v Ontariu? Odpověď je jednoduchá, hra v rovnovážném počtu hráčů. Zatímco brněnský útočník získal 16 ze svých celkových 35 bodů (10+25) v přesilovce, Ethan Werek nasbíral dvě třetiny z osmnácti bodů za deset gólů a osm asistencí mimo početní výhody.

No a v přepočtu na odehraný čas je Ocelář ze země javorového listu díky 2,71 bodům za šedesát minut vůbec nejefektivnějším kanonýrem-levákem soutěže. Ono se ani není čemu divit, když za stejný časový úsek vyzkouší při vyrovnaném počtu bruslařů své štěstí průměrně 16,37 střeleckými pokusy, častěji pálí jen čtyři další útočníci v lize. I díky tomu má pak na svědomí 46 % gólů, které Třinec vstřelí za jeho účasti na ledě, což je třetí nejvyšší produktivita Slezanů.

Při vyrovnaných početních silách je někdejší mládežnický reprezentant Kanady komplexně vůbec nejlepší ofenzivní muž extraligy, což ukazuje zcela nejvyšší hodnota relativního CF/60 29,10. S připočítáním defenzivní práce to dá dohromady relativní poměr Corsi rovných 6 %, opět vysoký nadprůměr soutěže. Třešničkou na dortu je pak Werekova fantastická 56,34% úspěšnost v kruhu pro buly, celkově devátá nejlepší ze všech extraligových centrů. A proto si vybojoval místo v sestavě nekvalitnějších leváků.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Křídlo - Lukáš Válek (HC VERVA Litvínov)

Teprve čtyřiadvacetiletý chemik Lukáš Válek je i přes svůj nízký věk ryzím ostrostřelcem nejvyšší kvality, z celkového počtu 13 bodů ve 23 utkáních na jeho kontě bylo totiž hned jedenáct následováno radostí z rozvlnění sítě za soupeřovým gólmanem. Obdobně jako Ethan Werek, i litvínovský mladík těží hodně ze své hry při početní rovnováze, v takové situaci totiž obohatil svůj účet produktivity o osm branek a dvě asistence.

Ačkoliv začátek sezony strávil odchovanec Vervy na hostování v prvoligových Litoměřicích, brzo si vybojoval místo i v základní sestavě Litvínova. Vždyť při vyrovnaném počtu bruslařů vstřelí za průměrných šedesát odehraných minut fantastických 1,69 branek, což je mezi leváky extraligy vůbec nejlepší počin a celkově druhý nejkvalitnější, jen o chloupek za Zbyňkem Irglem. Že se bez jeho vědomí na Severu Čech moc nestane, to pak ukazuje Válkova skvělá 50% produktivita, v tomto ohledu mu patří bronzová medaile mezi levorukými hokejisty.

I v celkovém pohledu je jeho přínos žlutočerné skvadře vynikající, vždyť díky hodnotě relativního poměru Corsi při rovnovážném počtu hráčů na ledě 7,33 % uzavírá elitní desítku ligy. Za jeho účasti v početně rovnoměrné hře si také chemici drží pozitivní poměr vstřelených a inkasovaných branek 55 %, spolu s 2,32 GF/60 to znamená pro Válka další dva bronzy při konfrontaci s jeho spoluhráči.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Křídlo - Martin Látal (BK Mladá Boleslav)

Mladoboleslavský třicátník patří mezi ty nejlepší defenzivní útočníky, které extraliga nabízí. Už při pohledu na pouze jedinou gólovou trefu a pět asistencí z celkových 28 zápasů jeden dostává podezření, že Martin Látal se do útoku moc nežene, a to se skutečně brzy potvrdí. Vidět to je skvěle na statistice relativního Corsi proti, v Boleslavi totiž není nikdo, kdo by překonal Látalovu skvělou hodnotu -13,12.

I celkově táhne forvard s šestadvacítkou na zádech svůj tým, své relativní CF% si totiž drží na 11,87 %. V kontextu celé extraligy si vede ještě lépe při zohlednění pouze výkonnosti při vyrovnaných početních silách, tam se totiž díky 7,54 % usadil pohodlně na devátém místě ligy, ani netřeba zmiňovat, že žádnému hráči Boleslavi se nevede lépe. O to pozoruhodnější je, že již šestým rokem Bruslař odehraje v utkání průměrné pouhých 14:03 minut, na středočeské poměry příděl pro útočníka až na přelomu třetí a čtvrté lajny.

Korunu všemu nasazuje statistika CA/60. Za účasti kladenského odchovance při rovnovážném počtu hráčů totiž na branku škodovky míří za šedesát minut pouze 33,44 střeleckých pokusů, což to je o parník nejlepší výkon soutěže a na vlas stejného ocenění dosahuje Látal i v celkovém pohledu na tuto statistiku, překonat hodnotu CA/60 30,59 není v silách žádného jiného extraligového účastníka.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Obránce - Petr Šenkeřík (HC Energie Karlovy Vary)

Fenomén, který uchvátil na začátku sezony hokejové dění v Česku. I když tato fazóna přeci jen ustoupila, drží se Petr Šenkeřík stále mezi elitou extraligových zadáků. Aktuálně je totiž s osmnácti body za šest přesných tref a dvanáct nahrávek na ně čtvrtý nejproduktivnější obránce a druhý mezi leváky, lépe si z nich vede jen o dva body třinecký Lukáš Krajíček. Takřka shodně se daří Šenkeříkovi i při produktivitě v přesilovkách, s čtyřmi góly a pěti asistencemi uzavírá elitní pětku soutěže.

Právě přesilovky jsou u sedmadvacetiletého beka na denním pořádku, coby hráč první lajny na početní výhodu stráví při takové situaci v průměru 3:51 minut za zápas, sedmý nejvyšší příděl, celkově je pak se 119:08 minutami v extralize čtvrtý. Ale i při rovnovážných silách na ledě zlínský odchovanec válí, jeho hodnotu relativního poměru Corsi 6,60 % překonal jen jeho parťák z hlavní obranné dvojice Energie Michal Plutnar a Mislav Rosandić, pro změnu Šenkeříkův kolega ve výběru nejlepších leváků soutěže.

Příčinou takového úspěchu karlovarské čtyřiačtyřicítky je individuální ofenzivní aktivita, dosud totiž tento obránce stihl vyslat při všech situacích již 133 střeleckých pokusů, šesté nejvyšší číslo v soutěži, díky čemuž vytáhl své relativní CF/60, tentokrát při rovnovážném počtu bruslařů, na hodnotu 20,69 v obou případech pak kraluje zelenobílým bekům. Dejte si to dohromady s 31% produktivitou, výkonu na úrovni elitní desítky ligy, a hned víte, proč je Šenkeřík druhý nejproduktivnější obránce-levák.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Obránce - Mislav Rosandič (Mountfield HK)

Mladý Slovák chorvatského původu ve službách královéhradeckého Mountfieldu, taková definice ukazuje na jediného muže, Mislava Rosandiće. Ačkoliv si dosud třiadvacetiletý bek Hradce jen dva góly a rovných deset asistencí, což ho v tabulce produktivity extraligových zadáků řadí až do druhého desítky, jsou kvality rodáka ze Záhřebu, jenž se ve třinácti letech přesunul na Slovensko, centralizované v méně viditelných aspektech hry.

Zářným důkazem toho je druhá nejvyšší hodnota relativního CF% při rovnovážném počtu hráčů na ledě mezi obránci nejvyšší české soutěže, přes hodnotu 6,72 % u Rosandićova jména se dostal jen člen výběru nejlepších praváků Michal Plutnar. Hradecká čtyřiačtyřicítka si počíná za vyrovnaných početních sil skvěle v útoku i obraně, o čemž vypovídá hodnota relativního Corsi pro i proti 22,02, osmé nejvyšší číslo soutěže, respektive 6,52, což stačí slovenskému reprezentantovi rovnou na čtvrté místo.

Rosandić má opravdu skvělý vliv na celkovou ofenzivní aktivitu svého týmu, ač sám nechává pálit spíše své kolegy. Ukazuje se to také při pohledu na relativní poměr střel na branku, který si odchovanec Dubnice drží na 2,95 %, v tomto ohledu je nejlepším bekem Mountfieldu. Není proto divu, že si za průměrných šedesát minut ve hře připíše 1,17 bodu, mezi levorukými obránci extraligy sedmý nejvyšší počet.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Brankář - Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA)

Mezi třemi tyčemi mají leváci oproti svým pravorukým souputníkům poprvé viditelnou výhodu, jelikož s výjimkou tří gólmanů v extralize všichni strážci svatyně drží lapačku v levé ruce. A z nich je bezesporu volbou číslo jedna vítkovický Patrik Bartošák. Pětadvacetiletý maskovaný muž je s 1932 odchytanými minutami jen o chlup druhý nejvytěžovanější brankář soutěže, těsně za čerstvým sparťanem Jakubem Sedláčkem.

Ovšem odchovanci města Tatry už patří primát v množství práce, na nikoho jiného v lize totiž nemířilo od začátku sezony již přes 1000 kotoučů, Bartošák s nimi změřil síly dosud 1084krát. A jelikož zatím prohrál tento souboj jen v 69 případech, drží si vůbec nejlepší úspěšnost extraligy, 93,63 %, spolu s vysoce nadprůměrným GAA 2,14.

Není tedy vůbec s podivem, že Vítkovice mají nejjednoznačněji určenou jedničku ze všech týmů, Daniel Dolejš totiž vyrazil do akce dosud jen dvakrát. Akorát je tedy jen škoda, že jednička Ridery udržela čisté konto ve 33 utkáních jen jednou jedinkrát, ovšem při takovém množství práci se nelze divit, že si nějaký ten projektil cestu za záda nejvylučovanějšího gólmana ligy, aktuálně se 14 trestnými minutami na kontě, vždy najde. Ale alespoň se už mohl jednou radovat z nahrávky na vstřelený gól.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV