Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Letní přestávka skončila a úvodní kolo nového ročníku Tipsport extraligy je za námi. Roli favoritů v něm potvrdily Pardubice i Sparta. Tabulku ovšem vedou díky vysoké výhře Karlovy Vary, v jejichž dresu zazářily posily Lukas Zetterberg s Iikkou Kangasniemim. Kdo další byl na ledě vidět?

Čistá konta na úvod. Výhru a bonus v podobě čistého konta si připsali v prvním kole hned dva brankáři. Přes olomouckou zeď Branislava Konráda neprošla ani jedna z 24 kladenských střel. Hradeckého Patrika Bartošáka se zase marně snažili překonat hráči Komety.

Perfektní karlovarské přesilovky. První početní výhoda? Gól. Druhá? Gól. Energie v první třetině trestala, co mohla. Ve zbytku zápasu dostali karlovarští hokejisté ještě další tři a jedna z nich opět skončila předčasně. Na všech využitých přesilovkách se podílel Lukas Zetterberg, který se nejprve dvakrát sám prosadil a poté asistoval u branky Jana Hladonika.

Posily na scéně. Vedle Zetterbergra se skvěle v novém působišti uvedl také jeho finský spoluhráč Iikka Kangasniemi, jenž asistoval u všech tří zbývajících karlovarských gólů. A vidět byly i další zahraniční posily napříč různými týmy. Za Vítkovice si připsal premiérový gól Stuart Percy. Tři body pro Olomouc zajistil Rok Macuh. Branku a dvě nahrávky si v úvodním utkání za Mladou Boleslav připsal veterán Juhamatti Aaltonen. Prvním bodem na sebe upozornil i další Bruslař Matti Järvinen a Spartě už se vyplácí angažování Janiho Lajunena, který skóroval ve vlastním oslabení.

Dominance Dynama. Hlavní favorit na zisk mistrovského poháru potvrdil svoji roli a Litvínov přejel téměř ve všem. Pardubice vyhrály nejen na góly, ale také na střely (41:26) a úspěšnější byly i na vhazování (62% úspěšnost). Jediné, v čem byla ze statistického hlediska lepší Verva, jsou hity. Těch litvínovští hráči rozdali sedm, zatímco Dynamo jen pět.

Aktivní Brit. Z individuálního pohledu pak v litvínovském dresu vynikal zejména Liam Kirk. Právě on byl z celého týmu nejaktivnějším střelcem. Na pardubického Romana Willa vystřelil hned pětkrát a jako jediný měl z litvínovských centrů vyšší úspěšnost na buly než 50 %.

Vytížený Dotchin. V loňské sezoně na ledě trávil nejvíce času zpravidla Petr Zámorský. I tentokrát měl plzeňský bek ice time vysoký (25:55), ale přeci jen ho jeden hráč v úvodním kole předčil. Rytíř Jake Dotchin na ledě pobyl ještě o 27 vteřin více.

Rekordní návštěvnost. Ačkoliv ani na jednom zimáku nebylo vyprodáno, dlouhá pauza a hlad po hokeji byly znát. První zápas sezony 2023/24 sledovalo průměrně 6 858 fanoušků. Celkově pak úvodní utkání navštívilo 48 007 lidí. Jednalo se o nejvyšší návštěvnost 1. kola v historii extraligy.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV