Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Kdyby existovala cena za nejlepší vstup do sezony, dozajista by ji vyhrál Jiří Černoch. V prvním kole rozvlnil síť brněnské Komety hned čtyřikrát – a vlastně sám režíroval vítězství Karlových Varů 4:3. A co další statistické zajímavosti z úvodního kola?

Mazanec v Třinci a první nula v sezoně 
Třinec do sezony vstupuje s dost možná nejkvalitnějším brankářským duem v lize: hrdinou posledního play off Ondřejem Kacetlem a Markem Mazancem, který k Ocelářům přestoupil z Mountfieldu. Každopádně k otázce, koho z nich v Třinci upřednostní jako gólmanskou jedničku, se s prvním pádným argumentem vytasil Marek Mazanec, když vychytal nejen první nulu v prvním třineckém zápase, ale i první nulu sezony 2021/22.

První kolo patřilo gólmanům  
Ostatně v 1. kole Tipsport extraligy jsme mohli vidět hned tři vychytané nuly. Kromě Mazance se s čistým kontem vytasili Dominik Frodl za Pardubice proti Plzni a Petr Kváča za Liberec proti Hradci Králové. V zápase Mountfieldu s Bílými Tygry sice byla k vidění spousta šancí, na góly to byl přesto v prvním kole nejchudší duel – i hradecký Štěpán Lukeš se tak může chlubit úspěšností zákroků 95,45%.

Pravidlo 80/20 podle Giorgia Estephana
Extraligový nováček a kanadská posila Litvínova Giorgio Estephan se uvedl kromě gólu (z první střely) a asistence také vynikající úspěšností při vhazování – úspěšnost měl 80 %. 20 z 25 vyhraných buly ukazuje, jak platným hráčem v tomto oboru může pro Litvínov být.

He shoots, he scores
Po 1. kole máme v lize zatím pět hráčů, kteří se mohou chlubit 100% úspěšností střelby: a to Giorgio Estephan, Tomáš Fořt, Erik Hrňa, Ladislav Šmíd a David Krejčí. 

Zápasové vytížení Petra Tršky
Nejnasazovanějším hráčem 1. kola byl zlínský Peter Trška. Na ledě strávil celkem 29 minut a 4 vteřiny, z toho dokonce bez pěti vteřin celých deset minut při přesilové hře. Zvlášť ve druhé třetině se totiž Litvínov nechal vyloučit celkem čtyřikrát. Gól pro Berany z toho ovšem nebyl, naopak při čtvrté přesilové hře jeden obdrželi.

Plzni to bez Gulaše zatím nestřílí
Plzeň zažila nepovedený vstup do sezony – nejenom, že se hráči nezmohli proti Pardubicím ani na jeden gól, dokonce za celé utkání vyslali na brankáře Dominika Frodla pouhopouhých osmnáct střel. Můžeme spekulovat, jak moc v tomto ohledu Plzni chybí kanonýr Milan Gulaš.

Říčkovi nové angažmá sedlo
Výše zmíněné utkání Pardubic proti Plzni patřilo v 1. kole k jednoznačnějším. A velkou zásluhu na tom, k radosti Pardubic, měli nově příchozí hráči. Kromě Dominika Frodla, který ještě v minulé sezoně strážil právě branku Plzně, se blýskl také bývalý útočník Sparty Robert Říčka. V zápase skóroval hned dvakrát a prožil ideální start v novém týmu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV