Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Už loni na začátku listopadu jsme psali analýzu na Jana Ščotku, kde jsme upozornili na jeho vzestupné výkony. Litvínovský bek i nadále potvrzuje naše predikce. Slova, že v letošním ročníku zatím patří mezi nejlepší beky celé ligy. A to pochopitelně nejen díky nasbíraným bodům.

Litvínov po minulé sezoně opustil Michal Moravčík, který byl bezpochyby nejlepším bekem Vervy při cestě za záchranou extraligy. Bylo téměř jasné, že Litvínov jej nedokáže nahradit, ovšem Jan Ščotka svými výkony v úvodu sezony skutečně poutá pozornost a dává alespoň trochu zapomenout na Moravčíka.

V odehraných osmi zápasech nasbíral Ščotka už pět bodů (2+3) a vzhledem k tomu, že Verva vyhrála pouze dva duely, je 24letý hokejista jedním z mála pozitiv dosavadní litvínovské sezony.

Jeden z nejlepších

Výše jsme zmínili, že Ščotka zatím patří mezi nejlepší extraligové beky tohoto ročníku. Nevěříte? Nedivili bychom se. Málokdo si odhadne tvrdit něco takového o hráči, který hraje za jeden ze slabších týmů v lize, při vší úctě k Litvínovu.

První velká změna v letošní sezoně nastala především v tom, že Ščotka se stal jedním ze dvou nejvytěžovanějších obránců týmu, což odpovídá bekovi prvního páru. Doposud odehrál už 173 minut a 27 sekund ve všech situacích, přičemž více času na ledě strávil už jen Aaron Irving.

Rodák ze Vsetína pak důvěru trenérům splácí vynikajícím způsobem.

Jak lze vidět na výše uvedené kartě, Ščotka zatím předvádí excelentní výkony na obou stranách kluziště.

Jeho čísla vynikají především v ofenzívě. Při přepočtu na 60 minut hry mu patří 7. místo ve vstřelených gólech i nasbíraných bodech při hře pět proti pěti mezi všemi obránci extraligy.

Při přepočtu na 60 minut hry mu patří 7. místo ve vstřelených gólech i nasbíraných bodech při hře pět proti pěti mezi všemi obránci extraligy.

V asistencích momentálně okupuje devátou příčku, ovšem nedivili bychom se, kdyby se během ročníku v tomto směru dostal ještě na vyšší místa. Proč? Pouze jiní tři beci z celé ligy totiž připravují svým spoluhráčům více příležitostí ke střelbě než Jan Ščotka za 60 minut hry.

Pozitivní vliv

Když je Jan Ščotka na ledě, Litvínov své soupeře přehrává. Společně s Aaronem Irvingem jsou pak jedinými beky týmu, kteří mají pozitivní poměr střel pro a proti ze slotu.

Ščotka si skutečně své vytížení zaslouží a pokud se mu podaří udržovat, případně ještě vylepšit své dosavadní výkony, Litvínov rozhodně má na čem stavět. Mít jednoho z nejlepších beků ligy je totiž vždycky velká výhoda, která může zakrýt mnoho jiných nedostatků týmu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV