Hokejka news

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

Slavia a Karlovy Vary už spolu nebojují o extraligové tituly – tak jako před deseti lety – ale o postup do baráže. Na které borce se budou spoléhat?

Karlovy Vary


Klíčový hráč – Filip Novotný

V základní části zapsal sedmkrát nulu a úspěšnost zákroků měl 94,90 procent. Novotný začal skvěle i play off: od Vsetína dostal jen tři góly a chytil 105 ze 108 střel. 

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Další rozdíloví hráči

Střelec od modré: Matic Podlipnik
Za 41 zápasů základní části dal jedenáct gólů, ve WSM Lize tak byl nejlepším střelcem mezi obránci. Proti Vsetínu sice neskóroval, zato ale třikrát asistoval a hlavně měl skvělou statistiku +/- (+7). 

Blesk: Jakub Flek
Když se rozjede, za chvíli z něj vidíte jen malý flek – jeho rychlost je ohromující. Čtvrtý nejlepší kanonýr ze základní části září i v play off (čtyři zápasy = čtyři góly) a každá třetí jeho střela skončila gólem. Navíc, není to jen střelec – Flek je nejvytíženějším útočníkem Energie v oslabení.

Práce všeho druhu: Tomáš Rachůnek
V základní části patřil k nejlepším útočníkům při hře v pěti proti pěti – víc bodů než on nasbírali pouze čtyři hokejisté. V přesilovkách tak výjimečný nebyl, to se ale v play off změnilo: Rachůnek získal proti Vsetínu šest bodů, z toho tři během početních výhod. 


Slavia Praha


Klíčový hráč – Dominik Frodl

Frodl chytá tak dobře, že před čtvrtfinále chytil virózu a většinu série promarodil. Zastoupil ho David Honzík (proti Karlovým Varům už Slavii nepomůže, nedávno totiž nastoupil v extralize za Spartu). Frodl měl v základní části druhou nejvyšší úspěšnost zákroků (92,81 %) a pětkrát udržel čisté konto. Tahle série bude střetem skvělých brankářů!

Foto: Kateřina Macečková, hc-slavia.cz

Další rozdíloví hráči

Tvůrce hry: Jiří Drtina
Dámy a pánové, představujeme vám nejproduktivnějšího obránce základní části – Jiří Drtina kvůli zranění stihl jen 39 zápasů, hned devětkrát ale skóroval a k tomu přidal 23 asistencí. I v přepočtu produktivity na odehraný čas byl nejlepším bekem WSM Ligy (2,21 P/60), Skvěle si vedl především v přesilovkách, kde získal 18 ze 32 bodů.

Útočný tahoun: Marek Račuk
V čem Slavia za ostatními účastníky semifinále dlouhodobě zaostává, je střílení gólů. V play off to ale úplně neplatí – i díky dvěma důležitým trefám Marka Račuka. Urostlý forvard patří s ice timem 19:27 k nejvytíženějším útočníkům play off. Když je potřeba, zvládne i buly (v play off 61% úspěšnost) a pravidelně chodí na oslabení. Jeho formace si vede dobře také v Corsi (viz tady).

Střelec: Zdeněk Doležal
Doležal dal v posledních čtrnácti kolech základní části dvanáct gólů a vyšplhal se na jedenácté místo v tabulce střelců. Teď ho čeká pořádná výzva: překonat nejlepšího brankáře soutěže Filipa Novotného.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV