Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Šlágr 23. kola Tipsport extraligy mezi Spartou a Litvínovem dopadl lépe pro domácí hokejisty. Nejenže dali více gólů, ale také vládli na buly a svého soupeře jasně přestříleli. A co všechno stihl brněnský Daniel Gazda za necelých čtrnáct minut na ledě?

Strůjci třineckého úspěchu. Utkání Třince s Kladnem rozhodly přesilovky. Zatímco kladenští hokejisté využili ze čtyř jen jednu, Oceláři se ze sedmi pokusů radovali třikrát. Kolem deseti minut strávili v přesilovce dvougóloví Richard Pánik (10:08) s Danielem Voženílkem (9:36).

Sparťané pálili ostrými. Dvacet střel za třetinu? Pro Spartu žádný problém. Přesně tolik střeleckých pokusů vyslali Pražené na Šimona Zajíčka ve třetí části. To litvínovští hokejisté jich tolik nestihli ani za celý zápas a Sparta tak v atraktivním duelu svého soupeře jasně přestřílela poměrem 43:18.

„Hráče k tomu nenabádáme, ani jim to nezakazujeme. Je to vždycky na něm samotném,“ zní z HC VERVA Litvínov ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Středa 29. listopadu 2023

Najmanova parketa. Také vhazování bylo v jasné režii Pražanů. Před téměř zaplněným domácím publikem ovládli 36 z 52 soubojů (69% úspěšnost). Nejvíce se dařilo prvnímu centrovi Ondřeji Najmanovi, který uspěl v devíti z deseti případů (90% úspěšnost) a špatně si nevedl ani Roman Horák (83% úspěšnost).

Gazda šel gólům naproti. 23. kolo mělo hned šest dvougólových střelců. Pět útočníků a jednoho obránce, kterým byl brněnský Daniel Gazda. Zlínský odchovanec neměl nijak závratný ice time (13:46) – na ledě strávil z beků Komety méně času jen Lukáš Kaňák. Za tuto krátkou dobu však stihl vyprodukovat hned sedm střel a byl nejčastěji střílejícím hráčem týmu.

„Jsem rád hlavně za výhry, kabina žije, je tam pozitivní atmosféra.“ ?

Univerzál Pytlík. Téměř pět minut v přesilovce, skoro šest minut v oslabení a k tomu 29 soubojů na vhazování (52% úspěšnost). Rytíři Jaromíra Pytlíka využili na všech frontách, a dokonce měl o pět sekund vyšší ice time (22:50) než obvykle nejvytíženější Jake Dotchin.

Macuhovi zápas nevyšel. Slovinský Rok Macuh je aktuálně nejproduktivnějším hráčem olomouckého celku, ale v utkání s hradeckým Mountfieldem se mu příliš nedařilo. Společně s Janem Káňou byl u tří inkasovaných branek.