Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Všechny týmy za sebou mají první dva odehrané zápasy, které nám mohly něco naznačit. Rozhodně je však velmi brzy na to, dělat velké závěry. Přesto nabídla první kola dostatek statistických zajímavostí.

Motor a jeho rychlá hra
Při hře 5 proti 5 vstřelily České Budějovice v prvních dvou zápasech pět gólů, kdy se řadí mezi nejlepší týmy. Zajímavostí ovšem je, že všechny góly Motoru padly z takzvaných rychlých útoků, tedy bezprostředně po překročení modré čáry, kdy obrana soupeřů není zkonsolidovaná.

České Budějovice právě na rychlý přechod do útočné třetiny velmi sází, když z těchto akcí měly celkově 37 střeleckých pokusů, jednoznačně nejvíce ze všech týmů, a vytvořily si po brněnské Kometě druhé nejlepší šance.

Rytíři dobývají obrany soupeřů
Nejlepším ofenzivním týmem při základním počtu hráčů je ale Kladno. To vstřelilo šest gólů, z toho polovina z nich padla po vytvořeném přečíslení, která jsou velice nebezpečná.

Vydrží Kladnu ale taková produkce věčně? Spíše ne. Rytíři totiž mají po dvou zápasech střeleckou úspěšnost hned 20 %, a zdaleka nejméně střeleckých pokusů. Těch vyslalo pouze 40, druhý nejhorší Liberec pak 62, a pro představu nejlepší Pardubice 99. Zároveň pak Kladno vstřelilo dvakrát více gólů, než jaká byla očekávání.

Trápení Třince v zakončení
Na druhém pólu při hře 5 na 5 se nachází po dvou utkáních Třinec. Ten vyslal pouze o jednu střelu méně než Pardubice, a celkově si vytvořil šance na necelých pět očekávaných gólů, vůbec nejvíce ze všech týmů. To ale proměnil pouze v jeden vstřelený gól s úspěšností pouze dvě procenta.

Americké duo ve Vítkovicích
Na prvních dvou místech kanadského bodování se po prvním extraligovém víkendu nachází americká dvojice ve službách Vítkovic. V roli střelce vystupuje Peter Mueller, v roli nahrávače pak Peter Krieger. Krieger má na kontě pět primárních asistencí, Mueller pak čtyři góly.

Mueller patří tradičně k nejčastějším střelců, když za dva zápasy má na kontě 14 střeleckých pokusů, navíc devět z nich z prostoru slotu! Krieger pak narýsoval devět přihrávek, ze kterých pět mířilo do oblasti slotu. Dohromady z nich vytvořil šance na téměř jeden očekávaný gól, kdy patří na šesté místo extraligových tabulek.

Čekající opory Liberce
Na gól čekají po prvních dvou zápasech dvě hlavní ofenzivní hvězdy Bílých Tygrů, Michalové Bulíř a Birner. Michal Birner si za dva zápasy připsal 11 střeleckých pokusů, z toho hned osm z oblasti slotu. V celkovém součtu si dokonce vytvořil druhé největší šance ze všech hráčů. Branku ale zatím nedal.

Stejně je na tom i Michal Bulíř. Ten má 16 střeleckých pokusů, kdy se dělí o druhé místo. Z prostoru slotu pak vystřelil Bulíř devětkrát, ale stejně jako Birner zatím naprázdno.

Střelecky aktivní obránci
Na gól čekají i dva střelecky nejaktivnější obránci. Martin Marinčin má na kontě dokonce nejvíce střel ze všech hráčů, když vyslal už 25 pokusů. Jan Košťálek je mezi střelecky nejaktivnějšími hráči už tradičně. Ve dvou zápasech má na kontě 16 pokusů. Marinčin s Košťálkem okupují ale hlavně perimetr, když dohromady mají pouze tři ze svých pokusů z prostoru slotu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV