Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Plzeňský bek Petr Zámorský strávil na ledě více než 32 minut. Do statistik se nezapsal, ale mrzet ho to nemuselo. Indiáni dokázali i bez jeho bodového příspěvku proměnit každou pátou střelu. Stoprocentní úspěšnost střelby pak se štěstím zaznamenal litvínovský Giorgio Estephan.

Zámorský navýšil svůj ice time. Petr Zámorský tráví na ledě pravidelně nejvíce času ze všech hráčů a v tomhle ohledu nemá konkurenci. V pátečním zápase s Mountfieldem odehrál dokonce třicet dva a čtvrt minuty a vylepšil tak svoje sezónní maximum. Druhým nejvytíženějším hráčem kola byl liberecký T.J. Melancon. Ten v utkání strávil o více než sedm minut méně než plzeňský bek.

Plzeňská úspěšnost střelby. Plzeňští indiáni byli z hlediska počtu střel na branku nejméně aktivním týmem. Za to byli vysoce produktivní. Z dvaceti střel, které vyslali na hradeckého brankáře Henriho Kiviaha, skončily hned čtyři gólem. Západočeši se tak mohli chlubit 20% úspěšností střelby.

Málo času, hodně obětavosti. Mladoboleslavský David Štich si naopak za celé utkání zahrál pouze minutu a tři čtvrtě v oslabení. Za tento krátký čas však zvládnul zblokovat hned dva střelecké pokusy brněnských hokejistů a přispěl k tomu, že Bruslaři v početní nevýhodě neinkasovali.

Osudové vyloučení Bílých Tygrů. Liberec byl ve 22. kole jedním z nejméně trestaných týmů. Vždyť Spartě nabídl v čase 33:11 při vyloučení Tomáše Filippiho za hákování jedinou přesilovou hru v zápase. Pražané ji ovšem dokázali zásluhou kapitána Michala Řepíka využít a jeho branka byla nakonec i tou vítěznou.

Gríger zářil na vhazování. Ani Energie nedokázala zastavit rozjeté Dynamo, které zvítězilo už podvanácté v řadě. Na buly se ale dařilo víc domácím hráčům. Ti ovládli 56 % soubojů a zaskvěl se především centr první karlovarské formace Dávid Gríger, jenž ze šestnácti vhazování prohrál pouze tři.

Smolař Valský. Zatímco Pardubice natahují sérii vítězství, českobudějovický Motor v souboji s druhými Vítkovicemi zaznamenal už desátou venkovní prohru v řadě a doposud se mimo svůj stadion radoval pouze jednou. Za jednoho ze smolařů utkání lze považovat Jakuba Valského. Ten měl z Jihočechů pátý nejnižší ice time (15:02), přesto byl u tří ze čtyř obdržených gólů.

Jedna střela Estephana = jediný gól Litvínova. O jedinou gólovou radost litvínovských fanoušků se v zápase s Třincem postaral Kanaďan Giorgio Estephan, který v branku dokázal proměnit trestné střílení. Byla to navíc jeho jediná střela na Marka Mazance v utkání, díky čemuž měl stoprocentní úspěšnost střelby.