Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

U zápasů jakých týmů se nebudete nudit? Kde je nejvíc střel nebo šancí? A při zápasech kterých týmů padá nejvíc gólů? Přesně na to se podíváme.

Jak poznáme, kdo tedy patří mezi zábavné týmy? V potaz budeme brát nejen ofenzívu týmů, ale i defenzívu. Nebo v tomto případě spíše defenzivní nedostatek. Bude nás tedy zajímat, které týmy si tvoří střely, ale zároveň i povolí hodně střel svým soupeřům, a při zápase je tak hodně vzruchu.

Největší počet střeleckých pokusů můžeme vidět při zápasech Vítkovic nebo Zlína. Co je ovšem důležité, oba týmy k tomu přispívají rozdílně. Vítkovice dovolí mnohem více střel svým soupeřům, než si vypracují. Za 60 minut hry totiž Vítkovičtí hráči vyšlou 54,25 pokusu, zatímco na jejich branku jich míří hned 65,11. Zlín naopak pošle 62 střel směrem na branku soupeře a sám jich inkasuje 56,06.

Podobně jako jsou Vítkovice je na tom i Litvínov, kde také více příležitostí mají jeho soupeři. Stejně na tom jsou i Karlovy Vary. Tam fanoušci na stadionu také sledují spíše střely soupeřů, kteří jich za 60 minut hry vyšlou hned 62,11. Karlovarští naopak vystřelí pouze 49,76 pokusů.

Někoho možná překvapí pozice Plzně nebo Liberce. Oba týmy však patří k nejlépe bránícím celkům, když dovolí svým soupeřům druhý, respektive třetí, nejmenší počet střel proti. Naopak samy jsou oba týmy schopné generovat solidní porci svých střeleckých pokusů.

Na poslední příčce se nachází Hradec Králové. I tady však platí případ Plzně. Hradec je totiž nejlepší na obou stranách ledu – soupeři si proti němu vytvoří nejmenší počet střel (40,29 pokusů za 60 minut) a naopak Mountfield vyšle druhý největší počet střel (61,24 za 60 minut).

Kde jsou šance?

Stejně jako u všech střeleckých pokusů, je i pokusů ze slotu nejvíc v zápasech Vítkovic. Ty však mají nejhorší obranu, když si soupeři vytvoří hned 27,9 šancí za hodinu hry. Samotné Vítkovice mají naopak nejmenší počet střeleckých pokusů ze slotu.

Kvalitní je v tomto ohledu opět Hradec Králové. Proti němu si týmy vytvoří téměř o polovinu méně střel ze slotu než proti Vítkovicím (14,52).

Nejvíce šancí si potom tvoří Plzeň společně se Zlínem a Spartou, když všechny tři celky mají více než 22 pokusů ze slotu za 60 minut.

Moc šancí ani na jedné straně nenajdete například v zápasech Mladé Boleslavi. Ta je po Hradci druhá nejlepší v limitování soupeřových střel ze slotu a sama si vytvoří čtvrtý nejmenší počet. Podobně je na tom i Olomouc. Ta soupeřům dovolí čtvrtý nejmenší počet střeleckých pokusů ze slotu a olomoučtí vyšlou šestý nejmenší počet.

Kde padá nejvíc gólů?

I když Liberec nebyl mezi nejzábavnějšími týmy co do počtu střeleckých pokusů (nebo pokusů ze slotu), tak v jeho zápasech padá nejvíc branek. K tomu přispívá třetí nejlepší střelecká úspěšnost (10,34 %) a také čtvrtá nejhorší úspěšnost zákroků (90,3 %).

Hodně branek zatím padá také v zápasech Sparty nebo Zlína. Sparta se pyšní zatím nejlepší střeleckou úspěšností. Naopak Zlín góly především inkasuje, když má druhou nejhorší úspěšnost zákroků (89,61). To stejné platí i o Litvínovu, který má brankářskou úspěšnost ještě o dvě desetiny procenta horší než Zlín.

Na druhé straně grafu se nachází Pardubice. V zápasech Dynama padá zatím nejméně branek – a to díky výborně chytajícímu Ondřeji Kacetlovi. Pardubičtí pyšní pátou nejlepší úspěšností zákroků (92,18 %), jenže mají také čtvrtou nejhorší střeleckou úspěšnost.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV