Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Bohužel, na hokej živě se ještě chvíli nepodíváme. Proto jsme pro vás připravili přehlídku filmů s hokejovou tématikou. Vybrat by si měl každý fanoušek od těch nejnáročnějších až po začátečníky. Žebříček, ve kterém najdete slavné dokumenty i filmy založené na skutečných událostech, vznikl na základě hodnocení filmových fanoušků portálu Česko-Slovenské filmové databáze.

15. Nakládačka / Slap Shot

Hodnocení: 60 %

Paul Newman má jako trenér malého hokejové týmu jen málo šancí, jak s ním zaujmout okolí. Rozhodne se proto, že se prvkem zájmu stane tvrdá hra, která se bude divákům líbit. Film je plný drsných výrazů, zákroků, nechybí šití ran přímo na střídačce.

Upoutávka

14. Youngblood

Hodnocení: 64 %

Mladý hokejista umí skvěle střílet góly, ale je příliš jemný. Jak to dopadne, když se mu do cesty postaví opravdový pořízek? Jedná se o jeden z nostalgických snímků, jenž má v žánru také přídavné jméno romantický.

Upoutávka

13. Mystery, Aljaška / Mystery, Alaska

Hodnocení: 66 %

Jedna z amerických vesnic, kde (polární) lišky dávají dobrou noc, má jednu zvláštnost. Všichni muži jako by uměli už od narození bruslit a hrát hokej. Jak to dopadne, když místo tradičních sobotních zápasů přijede do vesnice na Aljašce hrát New York Rangers?

Upoutávka

12. Goon

Hodnocení: 72 %

Ať si můžete myslet cokoliv, k hokeji patří i rvačky. A právě na této vlně se veze netradiční hokejová komedie, kdy si syna z lékařské rodiny najme hokejový tým, aby na ledě chránil jeho největší hvězdy.

Upoutávka

11. Ice Guardians

Hodnocení: 81 %

Jak vyplývá z názvu, film z roku 2016 se věnuje zejména hokejistům, kteří dnes z NHL téměř mizí – drsným mužům, kteří dokážou pomstít zranění hvězdy nebo jdou na led, když je potřeba tým nabudit. Jak se na rváče dívají hokejové legendy? Měli by tito hráči být i nadále součástí hokeje?

10. NHL Greatest Moments

Hodnocení: 85 %

Záběry na nejslavnější momenty kanadsko-americké NHL s dobovými komentáři nebo ohlasy slavných hráčů. Zejména pro velké fanoušky zaoceánské soutěže se jedná o parádní podívanou.

9. Třináct životů Dukly

Hodnocení: 82 %

Přestože se poslední hokejový titul jihlavské Dukly datuje do roku 1991, trvalo více než 25 let, než ji dokázala brněnská Kometa sesadit z pomyslného královského hokejového trůnu, kde byli Jihlavané s 12 tituly. Dokument hezky mapuje slavnou éru klubu z Vysočiny.

8. Jaromír Jágr

Hodnocení: 78 %

Nepochybujeme, že o Jaromíru Jágrovi bude natočen určitě ještě další dokument/film, protože naše hokejová legenda s číslem 68 stále hraje! Nicméně v roce 1997 vznikl snímek, který obsahuje spoustu rozhovorů s hokejovými osobnostmi, krásné góly dvojnásobného vítěze Stanley Cupu s Pittsburghem nebo zpověď hokejistovy rodiny.

7. Legenda 17 / Легенда №17

Hodnocení: 77 %

Zdaleka to není jen Kanada, která dnes známému sportu pomáhala stoupat na žebříčku popularity. Mezi hokejové velikány bezesporu patří Rusko, které dalo světu skvělé hráče, ať už aktuálně hrající nebo dřívější legendy. Právě o jedné z nich, Valeriji Charlamovovi, je tento film. Popisuje jeho cestu na vrchol, tvrdou ruskou dřinu a nakukuje i do politického zákulisí.

Upoutávka

6. Hokejový zázrak / Miracle

Hodnocení: 79 %

Skvělý snímek byl natočen na základě skutečných událostí. Vrací se v čase do roku 1980 na Zimní olympijské hry v Lake Placid (USA), kdy se podařilo prakticky bezejmenným hráčům porazit neporazitelný Sovětský svaz s jeho největšími legendami. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších hokejových filmů.

Upoutávka

5. Nedostižný Gretzky / Ultimate Gretzky

Hodnocení: 89 %

Jeden z „novějších“ snímků o slavném Kanaďanovi, který se na brusle postavil poprvé už ve třech letech. Útočník Edmontonu Oilers, Los Angeles Kings, olympijský vítěz...

Video na youtube.

4. Maurice Richard

Hodnocení: 85 %

Většina fandů má jméno další hokejové legendy spojeno zejména se slavnou trofejí, kterou v NHL každoročně získává hokejista, jenž dokáže v základní části nastřílet nejvíce branek. Už díky tomu je jasné, že se jednalo o borce s extrémním gólovým apetitem. Co se však dělo v Kanadě v polovině 20. století, kudy vedla cesta k NHL pro borce, který poté jako první překonal hranici 50 branek v sezoně?

3. Wayne Gretzky – Vysoko nade všemi / Wayne Gretzky: Above and Beyond

Hodnocení: 89 %

Muž, o kterém by měl slyšet snad každý, kdo někdy zaslechl slovo hokej. Legendární Kanaďan se považuje na nejlepšího hráče všech dob. Na ledě neměl konkurenci a stále zůstává rekordmanem nejslavnější hokejové soutěže světa – NHL. V jaké sezoně dal 365 gólů, kdy překonal dalšího mohykána Gordieho Howea?

2. Nagano – Hokejový turnaj století

Hodnocení: 94 %

Dokument České televize ze Zimních olympijských her v roce 1998. Japonsko se tehdy stalo domovem nevšedního hokejového příběhu, který psali hráči z malé země uprostřed Evropy.

Ukázka na youtube.

1. Pásky z Nagana / The Nagano Tapes

Hodnocení: 95 %

Už je to více než 20 let, kdy český národní tým vyhrál Zimní olympijské hry v Naganu. Byla to velká senzace, kterou prožíval naplno celý národ. Jak se psala hokejová pohádka? Jedná se o dokument z pětidílné série filmů o silných sportovních momentech. 

Podívat se můžete přímo na Olympic Channel.

Foto: www.olympic.cz

 

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV