Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Americký zadák Zach Frye má za sebou svou kariérní premiéru v českém hokeji a hned mohl se svým Kladnem slavit vysokou výhru 7:1 nad nováčkem z Kolína. Jaké jsou první dojmy někdejší hvězdy aljašské univerzity z tuzemského hokeje a co vše už stihl během svých dvou týdnů v Česku?

Zachu, první zápas za Kladno a hned výhra, pro vás asistence. Asi nemůžete být spokojenější...
Přesně tak, byla to upřímně řečeno bomba. (úsměv) Fanoušci byli úžasní, byla to moje vlastně první zkušenost s takhle skvělým publikem. A samozřejmě je vždycky příjemné se nějak bodově prosadit, ale byla to ta týmová práce, která se nám dneska povedla.

Jaké jsou tedy vaše první dojmy z klubu, z českého hokeje obecně?
Je to plné rychlosti a zručnosti, pro mě je to skutečně zábavný hokej. Snažím se strhnout na svou stranu alespoň malou výhodu, kdekoliv to je možné, a celkově si tu hru užít.

Na začátek jste hráli sice s týmem, který nově postoupil z nižší ligy, přesto, jak byste porovnal úroveň Chance ligy se zámořskými soutěžemi? Sám jste hrál v AHL i ECHL...
Upřímně, je to na podobné úrovni jako AHL (po NHL druhá nejvyšší soutěž v zámoří, pozn. red.), minimálně co se zrušnosti týče. Je tu spousta kluků, kteří by mohli bez problémů hrát v AHL. Hra tady má tu rychlost a techničnost, možná je o trošku méně silová, ale to jen dělá ten styl hokeje zábavnější.

V utkání jste strávil hodně času na ledě s Tomášem Plekancem, jaké pro vás bylo potkat hrát s takovou ikonou?
Úžasné! Je skvělé hrát s legendou, jakou je právě on, a navíc hrát ve stejné organizaci jako Jaromír Jágr, to je prostě úžasné. Je to něco, o čem sní snad každý kluk a jsem šťastný, že tu můžu být. Snažím se si to maximálně užívat.

Bylo pro vás těžké se adaptovat na rychlejší styl hokeje?
Ne, ani bych neřekl. Možná první dva dny na trénincích, kdy jsem se učil, jak tu kluci vlastně hrají, to chtělo trochu vychytat. Ale hned od začátku si tu v týmu sedíme a je to pro mě opravdu zábavné.

Jak dlouho jste vlastně tady v Česku, kdy jste dorazil?
Přiletěl jsem prvního září, byla to akce docela nahonem. Cestoval jsem sem dvacet dva hodin a naštěstí mi dal trenér druhý den volno, abych si srovnal časový režim. Od té doby jsem už ale byl na ledě každý den a snažil se připravit na první zápas. Ale je to fakt bomba, zbožňuju tohle město!

Měl jste už šanci aspoň trochu cestovat po okolí?
Měl, na jeden den jsem se byl podívat v Praze a bylo to úžasné. A s Kladnem je to stejné, hrozně se mi líbí atmosféra, kterou tohle město má. Fanoušci tu hodně podporují hokej a to je skvělé, jak pro celý tým na ledě, tak i pro mě osobně, hraje se mi tady díky tomu o to lépe.

Stihl jste se za tu krátkou dobu naučit nějaká česká slovíčka?
Pár, ale asi bych je tu neměl říkat. (smích) To jsou ta jediná, která jsem se zatím naučil, ale radši bych je neměl říkat nahlas. (smích)

Takže to vypadá, že atmosféra v kabině je slušná...
Přímo výborná, mám ty kluky i za tak krátkou dobu hrozně rád. (úsměv)

A cíl pro sezonu je tedy postup do extraligy?
Přesně tak, to tu všichni chceme. Jsme připravení toho dosáhnout a budeme makat nejlépe, jak dokážeme, abychom se vrátili zase zpátky do extraligy.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV