Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Poprvé po takřka roce a půl na sebe Tomáš Plekanec zase v ligovém utkání oblékl dres kladenských Rytířů a hned se mohl radovat z vysoké výhry 7:1 nad nováčkem z Kolína. „Přišlo mi to, jako kdybych nikdy neodešel," usmívá se ostřílený matador.

„Pro mě ani žádná jiná možnost vlastně nebyla a jsem samozřejmě rád, že to vyšlo," přibližuje svoje pocity z přesunu domů útočník s více než tisícovkou startů v zámořské NHL. „Žádné jiné varianty jsem neřešil, s nikým jsem nemluvil, ani jsem nic nehledal, neptal se."

„Jsem z Kladna, tak jsem sem přijel trénovat, chvilku tu s kluky hrál... Pak jsme si s Jardou sedli a situace tomu zase nahrála, stejně jako před dvěma lety. Celkově je situace podobná, zase všechno nasvědčuje tomu, že se můžeme zvednout," neskrývá, že ambice jsou ty nejvyšší.

Ačkoliv v prvním kole hned Kladenští narazili na jednoho z papírově nejslabších soupeřů, nerodil se zpočátku tříbodový úspěch vůbec lehce. Kolín šel už ve 12. minutě do vedení, když zaváhání nového gólmana Rytířů Andreje Košarišťana využil Václav Jankovský, a i v dalším průběhu zápasu vůbec neprojevoval nervozitu z vyšší soutěže, ani přehnaný respekt z loni ještě extraligového celku.

„Byli velmi nepříjemní, i když nakonec je výsledek jasný, tak to nebylo vůbec jednoduché," potvrzuje Plekanec. „Bojovali, první třetinu byli daleko rychlejší a silnější než my." Jistou roli pak přisuzoval také nerozehranosti: „Dostával jsem se do tempa těžce. Když nepočítám jeden zápas v letním poháru, tak se půl roku nehrálo, poslední zápas jsem měl někdy v na začátku března. Žádná sláva, ale to je jedno, vyhráli jsme," doplňuje s úsměvem.

I když pojem "žádná sláva" je z úst kapitána Středočechů možná až přehnaně sebekritický, k nakonec jednoznačnému vítězství totiž přispěl zkušený centr dvěma přesnými trefami a jednou asistencí. Zejména pak náramně šlapala jeho spolupráce s Adamem Kubíkem. „Adam hrál opravdu výborně. Znám ho už z dřívější doby a je to obrovský talent, když na sobě bude pracovat, může mít hodně pěknou kariéru," nešetří chválou na adresu svého o šestnáct let mladšího spoluhráče.

Kromě něj pak ale také vyzdvihoval výkony věkem ještě stále juniorů, potažmo dorostenců, Jana Ticháčka a Matyáše Šapovaliva: „Je strašně důležité, že tu tihle mladí kluci hrají a že tu je někdo, kdo na sobě může pracovat a být kvalitním hráčem. Hráli výborně, takže můžou v budoucnu dostávat víc šancí a mít větší roli, budou hrát v přesilovkách... Je to pro ně ohromná výzva do sezony a já doufám, že se budou nadále zlepšovat."

Vzhledem ke zdravotní situaci v Česku na ČEZ zimní stadion dorazilo mnohem méně diváků, než na kolik jich byl trojnásobný medailista z mistrovství světa z dřívějška zvyklý, pořadatelé jich napočítali 1670, ovšem i přes nižší kvantitu atmosféru v hale kvitoval.

„Tady na Kladně byla vždycky skvělá atmosféra, ať už přišlo lidí tisíc nebo tři tisíce. Na to, co se teď děje, to bylo super a doufejme, že se lidi nebudou bát chodit na stadion a že budou dodržovat pravidla, která jsou nastavená. V tuhle chvíli si musíme užívat každý zápas, který tu můžeme hrát s diváky v aspoň takovém počtu."


Jaké jsou podle Tomáše Plekance v tuto chvíli plány do dalšího průběhu sezony? „Teď je důležité se soustředit na hru jako takovou. Aby se zlepšovali mladí kluci, aby si sednul tým... Pauza byla dlouhá, takže je potřeba toho ještě spoustu nabruslit a natrénovat. Teď musíme jít den ode dne, týden od týdne a trénovat a zlepšovat se. Věřím, že to k něčemu bude a že se zase vrátíme zpátky."

„Může se stát cokoliv, takže je potřeba vyhrát každý zápas a být vždycky na prvním místě. Dneska nevíme, co se může stát za týden, jestli vůbec odehrajeme všechna kola, nikdo neví. Chceme si teď užít každý zápas, který můžeme hrát před lidmi, který vůbec můžeme odehrát na body a na ostro," pokračuje.

A co říká jeden z nejlepších českých hokejistů posledních dvou dekád na svůj možný návrat do extraligy? „V tuhle chvíli vůbec nevím, nepřemýšlel jsem nad tím, není to na pořadu dne. Je potřeba jen hrát den ode dne a podle mě teď nemá smysl řešit návrat do extraligy nebo třeba střídavé starty."

Foto: Antonín Vydra

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV