Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Kvalifikace na Mistrovství světa organizace IIHF ve hře NHL20 už skončila. Jsou proto známa jména českých reprezentantů: na závěrečném turnaji budou reprezentovat Česko Josef "Pepcastachurcik" Stachura a Jaroslav "Jarin87" Řehoř.

Kvalifikace probíhala na dvou frontách. Na té první válčili gameři na herní konzoli PS4, na té druhé pak na XBOX One. Na Playstationu se nejvíce dařilo brněnskému Jozefu Stachurovi, na Xboxu zase Jaroslavu Řehořovi. 

Dohromady se kvalifikací zúčastnilo něco málo přes 150 hráčů z celé České republiky. A oba kvalifikační turnaje přinesly nejedno překvapení. Například mezi hráči na PS4 nepostoupil ani jeden z gamerů Mladé Boleslavi, tedy vítěze uplynulého ročníku Esport hokejové ligy. "Kumbik" vypadl v semifinále, "Jifi23" pak nezvládl napínavé finále. 

A na Xboxu? Tam se čekalo, že zvítězí "Dzouvi", momentálně nejlepší gamer Česka. Jenže reprezentant libereckého klubu vypadl už ve čtvrtfinále. Na závěrečný turnaj nicméně postoupil další velmi kvalitní hráč, a to kladenský finalista Esport hokejové ligy – Jaroslav "Jarin87" Řehoř.

„Šance Česka? Bude hodně záležet na losu."

„Ani mi to nedochází, je jednoduše neuvěřitelné reprezentovat svou vlast," říká po postupu na MS "Pepcastachurcik". A jestli je připraven na tlak, který na něj určitě bude vyvíjen? „Myslím si, že jsem. Počítám s tím, že na mě budou velké nároky. Prostě musím předvést to nejlepší, co ve mně je," hlásí hráč Komety. 

Jaké jsou podle něj šance Česka? „Těžko říct, bude hodně záležet na losu," tvrdí Stachura. A má pravdu: systém turnaje je totiž nastaven tak, že stačí jedna prohra a daný tým na mistrovství světa končí. 

Mistrovství světa startuje 29. května a 7. června se odehraje finále. Zápasy všech šestnácti reprezentací budete moct sledovat na oficiálním Twitch kanále IIHF. 

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV