Hokejka news

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

Na konci ledna proběhne v Tipsport extralize, Chance lize, 2. lize a dokonce i v univerzitní soutěži charitativní projekt Legenda pomáhá.

Extraligové kluby sehrají 40. kolo (v neděli 26. ledna) ve speciálních dresech. O den později to samé čeká týmy ze druhé nejvyšší soutěže. 

Oproti prvnímu ročníku Legendy pomáhá, kdy byly všechny dresy s podobiznou Ivana Hlinky, si tentokrát samy kluby zvolily, kterou legendu uctí.

Třinec si dá na dres portrét někdejšího kapitána Radka Bonka. Havířov pak zvolil Davida Pastrňáka, svého nejslavnějšího odchovance a momentálně nejlepšího střelce NHL.

Také Poruba sáhla po stále aktivním hráči: Romanu Polákovi. O tom už jsme psali v samostatném článku.

Většina klubů si každopádně vzpomene na už nehrající legendy. Například Horácká Slavia si vybrala Vladimíra Bouzka, dvojnásobného mistra světa a třebíčského rodáka.

Ústečtí hokejisté pak obléknou trikoty s podobiznou Jaroslava Roubíka, který je v současnosti ve Slovanu asistentem trenéra. Roubík je největší ikonou Chance ligy: sehrál v ní přes 1 000 zápasů a zároveň získal víc než 1 000 kanadských bodů. 

„Všechny podobné akce jsou dobré. Pokud jdou peníze na dobrou věc, je to správné. V sezoně by to mohlo být klidně častěji," povídá Roubík na ústeckých stránkách. „Radost z toho mám, odehrál jsem tu skoro deset let. Jako legenda si ale nepřipadám," dodal skromně.

Všechny dresy následně poputují do charitativní aukce a výtěžek se předá Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Pomůže se tak bývalým hokejistům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Připomínáme, že v prvním ročníku Legendy pomáhá se na dobrou věc vybraly téměř dva miliony korun!

„Každý klub v rámci tohoto projektu bude mít příležitost hrdě poukázat na svou klubovou legendu. Věřím, že dražba dopadne stejně úspěšně jako minule," doufá brněnský trenér Libor Zábranský. Právě on s myšlenkou charitativní akce napříč celým hokejovým prostředím přišel.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV