Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Normálně by ho ve statistikách poznali asi jen fanoušci Olomouce, na mladého osmnáctiletého útočníka je ale radno se zaměřit. Řeč je o Tobiáši Handlovi.

Neznáte? Nevadí, představíme. Na ledě ho rozeznáte nejen díky vysoké postavě – bez pěti centimetrů měří dva metry –, ale i díky zlepšujícím se výkonům, které mu vynesly důvěru olomouckých trenérů.

Tobiáši Handlovi bylo v červenci teprve 18, může se ale považovat za relativně zkušeného hráče. Do prvního extraligového utkání naskočil už v sezoně 2018/19 jako dorostenec a před letošním ročníkem měl na kontě už 31 startů.

Letos je od začátku v A-týmu a na ledě dostává prostor. Trenéři ho nasazují do prvního útoku vedle Jana Knotka a Handl o sobě dává vědět.

Za čtyři utkání zaznamenal dva body a s dalšími třemi spoluhráči se dělí o pozici druhého nejproduktivnějšího Hanáka. Uvažme přitom, že nenastupuje v přesilovkách, a všechny své body si tak odmakal při klasické hře 5 na 5.

Olomoucký odchovanec ukazuje své všestranné schopnosti. V počtu střel na branku a nebezpečnějších střeleckých pokusů ze slotu patří mezi pět nejlepších v týmu, totéž umístění mu náleží i u přihrávek na střely ze slotu.

Jinými slovy: Tobiáš Handl šance vytváří i zakončuje.

Tobiáš Handl se dělí o pozici druhého nejproduktivnějšího hráče Olomouce.

Trenéři ho můžou využít i v další herní situaci, tentokrát spíše defenzivní. Úspěšně vyvézt puk z vlastního obranného pásma je důležitá část hry, která se zkouší na trénincích. Handl se v ní nejen řadí na špičku týmu, on je přímo první!

Dokládá to statistika úspěšných kontrolovaných výstupů z obranného pásma (EX.W). Handl jich při hře 5 na 5 zaznamenal hned 12, a je tak o jeden výstup lepší než Petr Kolouch. Pro zajímavost: osmkrát vyvezl kotouč po levém křídle.

Závěr

Samozřejmě i zde musíme upozornit na malý herní vzorek, který může statistiky ovlivnit. Přesto je zřejmé, že Tobiáš Handl zažívá vynikající vstup do nového ročníku.

A ještě poslední statistika: z čísel vyplývá, že zatím nastupoval převážně proti nejvytěžovanějším hráčům soupeře. Ano, na ledě sice měl dobré spoluhráče, soupeři mu ale nic nedali zadarmo.

Partneři HC Olomouc

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV