Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Měli velké obavy, teď ale svitla naděje. Představitelé dvou švýcarských nejvyšších soutěží intenzivně řeší dopady koronavirové pandemie a také omezení, jež ovlivní průběh nové sezony. Federální rada ve středu rozhodla, že od 1. října budou znovu povoleny akce s účastí víc než 1000 osob.

Tahle informace je prvním krokem k tomu, aby pod Alpami mohla začít hokejová sezona. Tamní kluby opakovaně potvrzovaly, že pokud nebude moci do hledišť vyšší počet fanoušků, bude ročník 2020-21 ohrožen. Totéž se týká i tradičního Spenglerova poháru.

V zemi Helvétského kříže stále platí omezení pro hromadné akce, do konce září na ně může maximálně tisícovka lidí. Od 1. října se situace změní, jak uvádějí stránky švýcarského svazu, verdikt Federální rady musejí ještě schválit jednotlivé kantony. Navíc poté budou platit přísná hygienická opatření.

V jednotlivých kantonech budou vyhodnocovat aktuální výskyt nákazy a řešit kapacitu pro trasování kontaktů v rámci chytré karantény. Federální rada se snaží, aby se situace nezhoršovala, ovšem zároveň zohledňuje sociální potřeby a ekonomické zájmy sportovních klubů.

Představitelé švýcarského hokeje, kteří společně s činovníky jiných sportů na věci usilovně pracovali s epidemiology a politiky, rozhodnutí kvitují. „Jsme rádi, že naše obavy byly na federální úrovni pochopeny a vyslyšeny. Skutečnost, že od října budeme moci hrát zápasy s víc než 1000 osob, je předpokladem ekonomického přežití lig a profesionálních klubů. S částečným uvolněním hledišť však situace klubů nadále zůstává napjatá, finanční ztráty budou zřejmé," uvádí tisková zpráva švýcarského svazu.

Pod Alpami ale svitla naděje, že nová sezona bude mít důstojnější diváckou kulisu. A že vůbec proběhne, protože při pokračování striktního omezení hrozil opak. „Převládá radost, že budeme moci uskutečnit zápasy před fanoušky, byť samozřejmě za splnění přísných pravidel. Jsme přesvědčeni, že soutěže lze uskutečnit odpovědným uplatňováním všech předpisů a kontroly," doplňuje prohlášení na stránkách sihf.ch.

Zástupci klubů dvou nejvyšších soutěží ve Švýcarsku se už v pátek sejdou na ligovém shromáždění, kde kromě jiných důležitých bodů oficiálně určí začátek sezony 2020-21.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV