Hokejka news

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje se blíží

  Od 21. do 27. ledna 2019 proběhne již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

Vedle nového hlavního trenéra seniorské reprezentace rozhodl výkonný výbor ČSLH na čtvrtečním jednání také o konečné podobě realizačních týmů mládežnických reprezentací. Ty doplnilo několik významných osobností české hokejové scény za poslední dekády.

K nejstaršímu mládežnickému výběru do 20 let se letos coby hlavní trenér posunul Václav Varaďa. Nově mu bude asistovat Patrik Eliáš – dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s New Jersey, které letos v únoru slavnostně vyřadilo jeho číslo 26. Eliáš už v minulé sezoně na několika akcích pomáhal reprezentační šestnáctce coby konzultant, nyní se naplno zapojí do přípravy českého týmu na mistrovství světa v Kanadě. Druhým asistentem je Aleš Krátoška, jenž stejně jako Varaďa loni působil u výběru U19.

K devatenáctce se posunul David Bruk, jenž v dubnu dovedl osmnáctku ke čtvrtému místu na šampionátu v Rusku a nyní převzal také hokejisty prvoligových Litoměřic, které spolupracují se svazem v projektu „Dukla“. Jeho asistenty budou Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.

Reprezentaci do 18 let povede Alois Hadamczik, který bude spolupracovat s úspěšnými hokejovými jmény: Dva roky po konci aktivní kariéry se na svou první trenérskou štaci chystá Marek Židlický. Bývalý vynikající obránce vyhrál mistrovství světa 2005 a na olympijských hrách o rok později získal bronz. Hadamczikovi bude pomáhat rovněž Radek Bělohlav, mistr světa 1996 a trojnásobný mistr české extraligy. V posledních letech působil u prvoligového týmu Českých Budějovic, následně dovedl k extraligovému titulu starší dorost Motoru.

K sedmnáctce se od nejmladšího výběru posunul hlavní trenér Karel Beran, stejně tak i asistent Radim Skuhrovec. Druhým asistentem bude Libor Procházka, další člen zlaté generace českého hokeje, jenž má ve sbírce triumf z olympijských her v Naganu a také z mistrovství světa v následujícím roce.

Národní tým do 16 let povede v nové sezoně Petr Haken, stejně jako loni v sedmnáctce bude mít k ruce asistenty Václava Eismanna s Richardem Žemličkou.

„Dlouhodobě se snažíme o co nejširší zapojení bývalých vynikajících hokejistů u mládeže a jsem rád, že se nám koncepci daří naplňovat,“ říká šéftrenér hokejového svazu Slavomír Lener. „Někteří z nich nastupovali donedávna v NHL, odkud si přinesli řadu zkušeností, pro juniorské reprezentanty jsou vzorem a spoustu věcí jim mohou předvést přímo na ledě. Velmi přínosné jsou pro nás také jejich poznatky, týkající se výchovy mladých hokejistů.“

Realizační týmy 2018/19

Reprezentace U20

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Patrik Eliáš, Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékaři: MUDr. Miroslav Budoš, MUDr. Jan Alt
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Kustodi: Jan Vejvoda, Václav Vejvoda

Reprezentace U19

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistenti trenéra: Rostislav Vlach, Miroslav Přerost
Trenér brankářů a videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustod: Jiří Šrámek

Reprezentace U18

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Marek Židlický, Radek Bělohlav
Trenér brankářů: David Kovářík
Videotrenér: Jan Procházka
Lékaři: MUDr. Antonín Chochola, MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustodi: Oldřich Kopecký, Zdeněk Šmíd

Reprezentace U17

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Libor Procházka, Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékaři: MUDr. Jiří Dvořák, MUDr. Pavel Mendrek
Kustod: Pavel Štechmüller

Reprezentace U16

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann, Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékaři: MUDr. Tomáš Madrý, MUDr. Milan Novotný
Kustod: David Merc

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV