Hokejka news

 • 18. 7. - 14:41

  Vyhraj vstupenky do Síně slávy!

  Pojď prozkoumat slavné historické momenty našeho hokeje. Nagano, tituly z mistrovství světa, milníky naší nejvyšší soutěže, dovednostní soutěže, interaktivní promítání a další. To vše můžeš prožít v Síni slávy českého hokeje. Ale nebude to zadarmo, musíš totiž ukázat, že si vstupenky zasloužíš a odpovědět správně na soutěžní otázky.

 • 10. 6. - 07:29

  Kakko nováčkem roku ve finské lize

  Kaapo Kakko z TPS Turku byl vyhlášen nejlepším nováčkem uplynulé sezony ve finské nejvyšší soutěži. Za mistrem světa v kategorii dospělých i dvacetiletých skončil druhý útočník Aleksi Heponiemi (Oulu), třetí místo obsadil obránce Ville Heinola z Lukko Rauma.

 • 30. 3. - 13:08

  MMČR živě na HokejkaTV.cz

  Na HokejkaTV.cz můžeš sledovat zápasy Mládežnického mistrovství České republiky 2019. V sobotu ti přinesu semifinálová utkání a v neděli zápasy o třetí místo a finále!

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

David Pastrňák je v Česku. Útočník Bostonu krátce po desáté hodině přistál na letišti v Praze a hned pelášil do Síně slávy českého hokeje, kde z rukou generálního sekretáře Martina Urbana převzal Zlatou hokejku.

„Samozřejmě bych byl rád přímo na vyhlášení a užil si večer s klukama, ale bohužel to bylo všechno narychlo. Jsem vůbec rád, že jsem přijel alespoň dneska. Sezona byla dlouhá, takže jsem chtěl domů dorazit co nejdřív. To jsem taky udělal,“ líčí David Pastrňák.

Jako Jágr? Je to pro mě ohromná čest

Anketu ovládl už potřetí za sebou, což se v konkurenci řady skvělých hokejistů povedlo už jen legendárnímu Jaromíru Jágrovi, který na trofej dosáhl celkově dvanáctkrát. „Je to pro mě ohromná čest, moc si toho vážím a děkuju všem za hlasy,“ pokyvuje Pastrňák.

Stříbrná příčka patřila Tomáši Hertlovi, útočník San Jose za Pastrňákem zaostal o 59 bodů. „Měl super sezonu, táhl San Jose. Odehrál hodně minut v oslabení, na přesilovce i při hře pět na pět. Jsem rád, že měl tak dobrou sezonu a věřím, že příště bude ještě lepší.“

„Kdybych hrál tenis, tak bych byl asi spokojený, ale raději bych měl vedle sebe týmovou trofej.“

Hertl společně s Voráčkem, který zaostal o pouhé dva body, by rádi příští rok už Pastrňáka z pomyslného trůnu sesadili. „Oba měli fakt parádní sezonu, Hertlík i Voras by si Zlatou hokejku zasloužili stejně jako já,“ má jasno třiadvacetiletý hokejista Bostonu.

Zisk trofeje jej těší, ale raději by ji vyměnil za Stanley Cup. „Kdybych hrál tenis, tak bych byl asi spokojený, ale hraju hokej. Týmový sport. Individuální ceny k němu patří a vždycky máte motivaci to vyhrát, ale raději bych měl vedle sebe týmovou trofej,“ přiznává.

Nechtějte vědět, co je teď v mé hlavě

Pastrňák stále těžce kouše hořký konec sezony, kdy Bruins padli v klíčovém sedmém finále. „Ani nechtějte vědět, co je teď v mé hlavě. Mé srdce je stále zlomené, takže je těžké si to užít, i když je to velká čest. Postupem času si té ceny budu vážit trošku víc,“ tuší.

Celý rozhovor s Davidem Pastrňákem přineseme odpoledne.

Foto: Karel Švec, Český hokej


Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV