Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

S hokejem začínal Michal Moravčík v západočeských Klatovech, kdy ho ve třech letech poprvé na zimní stadion přivedl jeho táta, se kterým absolvoval i první hokejové krůčky. Do Plzně přestoupil v kategorii mladšího dorostu a od té doby hlásí: „Jsem tu doma. Díky Plzni jsem se dostal k vrcholovému hokeji a jsem tu už dlouho, takže se cítím jako odchovanec!“

Tím se řadí do dlouhé řady plzeňských hráčů, kteří s modrobílým hokejem spojili své začátky už od útlého věku nebo mládí. Jeřábek, Boháč, Indrák, Lev, Schleiss nebo Kubalík patří mezi klíčové hráče indiánů a možná i proto, že hrají opravdu za „svůj“ klub. A to výčet není kompletní. „S klukama jsem vyrůstal a už v mládežnících jsme byli dobrá parta. Pro Plzeň je to skvělá vizitka, že si dokáže vychovat své hráče. Vždyť to je jeden z hlavních bodů dnešního hokeje,“ pochvaluje si Moravčík.

194 centimetrů vysoký bek svou postavou u všech soupeřů budí úctu. V obranných řadách Plzně patří už mezi stálice – letos nastoupil k 33 zápasům. Ale všechno mohlo být úplně jinak. „Musím přiznat, že jsem začínal v útoku, ale postupem času jsem se přesunul do obrany,“ směje se vytáhlý obránce. A útočné choutky mu zůstaly dodnes.

„Občas se musím krotit, abych to dopředu moc nepřehnal. Nicméně v Plzni jsou obránci nabádaní, aby podpořili kluky v útoku a z druhé vlny vytvořili tlak na soupeřovu obranu,“ pokračuje s úsměvem. Nikoho proto nepřekvapí, že Moravčíkovým vzorem je rovněž útočně laděný obránce Tomáš Kaberle. „Letos jsem si s ním mohl zahrát na Kladně a byla to pro mě obrovská zkušenost. Jsem za ni šťastný!“

Mezi prvoligovými Rytíři letos Moravčík strávil pět zápasů. „První liga má svou kvalitu a já sbírám další zkušenosti,“ pochvaluje si dvacetiletý obránce. „Oproti extralize v ní padá více branek, protože v naší nejvyšší soutěži je obranná hra víc propracovaná a taky jsou tu kvalitnější hráči.“

Jágrova supervize

Plzeňský obránce rovněž se smíchem přiznává, že supervize Jaromíra Jágra je jakoby všudypřítomná. „Jojo, hodně to tam na vás dýchá. Řídí si to svoje Kladýnko,“ culí se Moravčík. S vážnou tváří už ale dodává, že jeho úkoly v Plzni a v Kladně se nijak neliší. „Chodím na oslabení a při hře pět na pět. Když se něco povede dopředu, je to bonus.“

Bonusy se mu povedly letos už dva – skóroval v zápasech se Zlínem a v Olomouci. Jeden přidal i v Karlových Varech, ale ten mu rozhodčí neuznali. „Samozřejmě to zamrzí, ale přednější jsou body,“ připomíná. Ty teď Plzeň potřebuje jako sůl. Na sedmém místě sice může po očku sledovat první šestku, zároveň ale musí dávat pozor na dotahující se dravé štiky lačnící po postupové desítce.

„Víme, že se na nás tlačí kluby zespoda, ale my se snažíme soustředit se vždycky jen na konkrétní zápas před námi,“ vysvětluje. Indiáni jsou aktuálně jedním z nejatraktivnějších klubů – jejich zápasy i přes vedení o tři nebo čtyři góly nejsou nikdy jasnou záležitostí.

„Musíme na tom zapracovat, vždyť není možné, abychom ztráceli vedení 3:0 nebo 4:0. Nakupí se nám zbytečná vyloučení a stojí nás to výsledek, jako jsme to předvedli v Pardubicích nebo doma s Vítkovicemi. V Karlových Varech jsme taky nechali domácí snížit, ale zaplaťpánbůh jsme body nepoztráceli,“ kroutí očima Moravčík.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV