Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

(KOMERČNÍ SDĚLENÍ) Adrenalinový zážitek nemusí končit ani při sledování hokejového derby. Dopřejte si nezapomenutelné dobrodružství plné vzrušení hned za česko-slovenskou hranicí. Zažijte rafting na nejdivočejší slovenské řece, vyzkoušejte vyhledávaný zipline a zdolávejte přírodní cyklostezky, které právem nesou jméno nejnebezpečnějších hadů světa. Bude to divoká jízda!

Jen hodinu cesty od českých hranic na vás v tajných zákoutích slovenských hor čeká vynikající kombinace turistiky a horolezectví. Ve Veľké dolině v Malé Fatře u Martina vás osloví oblíbená ferata na Martinských holích. Je zasazena do kaňonu potoka, takže při překonávání 800 výškových metrů si kromě výstupů, žebříků a lanových mostů užijete i výhledy na bublající vodu uprostřed pralesní zeleně. Prolézání soutěsek a bizarních skalních útvarů mezi hučícími vodopády si určitě vyzkoušíte v systému soutěsek a kaňonů Jánošíkovy díry. Dostanete se sem z nedaleké Terchové, kterou v minulosti proslavil známý slovenský zbojník Juraj Jánošík, a dnes si v jejím okolí můžete užít stovky kilometrů cyklostezek. Od těch nenáročných až po ty, které zvednou ze sedla i zkušené vrchaře. Přírodní stezky, příznačně pojmenované po hadech (např. Taipan, Vretenica nebo Anakonda), si oblíbili zejména milovníci adrenalinových freeridových a sjezdových tratí. Jejich výživných 35 km si vás získá vysokým převýšením a nádhernými výhledy. Dostanete se na ně údolím a klikatými serpentinami z obce Turie, které vrcholí na loukách pod Minčolem (1364 m n. m.).

Z Terchové je to kousek do Dolného Kubína, kde se nachází Kubínská hoľa. Oblíbené lyžařské středisko se v létě mění ve vyhlášený bikepark. Pyšní se čtyřmi sjezdovými tratěmi o celkové délce 13 km, včetně náročné sjezdové trati, která patří k nejdelším a nejobtížnějším na Slovensku. Vaše dovednosti a výdrž prověří řada kořenů, skoků, zatáček, dřevěných mostů i jízda po louce a skalce. Určitě vyzkoušejte i místní lanovou dráhu, která je nejdelším a nejmodernějším ziplinem ve střední a východní Evropě. Nebo se nechte vyvézt lanovkou na vrchol Kubínské hole a užijte si divokou jízdu dolů na horské tříkolce či monster koloběžce.

Pokud vás láká adrenalin na vodě, vydejte se na nedalekou Liptovskou Maru, největší vodní nádrž v zemi, která se rozkládá mezi Vysokými a Nízkými Tatrami. Zde můžete vyzkoušet své vodní lyže nebo skútr a extra zážitkem bude flyboarding. V nedalekém termálním aquaparku Tatralandia si kromě bazénů s mořskou, termální a průzračnou vodou užijete i kryté surfování a 22 tobogánů, které předčí představy i těch nejnáročnějších milovníků divoké jízdy. A co byste řekli na indoor skydiving? V nedaleké Hurricane Factory zažijete pocit volného pádu jako při seskoku z letadla v aerodynamickém tunelu s rychlostí větru 270 km/h. Adrenalinově-endorfinový koktejl nabízí také ferata Dvě věže u Liptovské Revúce, který je známý svými náročnými úseky, fixními lany nebo železnými výstupy. Pokud jste příznivci akčního raftingu, splavte řeku Bělou přímo pod ikonickou horou Kriváň. Nejdivočejší přírodní řeka v zemi vám v jarních měsících poskytne vášnivý srdeční zážitek i manévrování v ostrých zatáčkách v objetí divoké přírody.

Další inspiraci pro adrenalinová dobrodružství na Slovensku najdete na www.slovakia.travel.

Foto: www.marafun.sk, www.kubinska.sk.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV