Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Spekulace se potvrdily: poté, co Alexander Salák na vlastní žádost skončil ve Spartě, se vrací do zahraničí. Se švédským Djurgårdenem podepsal smlouvu do konce sezony včetně opce na další rok.

Klub z hlavního města Stockholmu je ve švédské lize jasně poslední. Příchodem Saláka nereaguje jenom na špatné výsledky, ale současně i na dlouhodobé zranění Niklase Svedberga.

„Salák je zkušený brankář, který se dlouhá léta drží na vysoké úrovni. Oproti nejistotě, která u nás od podzimu kvůli zranění Svedberga panovala, se nyní ohledně gólmanského postu konečně cítíme jistě," tvrdí sportovní ředitel K-G Stoppel.

„Je to kousek do skládačky, který byl pro nás dlouhou dobu prioritou," přidává se manažer Tobias Pehrsson. „Konečně jsme našli to správné, co jsme hledali."

Salák už ve Švédsku působil, dvě sezony odchytal ve Färjestadu. Nutno dodat, že dvě velmi úspěšné sezony – jak z týmového (titul v roce 2011), tak z osobního hlediska (v sezoně 2012/2013 ovládl brankářské statistiky soutěže).

Svérázný gólman v podstatě celou profesionální kariéru strávil v zahraničí: ať už v Americe, tak ve zmíněném Švédsku, dále v KHL a Finsku.

V Tipsport extralize si poprvé zachytal až v loňské sezoně. V ní zářil – a Sparta proto věřila, že po dlouhé době našla jedničku, se kterou může dosáhnout úspěchu.

Jenže...

Letošní ročník se nedařil ani týmu, ani samotnému Salákovi.

Na začátku roku dokonce Salák požádal pražský klub o předčasné rozvázání smlouvy. S rodinou se totiž chtěl vrátit do ciziny. Sparta se s 35letým brankářem skutečně rozloučila.

„Žádný hráč není víc než klub," komentoval to sportovní ředitel Petr Ton. „S Alexanderem Salákem jsme počítali do bojů play off. V nedávném období jsme ale usoudili, že bude lepší, když v našem klubu dál pokračovat nebude.“

Zatímco Sparta aktivně hledá náhradu, Salák už má jasno – sezonu dokončí v Djurgårdenu. Pomůže mu k záchraně? 

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV