Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

V minulých dvou letech válel ve finských mládežnických soutěžích, letos poprvé oblékl dres extraligového celku. Třinecký odchovanec David Cienciala prožívá zatím velmi vydařenou sezónu. V dresu nejlepšího týmu základní části zatím odehrál 37 zápasů, vsítil také své první branky v nejvyšší soutěži. S Oceláři chce získat mistrovský titul.

Oceláři v pátém duelu čtvrtfinálové série s Mladou Boleslaví dokázali potvrdit postup mezi nejlepší čtveřici soutěže. O jednoduchou záležitost se však nejednalo, Bruslaři byli Třinci velmi zdatným soupeřem. „Byla to strašně těžká série. Každý zápas jsme vyhráli jen o gól, Boleslav hrála velmi urputně. Hrálo se na krev, série byla velmi náročná na nervy. Jsem rád, že se nám to povedlo zvládnout,“ těší Davida Ciencialu.

Urputnost a vyrovnanost série nejlépe dokumentuje právě závěrečné měření sil. Slezané si dokázali vypracovat vedení, Mladá Boleslav se ale nehodlala vzdát a čtyři minuty před koncem otočila vývoj na svou stranu. Drtivý finiš Ocelářů však ukončil Bruslařům sezónu. „Hodně se nám ulevilo po té páteční výhře. Už se nám nechtělo vracet do Mladé Boleslavi, chtěli jsme to ukončit doma. Hráli jsme až do posledních vteřin a to se vyplatilo,“ uvědomuje si třinecká jednaosmdesátka.

Vítěz základní části pak musel čekat na jméno soupeře pro další kolo play off. Ve hře byla Sparta a také obhájce titulu ze Zlína. Slezany nakonec v semifinále vyzve klub z hlavního města, jak ale Cienciala sám říká, soupeře si ve vyřazovací fázi vybírat nemůžete. „Je mi to úplně jedno. Pokud chceme dojít až k titulu, tak musíme porazit každého. Nemůžeme si vybírat,“ ví forward Ocelářů.

"Musím zapracovat ve všem"

Syn zesnulého mládežnického trenéra Romana Ciencialy své první hokejové krůčky udělal ve svém rodném městě. Pod bedlivým dohledem svého otce se začínal prokousávat ke kariéře vrcholového hokejisty. „Byl to právě taťka, který mě přivedl k hokeji. Začínal jsem v Třinci v přípravce, hrál jsem tady až do staršího dorostu,“ popisuje Cienciala své hokejové začátky a pokračuje. „Pak jsem šel do Finska a před letošní sezónou se opět vrátil. O žádném jiném sportu jsem nikdy nepřemýšlel, v hlavě jsem měl jen hokej.“

Po sezóně 2011/2012, kterou David Cienciala odehrál v kádru třineckého staršího dorostu, odešel do Finska, kde v následujících dvou sezónách oblékal dres mládežnických týmů Lukko Rauma. Jaké byly důvody přesunu na sever? „Přišla nabídka, chtěl jsem poznat něco nového. Myslím si, že ve Finsku jsou dorostenecké a juniorské soutěže mnohem kvalitnější než u nás,“ vrací se Cienciala ke svému finskému angažmá.

A štace na severu Evropy mu viditelně prospěla. Cienciala ve Finsku zářil, ve své premiérové sezóně v dresu U18 Lukko Rauma odehrál 42 zápasů, v nichž posbíral úctyhodných šedesát bodů (32+28). V další sezóně pokračoval v týmu juniorky, po konci v základní části se ale třinecký rodák rozhodl pro návrat domů.

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Pro nadějného útočníka to byl další dobrý krok v kariéře. Cienciala se probil do kádru Ocelářů, v play off navíc patří k nejlepším střelcům vítěze základní části. „Jsem rád za každou šanci, kterou v Třinci dostanu. Snažím se být co nejvíce na ledě, odehrát co nejvíc zápasů. V tom musím pokračovat. Musím pořád bojovat a vydávat ze sebe maximum. Budu rád za každý další zápas, do kterého můžu naskočit,“ říká skromně.

Cienciala hraje svou premiérovou sezónu v nejvyšší hokejové soutěži. V jedenáctém zápase si na své konto připsal první branku v extralize, hned v prvním zápase v play off vstřelil první gól ve vyřazovací části. Jak drahá bude tato branka? „Dan Rákos mi to ještě naštěstí nespočítal, takže ještě nevím. Snad to nebude moc drahé,“ směje se šikovný mladík, který spolu s Jakubem Klepišem a Erikem Hrňou vede třineckou tabulku střelců.

Devatenáctiletý útočník, i přes stoupající tendenci svých výkonů, stále ví, že bez těžké dřiny se nikam nedostane. O svých hokejových přednostech proto hovoří s patřičnou skromností. „Myslím, že musím zapracovat na všem. Nechtěl bych teď nějak lhát, prostě musím se pořád zlepšovat ve všech ohledech,“ uvědomuje si Cienciala.

Podobně hovoří také o své hokejové budoucnosti. „Zatím se soustředím jen na tuto sezónu, nechci zacházet nějak daleko. Prostě musím jít krůček po krůčku, snažit se vyhrát každý zápas. Teď musíme úspěšně zvládnout play off,“ uzavírá David Cienciala.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV