Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Josef „Pepcastachurcik“ Stachura a Adam „Dzouvi“ Menšík postoupili ze skupinové fáze esportového mistrovství světa IIHF ve hře NHL22. A to ze druhé příčky, když čeští reprezentanti podlehli pouze favorizovanému Švédsku.

To nejtěžší na úvod. Češi vstoupili do eWorld Championship zápasem proti loňským finalistům ze Švédska. Seveřané měli oba duely pod kontrolou, když Sebastian „SebbeLarsen86“ Larsen porazil Adama „Dzouviho“ Menšíka 3:1, načež Henrik „eken45jr“ Eklund potvrdil švédský triumf vítězstvím 3:0 nad Josefem „Pepcastachurcikem“ Stachurou.

Následující kolo rozhodlo o druhém postupujícím ze skupiny D. Český tým se proti tomu rakouskému nadřel, nicméně překvapení nedopustil. Menšík přehrál Maxe „Toneeeho9“ Tonitze 4:3, přičemž Stachura porazil Felixe „Feeeelixe“ Kisse 2:1.

Poté stačilo, aby Češi nepodcenili žádného z dalších soupeřů a nedopustili šokující porážku. A to zvládli. Kazachstánce rozmetli po celkovém skóre 12:1, Japonce pak po konečném výsledku 22:2.

„Pocity jsou skvělé. Myslím si, že jsme s Adamem nepředvedli to nejlepší, co v nás je. O to víc mě postup těší.“

Ve čtvrtfinále Stachura s Menšíkem narazí příští týden na Kanadu, která skupinu B ovládla se ztrátou pouhého jednoho bodu.

„Pocity jsou skvělé. Myslím si, že jsme s Adamem nepředvedli to nejlepší, co v nás je. O to víc mě postup těší,“ řekl po úvodní fázi MS „Pepcastachurcik“.

Horší nálada panovala u jeho kolegy „Dzouviho“. „Postup byl prakticky povinností, ale já jsem určitě nepodal stoprocentní výkon. Hlavně zápas se Švédskem jsem měl zvládnout,“ mrzelo ho.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený IIHF (@iihfhockey)

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV