Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 67. místě se umístil Patrik Urbanec (HC RT TORAX Poruba).

Kdo by se letmo podíval na základní statistiky, možná by si řekl, co vůbec dělá Patrik Urbanec v našem žebříčku. Vždyť ve 46 zápasech získal jen deset bodů, za dva góly a osm asistencí.

Urbanec ale patřil k nejdůležitějším hráčům Poruby a k nejlepším defenzivním bekům Chance ligy.

Šestadvacetiletý zadák s nemalými zkušenostmi z extraligy byl nejvytíženějším hráčem Ostravanů. Za zápas odbruslil 19 minut a 43 vteřin. 

Přestože byl tak moc vytížený, nedopouštěl se zbytečných faulů. Celkem mu rozhodčí udělili jen osmnáct trestných minut. Na Urbance bylo spolehnutí, že na ledě neudělá blbost, která by potom Porubu stála výhru.

Urbanec byl rovněž specialistou na oslabení, ve kterém strávil v průměru přes tři minuty za zápas. Právě Urbanec má velkou zásluhu na tom, že Ostravané byli s 84,67% úspěšnosti oslabení na třetím místě v lize. 55 zblokovaných střel je rovněž pěkné číslo.

Urbanec měl jedny z nejtěžších startů v celém týmu, to znamená, že většinu střídání začínal v obranném pásmu. Přesto má pozitivní Corsi – když byl na ledě, Poruba svého soupeře přestřílela. Urbanec navíc pomáhal zamezit v tom, aby si soupeř vytvářel střelecké příležitosti ze slotu. Protivníka tam prostě nepouštěl.

Přestože měl Urbanec těžké starty a hrál proti soupeřovým hvězdám, ve statistice +/- skončil v kladných hodnotách. V rovnovážném stavu byl u 31 vstřelených a jen u 29 inkasovaných branek. 

Vzhledem k tomu, že Poruba ve druhé polovině základní části prohrávala jeden zápas za druhým, jsou to parádní čísla. Urbanec zkrátka patřil k nejlepším defenzivním bekům ligy.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV