Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Čtvrtina základní části je za námi a ve statistikách se projevují dlouhodobé pozitivní i negativní trendy jednotlivých týmů. Olomouc ovšem postihlo gólové sucho i po slibně rozehraném úvodu.

Třída

Mladá Boleslav hraje na jistotu
Je poslední minuta zápasu, skóre se liší pouze o jednu branku. Dotahující tým sází na hru bez brankáře, kdežto na druhé straně trenér posílá na led nejzkušenější defenzivní borce. Ovšem pokud jste fanoušci BK Mladé Boleslavi, pak se těchto dramat moc nenabažíte. Boleslav totiž vyhrála již 5 zápasů o 3 nebo více gólů. 

Pardubické oslabení
Pardubice zažívají velmi povedenou první půli sezony. Již osm zápasů v řadě neodešly bez bodového zisku. Jedním z klíčů k tomuto úspěchu jsou kvalitně zahraná oslabení, Pardubice úspěšně ubránily 87,93 % početních nevýhod, inkasovaly pouze 7krát a dokonce dva góly vstřelily.

Disciplína sparťanských lídrů
Kdo svůj tým do oslabení neposílá jsou tahouni ze Sparty: Erik Thorell a David Kaše. Oba se mohou chlubit, že na trestnou se letos ještě ani jednou neposadili. A v této „disciplíně“ jsou skutečně nejlepší, s celkovým letošním časem na ledě přes 295 minut jsou momentálně nejčastěji nasazovanými hráči bez jediného trestu. A švédskému rodákovi se karma už odvděčila, s 21 kanadskými body se hlavně díky posledním pěti zápasům (2+5) usadil na vrcholu žebříčku produktivity.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Bída

...a ještě že tak!
Sparta je na oslabení nejhorší tým v lize, doposud jich ubránila pouze 70,69 %. Pražané už letos museli protrpět celkem 58 početních nevýhod ze kterých 17x inkasovali, což je druhé nejvyšší číslo v lize, tudíž fanoušci mohou být rádi za každého hráče, který zbytečně neposedává na trestné lavici.

Olomouc trápí produktivita
Byť Olomouc vyhrála dva ze čtyř posledních duelů, do statistik se promítá nepěkný trend. Olomoučtí vstřelili v oněch čtyřech zápasech pokaždé pouze jeden gól. Pomalu se tak propadají v tabulce počtu gólů za zápas, v současnosti se nachází na 12. místě s 2,33 GF/GP. Přidat by měla například posila z NHL David Krejčí, za poslední 4 zápasy nezaznamenal ani jeden kanadský bod.

Bezzubí Tygři z Liberce
Ještě hůře jsou na tom ovšem v Liberci, tady je totiž problém s produktivitou dlouhodobý. Bílí Tygři jsou v počtu vstřelených branek za zápas ve statistikách sice hned za Olomoucí, ovšem s velkým odskokem 1,86 GF/GP. Skutečně nejhorší jsou pak v procentuální úspěšnosti střel na branku, s pouhými 5,70 %. Pro zajímavost, nejlepší Třinec má 12,30 %.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV