Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Po reprezentačním týdnu se opět vrátila nejvyšší česká hokejová soutěž. Taková pauza může hráčům a týmům pomoct najet na vítěznou vlnu, hodit za hlavu bídné série, či naopak prodloužit ty pozitivní. Komu ale ani oddych nepomohl?

Třída

Vítězná jízda Hradce Králové
Mountfield HK prohrál v neděli s Mladou Boleslaví a jeho vítězná šňůra se tak zastavila na osmi zápasech. Během této jízdy vstřelili Hradečtí dohromady 34 gólů, přičemž inkasovali pouze čtrnáctkrát a vedoucí Třinec dokonce vynulovali. Na soupeřovu branku vyslali průměrně 32,75 střely za zápas. Nejproduktivnějším hráčem byl během tohoto povedeného období Ahti Oksanen s 11 kanadskými body (8+3) včetně hattricku proti Pardubicím.

Káňa letí vzhůru
Další pozitivní sérii, která ovšem oproti té hradecké stále běží, drží olomoucký Jan Káňa. Konkrétně už sedm zápasů v řadě neodešel bez alespoň jednoho kanadského bodu. Celkem si jich z oněch sedmi zápasů odnesl 12 (5+7) a s 26 body se vyšplhal na celkově čtvrtou pozici v bodování extraligy. Z toho 14 bodů má z přesilovek, což je třetí nejlepší číslo v soutěži, přičemž právě prosadit se v početní výhodě byl v Olomouci na začátku sezony problém.

Kometa střílí
Krom Třince (kde to není nikterak překvapivé) získala po týdenní reprezentační pauze šest bodů také brněnská Kometa. Tato důležitá vítězství si hráči doslova vystříleli, když proti Litvínovu vyslali 33 střel a v Českých Budějovicích dokonce 42. Hlavním kanonýrem těchto dvou zápasů se stal Peter Mueller, když vyslal celkem 11 střel na soupeřovu bránu.

Bída

Rytíři zase faulují
Kladenští Rytíři sice taktéž zažili vítězný návrat po reprezentační pauze, ovšem druhý zápas s Olomoucí už prohráli. Hlavním problémem bylo sedm vyloučení, což vyústilo ve dva góly v oslabení. S trestnou lavicí mají Rytíři obecně v letošní sezoně problém, když vyfasovali už 110 dvouminutových trestů, o devět víc než druhý v pořadí Mountfield HK. Nutno dodat, že Kladenští nebyli jediným týmem, který ve 25. kole doplatil na zbytečné fauly. Hráči Vítkovic si šli během duelu s Plzní sednout na trestnou lavici dokonce devětkrát.

Dzierkals stagnuje
Plzeňský útočník Martins Dzierkals se značnou část sezony držel na průměru více než bodu na zápas. Za posledních deset si ale připsal pouze dvě asistence a zatím se nezdá, že by mu týdenní pauza pomohla znovu se bodově naladit. Krom strádání v produktivitě se mu také hromadí záporné body za účast na ledě, momentálně je ve statistice +/- na čísle -6.

Obdržené góly z první ruky
V záporném hodnocení +/- ovšem „vedou“ povětšinou hráči Zlína, konkrétně nejvíce záporných bodů má Daniel Gazda -15. Na děleném druhém místě se ovšem nachází olomoucký obránce Alex Rašner s 13 body. V Olomouci, které momentálně patří sedmá příčka, je to podprůměr a k tomu připočtěme, že Rašner má průměrný icetime pouze 13:25 TOI/GP.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV