Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Semifinále Generali Česká pojišťovna play off vrcholí. Mrkli jsme proto na šest statistických zajímavostí, které se týkají Sparty, Třince, Mladé Boleslavi a Liberce.

Třída

Košťálek defenzivní jistotou
Při hře 5 na 5 už odbruslil 142 minut, dosud ale sparťanský obránce Jan Košťálek nebyl ani u jedné inkasované branky! S ním na ledě jich přitom Sparta dala hned devět. V tomto ohledu nemá Košťálek v Tipsport extralize konkurenci. Sám získal šest bodů (3+3).

Vlachova přeměna pokračuje i v play off
Jaroslav Vlach hraje v životní formě. Vymanil se z pověsti bitkaře a patří k nejlepším powerforvardům v lize. V devíti zápasech play off dal pět gólů. A co je zajímavé, je nejčastěji střílejícím hráčem v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů (celkem 62 střeleckých pokusů). 

Vrána září na vhazování
Třinecký kapitán Petr Vrána využívá svých bohatých zkušeností a je druhým nejlepším centrem v úspěšnosti vhazování. V play off vyhrál 92 ze 144 buly (63,89 %), jen o kousek je lepší liberecký Petr Jelínek.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Bída

Pech zatím nebodoval
V základní části byl Lukáš Pech pátým nejproduktivnějším sparťanem, jenže v play off stále čeká na první kanadský bod. Už sedm zápasů. Průměrný ice time se mu přitom o tolik nesnížil.

Trápící se sparťanské speciální týmy
Z účastníků semifinále má Sparta nejnižší úspěšnosti v přesilovce (16,67 %) i v oslabení (77,14 %). Ve srovnání s Třincem jde o obrovský rozdíl (Oceláři se pyšní 92,31% úspěšností oslabení a 30,77% úspěšností v přesilovkách).

Liberec a Boleslav nedávají góly jako první
Jen ve třech zápasech z devíti dokázaly Liberec a Mladá Boleslav skórovat jako první. Naopak třeba Sparta šla do vedení v osmi z devíti zápasů.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV