Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

V tradiční rubrice Třída a bída tentokrát přinášíme šest statistických zajímavostí (tři pozitivní a tři negativní) o čtveřici týmů účastnících se semifinále.

Třída

Zeman kraluje na vhazování
Vsetínský Adam Zeman prožívá parádní období, a to po všech směrech: kromě produktivity vyniká i při buly. V play off vyhrál 69 ze 103 vhazování, což dává 67% úspěšnost. Jde o nejvyšší hodnotu mezi centry při vyřazovacích bojích.

Skořepa rozhoduje zápasy
Josef Skořepa dal v devíti utkáních play off čtyři góly. Slušné. A pozor: hned tři jeho trefy (všechny ve čtvrtfinálové sérii s Litoměřicemi) se ukázaly jako vítězné! Prostě správný kapitán. Snad nebude Skořepovo zranění ze sobotního zápasu vážné, pro Jihlavu by šlo o nemalou komplikaci.

Defenzivní jistota
Ondřej Mikliš byl v průběhu play off v rovnovážném počtu u osmi vstřelených a jen u jedné inkasované branky. S ním na ledě dostanou Rytíři pouze 0,5 gólu za hodinu hry.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Bída

Kladno se nedostává do vedení jako první
Rytíři skórovali jako první pouze ve dvou zápasech ze sedmi. Jasně, zatím jim to nevadí, vyřazovacími boji zatím proplouvají v pohodě, ale... Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Jihlavská oslabení
Dukla v play off ubrání jen 76 % soupeřových přesilovek. Hlavně proti Litoměřicím to Jihlavě v oslabení nešlo. 

Poruba pod tlakem
278 střeleckých pokusů pro a hned 401 pokusů proti. To dává 40,94% poměr – Poruba je tedy v play off pod střeleckým tlakem soupeřů. Naštěstí se mohla a může spolehnout na brankáře Frederika Foltána a Ervinse Muštukovse, kteří mají dohromady 92,90% úspěšnost zákroků. Poruba má navíc i nadstandardní úspěšnost střelby (9,90 %). Díky tomu bez porážky prosvištěla předkolem i čtvrtfinále. Jenže teď prohrává 0:2 s Kladnem – a proti takovému soupeři nebude lehké vytvořit si střeleckou převahu.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV