Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Vítkovický obránce je dalším z mladých hráčů, kteří se v extralize hlásí o pozornost. Nechybělo však mnoho a Lukáš by plnil spíše stránky golfových magazínů, „Jednu dobu jsem golf hodně hrál a měl jsem celkem slušně nakročeno. Hokej byl ale nakonec jasnou volbou,“ říká mladík s přezdívkou Klokan.

Vítkovický odchovanec kroutí v extralize teprve první sezónu. Nebýt však jeho loňského zranění, mohlo všemu být jinak. „Dostal jsem šanci v přípravě, ale bohužel jsem se v prvním zápase zranil a byl mimo 3-4 týdny, takže jsem se nemohl trenérovi ukázat,“ vzpomíná na nešťastnou chvíli Klok.

Místo boje o pozici ve vítkovickém áčku, se ale rozhodl vyrazit na zkušenou do Ameriky. „Byl jsem poslán do juniorky s tím, že šance by mohla v průběhu sezóny přijít. Bohužel jsem nechtěl moc čekat a zvolil jsem Ameriku,“ vysvětluje důvod svého odchodu.

Svého rozhodnutí však mladý reprezentant nelituje. „Vyspěl jsem do života, změnil určité názory na život a mám teď jiné priority, navíc jsem si zlepšil angličtinu, poznal jiný styl hokeje a taky nové spoluhráče,“ ohlíží se za minulou sezónou Klok.

Návrat domů se českému reprezentantovi vyplatil. Těší se důvěře trenérů a průměrně odehraje téměř 16 minut za zápas, což je v extralize nejvíc mezi juniorskými obránci. Podobná čísla má jen pardubický Jan Ščotka. „S Honzou se moc dobře známe. Dostává dost prostoru i při přesilovkách. Teď dostávám šanci i já, takže jsem to trochu dorovnal. Jsem rád, že mi trenéři věří a já se můžu ukázat v přesilovkách i v oslabeních,“ komentuje soupeření se svým kamarádem vítkovický obránce.

"Tady s Židlou (narážka na nedaleko stojícího Štencela) máme trošku problémy na modré. Co nám to posunuli, tak nám to tam moc nelítá."

V extralize se momentálně rozmohl nešvar v podobě simulování. I Klok je jedním z provinilých. „Rozhodčí to nemusel pískat, spíš než o hákování šlo o kontakt brusle a holeně hráče za mnou. Takže jsem se blokl a spadl. Hned jsem se postavil a chtěl hrát dál. Bohužel to komise vyhodnotila jako simulování,“ vysvětluje spornou situaci ze svého pohledu.

Vítkovický mladík pak tak dlouho otálel se zaplacením pokuty, až mu hrozil trest ve hře. „Odjel jsem s reprezentací, takže nemělo smysl se nějak odvolávat. Po návratu se to naštěstí stihlo vyřídit a já mohl hrát,“ popisuje příhodu, kvůli které málem nenastoupil.

Mezi přednosti mladého hráče patří hra do těla, mezi slabiny by zařadil střelbu. „Pořád je na čem pracovat. Tady s Židlou (narážka na nedaleko stojícího Štencela) máme trošku problémy na modré. Co nám to posunuli, tak nám to tam moc nelítá,“ komentuje se smíchem posunutí modré čáry.

Mladý obránce je jednou z českých nadějí pro letošní draft. Hokejoví odborníci ho řadí na 40. místo mezi evropskými hráči. Blízko draftu byl však již minulý rok. „Mluvil jsem s určitými scouty a byl jsem pak trošku zklamaný. Letos mi kluci říkali, že jsem v nějakém žebříčku, ale hráči tam ani nemusí být napsaní a přitom budou draftovaní. Teď to moc nevnímám, buď to vyjde, nebo ne. Když ne, hokej jde dál,“ poukazuje Klok na to, že cesta do NHL vede i bez draftu.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Během svého působení v USHL v dresu Youngstown Phantoms narazil na několik hráčů, kteří před sebou mají hvězdnou kariéru v NHL „Hraje se tam i proti reprezentaci USA, takže jsem hrál např. proti Jacku Eichelovi. Minulý rok byli draftováni dva mí spoluhráči, letos bude jeden určitě v první desítce,“ ukazuje Klok, že v amerických soutěžích není o budoucí hvězdy nouze.

Po MS do 20 let, které se českým hokejistům nepovedlo dle jejich představ, začaly po internetu kolovat názory fanoušků, že kabina českého národního týmu byla rozdělena na několik skupin. To Klok odmítá. „Samozřejmě hráči, kteří hrají v Americe, k sobě mají blíž, protože jsou spolu v kontaktu. Na kempu trošku trvalo, než jsme se všichni dali dohromady, ale v kabině žádné problémy nebyly,“ vyvrací domněnky fanoušků Klok.

Tak či tak, o našich mládežnických reprezentantech ještě určitě uslyšíme. Ať už v souvislosti s červnovým draftem nebo s pokračováním jejich kariér v domácí soutěži.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV