Hokejka news

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje se blíží

  Od 21. do 27. ledna 2019 proběhne již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

Někdejší vynikající hráč a uznávaný trenér Ivan Hlinka se dočkal další velké pocty, Mezinárodní astronomická unie po něm pojmenovala planetku 39802 mezi Jupiterem a Marsem. Oficiálně se tak stalo 29. května 2018, prezident ČSLH Tomáš Král o tom informoval na tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje.

„Nápad vznikl už před pár lety. Žádali jsme o to někdy v roce 2016 a chtěli to směřovat spíš na výročí Nagana. Ale nedá se to přesně naplánovat, schvalovací proces v rámci Mezinárodní astronomické unie má pevná pravidla a určitou dobu trvá, k nanebevzetí tak došlo až v těchto dnech,“ líčí šéf českého hokeje.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Ivan Hlinka je jednou z největších legend v historii českého hokeje. Získal zlaté medaile na světových šampionátech v letech 1972, 1976 a 1977. Jako trenér přivedl národní tým k zlatým medailím na olympijských hrách v roce 1998 a mistrovství světa v roce 1999,“ píše se mimo jiné ve vystaveném osvědčení.

ČSLH děkuje Lence Kotkové z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově, která planetku 29. října 1997 objevila a přispěla k jejímu pojmenování. Planetka je asi tři kilometry velká, vznikla při rozpadu většího tělesa, její oběžná doba je 3,22 roku a nachází se ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Je úžasné, že se nám povedlo tímto způsobem vzdát hold famóznímu hráči, trenérovi a také člověku. Mám z toho obrovskou radost, že se to podařilo. Že jsme ho z toho pomyslného nebe dostali na opravdové. Je to hodně symbolické. Kdo jiný než Ivan Hlinka by se takové pocty měl dočkat,“ pokyvuje Král.

„Teď už je v podstatě nesmrtelný. Moc takových není, kteří by lítali v kosmu, i když se na něj asi nepodíváme, protože lítá daleko,“ doplňuje Tomáš Král s tím, že svou planetku má několik dalších sportovců jako třeba fotbalista Josef Bican, gymnastka Věra Čáslavská či legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

Oslavy 110 let ČSLH a nanebevzetí Ivana Hlinky

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV