Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

David Sklenička se po neúspěšné misi za mořem usadil na tři roky ve Finsku. Po třech sezonách strávených v zemi tisíce jezer se 26letý bek posunul o level výš, když si plácl s klubem Brynäs IF hrajícím švédskou nejvyšší ligu. Bývalý hráč Plzně se v novém angažmá herně našel a svými výkony přesvědčuje hokejovou bublinu o svých kvalitách.

Spolehlivý zadák se svému novému zaměstnavateli vskutku vyplácí. Švédská SHL má za sebou pouze patnáct duelů a David Sklenička stihl téměř dorovnat svůj bodový úděl z předchozí sezony. A dokonce si v té stávající drží v průměru bezmála jeden kanadský bod na zápas.

14 kanadských bodů za 3 góly a 11 asistencí z něj dělá zdaleka nejproduktivnějšího Čecha ve švédské lize. Kromě toho patří do nejlépe bodující desítky celé soutěže a celkově je čtvrtým nejproduktivnějším obráncem.  

Sklenička těží především z důvěry finského kouče Mikky Mannera, který plní mimo jiné i roli asistenta trenéra finského národního mužstva. Ostřílený stratég na bronzového medailistu z posledního světového šampionátu sází vůbec nejvíc ze všech svých svěřenců.

Stabilní člen kádru české reprezentace stráví na ledové ploše v průměru přes dvacet minut a vloženou důvěru splácí spolehlivými výkony jak v útoku, tak v obraně.

Ve statistice +/- se nachází v kladných číslech. Aktuálně mu v tabulce pravdy svítí +3. Vzhledem ke strávenému času na ledě lichotivě vyznívá i počet obdržených trestných minut. Za doposud odehranou část ročníku byl poslán na trestnou lavici jenom jednou. 

Po individuální stránce má zkušený bek nastartováno k životní sezoně, nicméně i přes slušnou formu se jeho Brynäs IF nenachází v příznivé situaci.

Klub, sídlící nedaleko Stockholmu na východním pobřeží Švédska v městě Gävle, momentálně obsazuje až desátou příčku a s 20 body balancuje na hraně postupu do play off. A co víc. Pouhé dva body ho dělí od propadu na sestupové pozice.

Foto: Foto: olympijskytym.cz/Vladimír Koča

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV