Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Talentovaný obránce Pardubic je v letošní sezóně plně vytěžovaný. Kromě zápasů v A týmu také vypomáhá pardubické juniorce a k zápasům v tuzemských soutěží přidal mj. účast na MS do 20 let v Kanadě. Za sebou má tak přes 60 zápasů a vrchol sezóny v podobě play off je za dveřmi. "Už se cítím poměrně unavený, ale šlape to, takže v pohodě," komentuje své vytížení Jan Ščotka.

Řada hokejistů by bralo juniorskou ligu jako krok zpět. Pardubický obránce je však jiného názoru."Chci kluky vyhecovat, abychom hráli co nejlépe. Taky chci dát co nejvíce gólů a přispět tak k postupu do play off," burcuje obránce. Dá se však předpokládat, že tou dobou bude plně vytížen v A týmu.

Pardubický obránce s hokejem začínal na vsetínském Lapači v době, kdy vsetínský hokej zažíval největší úspěchy. Už jako mladší dorostenec dostal ve třech zápasech šanci zahrát si druhou ligu. Později si svými kvalitními výkony řekl o pozornost reprezentačního trenéra Jakuba Petra, pod kterým společně s dalšími českými mladíky vybojoval stříbrnou medaili na MS do 18 let ve Finsku.

Kolem vsetínského odchovance kroužily extraligové týmy už před šampionátem. Po vydařeném turnaji zájem ještě vzrostl. Mladý obránce si mohl vybírat z nabídek napříč extraligou. Nakonec ho ulovily Pardubice...

"Nechtěl jsem to před mistrovstvím řešit. Chtěl jsem se soustředit jen na hokej. Pardubice mi poslaly nejlepší nabídku smlouvy a slíbily největší prostor v A týmu, takže bylo jasné, kam chci jít," uvádí hlavní důvody svého rozhodování mladý bek. Toto rozhodnutí s sebou neneslo jen odloučení od rodiny, ale také od přítelkyně. "Přítelkyně je z Ostravy. Jsem jí strašně vděčný, že za mnou tak často dojíždí a podporuje mě."

Stříbrný medailista z Lappeenranty se prosadil také do sestavy reprezentace do 20 let. Turnaj se ale českému týmu moc nepovedl. Ščotka však nebyl spokojen ani se svým výkonem. "Bylo to zklamání pro mě samotného, nehrál jsem tam dobře. Byl to ale super zážitek. Fanoušci v Kanadě byli úžasní, podporovali i náš tým," popisuje zážitky z reprezentace.

Samotná účast na MS do 20 let jako by Ščotkovi spíše uškodila. Před šampionátem nastupoval mladý obránce po boku Čáslavy v první obranné dvojici a ohrožoval soupeřova brankáře i v přesilovkách. Po svém návratu však extraligové minuty sbírá pomaleji, než byl zvyklý. "Nevím, je možné, že mi to trochu uškodilo, to je spíš otázka pro trenéra," přemítá Ščotka.

V ofenzivě měl větší plány

Mladý obránce si v probíhajícím ročníku připsal 7 kanadských bodů, čímž se zařadil mezi nejlepší juniorské obránce v lize. Zároveň však potvrzuje, že měl větší plány. "Je to první sezóna, takže to není nejhorší. Chtěl bych ale přidat ještě 10 bodů," prozrazuje své smělé bodové plány pro zbytek sezóny.

Pardubický mladík je spíše ofenzivním obráncem než "psem obranářem", o tom vypovídá také minusová bilance účasti na ledě. U takto mladého hráče se však chyby v obranné činnosti dají prominout snáze než u zkušeného matadora. Ščotka se chyby v defenzivě snaží vyrovnávat svými přednostmi, mezi které patří hra s pukem nebo aktivní podpora útoku. Cizí mu není ani hra do těla. Zapracovat by mohl naopak na střelbě.

Ščotka je jedním z českých hokejistů, kteří mají šanci umístit se v nadcházejícím draftu. Přesto se touto možností moc nezabývá "Myslím si, že je na to ještě čas, navíc se nedá odhadnout, jestli budu draftovaný, nebo ne." V případě neúspěchu však nemusí zoufat. Hráči ročníku 1996 budou mít šanci ještě příští rok.

K lepšímu umístění mu může pomoci příští juniorský šampionát, na kterém by měl patřit k hlavním pilířům české obrany. "Tuto roli zatím neřeším. Teď je hlavní podat dobré výkony v klubu a příští rok uvidíme, jestli se tam dostanu."

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV