Rozhovor

David Moravec

Jako člen týmu HOKEJKA se můžeš ptát významných osobností českého hokeje na vše, co Tě zajímá! Jako první odpovídal na otázky fanoušků olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a zakladatel hokejové akademie - DAVID MORAVEC. Opavský rodák se začátkem sezóny 2015/2016 rozloučil se svou bohatou kariérou, během které oblékal v tuzemsku převážně dres Vítkovic, podíval se však také do zámořské NHL, kde oblékal dres Buffala. Na dotazy odpovídal závěrem října.

Michael Zelenka

Davide, na který hokejový moment vzpomínáte nejraději. Který z českých soupeřů byl pro Vás nejnepříjemnější? Děkuji za odpověď M.

ODPOVĚĎ:

Na všechny výhry vzpomínám nejraděli. Speciálně i na ty výhry, ve kterých jsem vyhrál střižbu, kdo si bude nabírat polévku první při venkovních zápasech, během kterých jsme obědvali všichni společně.

30. 10. 2015, 13:29

Petr Šlechta

Ahoj Davide chtěl sem se zeptat jaký byl tvůj vztah k jiným sportům a jestli preferujes kolektivní sporty nebo jednotlivce jinak ti přeji ať se ti v životě daří trenérská i komentatorska práce a dik za to žes nám fandům hokeje rozdával radost ač sem fanda Dynama vždycky ses mě líbil útočník se skvělým tahem na branku a hlavně gólovej zdar Petr Šlechta

ODPOVĚĎ:

Děkuji za přání.

Jsem poněkud všestranně založený. Mám rád tenis, golf, fotbal, šipky, šachy, ruské kuželky, synchronizované plavání, latinskoamerický tanec a kuličky. 

30. 10. 2015, 13:27

Bronislav Hédl

Dobrý den. Mám stále v paměti Váš zlatý gól z MS. Vzpomenete si na něj občas? :-) Jaký to byl pocit? Dík za odpověď.

ODPOVĚĎ:

V paměti určitě. Pocit absolutní euforie a štěstí, nemohl jsem tomu uvěřit.

30. 10. 2015, 13:26

Jan Lajvr

Chci se zeptat, kde se spolukomentátorovi komentuje nejlépe a kde nejhůře?

ODPOVĚĎ:

Podle podmínek je to nejlepší v Třinci a poněkud složitější v Olomouci.

30. 10. 2015, 13:25

Petr Kocum

Jaký máte názor na naše rozhodčí?

ODPOVĚĎ:

Snažím se být neutrální, proto klidně zkritizuji špatný výrok, ale naopak těžké rozhodnutí ocením. Nemají to z té rychlosti lehké. Lidé by je měli respektovat, toho respektu by mělo být více asi všude.

30. 10. 2015, 13:24

Filip Svoboda

Co váš přivedlo k práci v televizi?

ODPOVĚĎ:

Spíš kdo? Byl to R. Záruba v baru hotelu Chemik v Ostrave před cca. 8 lety. Ještě si to pár let sedao, než jsem se rozhodnul nabídku přijmout.

30. 10. 2015, 13:12

Petr Nitsche

Dobrý den, Davide, na kterého spoluhráče nejraději vzpomínáte a na kterého protihráče byste nechtěl již na ledě narazit?

ODPOVĚĎ:

Nechci jmenovat, abych na někoho nezapomněl, seznam by byl dlouhý. Z protihráčů jsem neměl vyloženého nepřítele.

30. 10. 2015, 13:10

Milan Sochor

Jak se Vám spolupracuje s dívčím kolektivem u reprezentace? :-)

ODPOVĚĎ:

Jsme tam skvělá parta, myslím tím realizační tým. Holky jsou někdy komplikovanější, ale jsem na ně pyšný, jak přistupují k reprezentaci. Máme opravdu dobré mužstvo, ale pořád ještě nejsme ani v polovině cesty. Máme mladý, velmi perspektivní kolektiv, který ještě ukáže, co v něm je.

30. 10. 2015, 13:09

Roman Černý

Jaký to je pocit být v reprezentaci a vyhrát MS?

ODPOVĚĎ:

Je čest být reprezentant a vždy jsem byl hrdý reprezentant. Vyhrát MS je odměna a bombonek za odvedenou dřinu při tréninku a v přípravě na všechny sezóny.

30. 10. 2015, 13:07

Marek Pohlodko

Zdravím Davide. Zajímalo by mne, jak jste z pozice hráče vnímal Spartu jako soupeře a případně proti jakému týmu jste ve své době hrál nerad a jaký tým byl Váš oblíbený soupeř. Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Já jsem hrál hokej rád a bylo mi jedno, proti kterému soupeři. Maximálně jsem se připravoval na hráče tého, kterého mužstva. Sparta je v ČR prestižní soupeř, ale měl jsem a mám tam spoustu kamarádů, takže o to to bylo sportovně vyhecované.

30. 10. 2015, 13:05

Jakub Kodym

Jaké to bylo uspořádat tak velký turnaj ročníku 2004? (Ostravské Hry 2015) Byl to skvělý turnaj

ODPOVĚĎ:

Bylo to organizačně náročné, ale díky celému týmu lidí David Moravec Academy, kteří se starali o celou organizaci, jsme to zvládli. Byl to první ročník, ve kterém chceme pokračovat i nadále. Pokaždé se bude jednat o hráče šestých tříd.

30. 10. 2015, 13:02