Přihlášení do HOKEJKY

Rozhovor

Petr Koukal

Pětatřicetiletý Petr Koukal je už zkušeným reprezentantem. Byl na pěti mistrovstvích světa, v roce 2010 pomáhal vybojovat doposud poslední zlatou medaili národního týmu. Přesto si v roce 2018 prožije jednu premiéru. Byl totiž nominován na olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Ptej se na vše, co by ti mohl trojnásobný vítěz extraligy a současný hráč Hradce Králové prozradit. Foto: Mountfield HK.

Tomáš Strach

Dobrý den Petře, nejdřív bych vám chtěl pogratulovat k nominaci do národního mužstva na Zimní Olympíjské Hry. A teď otákzky, budou dvě: První: Uvažujete, nebo je to pro vás vůbec myslitelné, že byste se někdy ještě vrátil do Pardubic, ať už jako hráč nebo jako trenér, či asistent ať už A - týmu nebo mládežnického hokeje? A druhá: Jak jste se dostal ke svému aktuálnímu číslu na dresu? Po celou kariéru jste nosil #42 a teď máte #21. Byli nějaké "rozepře" o číslo s Patrikem Rybárem nebo jste to neřešil a vzal jste to první volné, co vás napadlo?

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Na Pardubice už jsem odpovídal. Smlouva je ještě dva a čtvrt roku a nevím, co bude poté. Číslo na dresu jsem první volné nevzal. Věděl jsem, že Rybka má 42 a pobavili jsme se o tom. Nakonec jsem mu ji nechal a vzal jsem si 21, kde jsem hrál v juniorech. Takže díky ní vznikla 42. Když jsem začal hrávat za áčko, jezdilo se trénovat do Hradce Králové, protože se předělávala hala. A když se předělala, a někdy v prosinci tam přijel René Fasel, kam vyvěsili Milana Koďouska z Pardubic s jedenadvacítkou. Navíc první rok jsem dostal číslo přidělené, ale v další sezóně už jsem možnost volby, takže vznikla dvojnásobkem 42. Teď jsem se k ní vrátil. 

2. 2. 2018, 16:45

Marek Korzeniowski

Dobrý den Petře. Moc mě mrzí, že jste dal přednost Hradci, ale to tady nechci řešit. Určitě se Vás na to zeptají jiní. Pro mě jste pořád top hráč. Chtěl bych se zeptat, zda si ještě dovedete představit, že byste si v budoucnu ještě za Pardubice zahrál. Strašně rád vzpomínám, jak jste s Kolářem a Průchou (později se Starým) tvořili jednu z nejlepších lajn v Pardubicích. Dále by mě zajímalo, oblíbený tým v nhl? A také tým z anglické Premier League, jestli ji teda sledujete. Díky za případné odpovědi. A samozřejmě velká gratulace k nominaci na ZOH. Hodně štěstí. Marek Korzeniowski.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Na návrat do Pardubic už jsem odpovídal. Co se týče NHL, vždy jsem fandil spíše týmům, kde byli Češi. Třeba Hemákovi nebo Průchovi. Když jsem byl malý tak Pittsburgh s Jardou Jágrem. Nikdy to nebyl vyloženě jeden tým. Spolupráce s Kolářem a Průchou – byly to výborné časy. Byli jsme ještě mladí, tým šlapal. Byla to pohoda. Premier league sleduji. Vždy jsem byl Chelsea a Arsenal. Nevím proč, vždycky to tak bylo. Naopak nesnáším Manchester. Ať je to United nebo City. Teď je tam teda Zlatan, trošku jsem musel přimhouřit oči, ale nikdy to nebyl můj šálek kávy. Děkuji za gratulaci. 

2. 2. 2018, 16:44

Jan Kašpar

Máte odvahu se v Pardubicích zastavit, byť na benzinové pumpě? Jak nahlížíte na zlobu pardubických fanoušků?

ODPOVĚĎ:

Já jezdím do Pardubic denně. Když jedu nakoupit, tak do Pardubic. V Pardubicích parkuji, chodím po nich, v centru si dávám kafé. Nemám s tím problém. Na zlobu nahlížím tak, že každý má svůj názor. Když to přeženu, ať to na mě na zimáku křičí. Já jsem na ledě a nic s tím neudělám. Nejvíce to mrzí moji mamku nebo manželku. Já jsem s tím předem musel počítat. 

2. 2. 2018, 16:44

Monika Dočekalová

Ahoj proč si takto zradil Pardubice? Pardubičtí fanoušci tě milovali a měli tě za velkého bojovnika a srdcaře a pak když Pardubice hrají o udržení tak ani nedáš svému bývalému týmu šanci tě získat zpět a jdeš do rivalského HK kdyby si šel kamkoli jinam ale takovádle zrada to jsem vázně nečekala :(

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Už jsem k tomu řekl tolik věcí. Neříkám tomu zrada. Okolnosti byli prostě takové. 

2. 2. 2018, 16:44

Michal Kekelák

Ahoj Petře, v první řadě gratuluji k nominaci na ZOH, určitě je to obrovská čest. Jako první bych se rád zeptal zda se v klubu sledují individuální statistiky, konkrétně kanadské bodování a zda funguje nějaké hecování. K 17. lednu vás s Bedýnkou a Rudym dělí dva body, je to vyrovnané. Bavíte se o tom? Druhá otázka směřuje do KHL, působil jsi v klubech, kde je teplé počasí spíše příjemným snem. Dá se na ty mrazy vůbec zvyknout a stala se ti třeba nějaká příhoda vlivem těchto mrazů? Jako poslední by mě zajímalo, zda sleduješ nějakého hráče, ať už u nás nebo v zahraničí, který tě baví svým stylem hokeje. Děkuji za odpovědi, přeji pevné zdraví a mnoho sportovních a osobních úspěchů.

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Nebavili jsme se o tom. Bodování jsem sledoval hlavně v Rusku, protože když tam máte málo bodů, slyšíte o tom hodně rychle. 2/ Žádnou příhodu asi nemám a zvyknout se nedá. Ještě se mi líbí věta: V Rusku je suchá zima. To je jinačí zima než u nás v Čechách. Můžu ubezpečit, že to není žádná pravda. Pokud je mínus dvacet, je úplně jedno, jestli to suché nebo studené nebo ještě nějaké jiné. Teploměr se očůrat nedá. To je taková kláda, že člověk vydrží venku pět minut a musí pryč. Pro mě je prostě zima, mínus dvacet. A tečka. Je jedno, jestli je to nakonec mínus dvacet nebo třicet. Ten rozdíl vnímáte akorát tak, že můžete být o minutu méně venku. Baví mě Linus Omark, ale že bych ho pravidelně sledoval, to ne. Měl jsem tu čest, že jsem si s ním ještě zahrál, což byl bonus. 

2. 2. 2018, 16:44

Lukáš Rybka

Dobrý den, gratuluji Vám k nominaci na ZOH. Dále bych Vám chtěl popřát pevné nervy, až budete číst otázky těch méně inteligentních perníkářů. :) Hlavně ať Vás kvůli tomu nepostihnou před ZOH žádné zažívací problémy, protože když jsem to četl, tak jsem se z toho posr*l málem taky.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Zatím žádné problémy se zažíváním nemám. 

2. 2. 2018, 16:43

Tomáš Luner

Dobrý den, kdybyste byl trenér vy, jaké tři hráče, kteří v nominaci nejsou, byste tam zařadil? Děkuji

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Trenér nejsem. Nikdy jsem nad tímto nepřemýšlel a nepřísluší mi to hodnotit.

2. 2. 2018, 16:43

Pavel Bureš

Dobrý den Petře, 1. Jak těžké bylo rozhodování zda hrát po návratu z KHL za Pardubice, či odejít do Hradce, pokud jste o Pardubicích vůbec uvažoval? 2. V hradci hrajete 3. lajnu, v Pardubicích by jste měl možná jistou 1. lajnu. S jakými vizemi jste do Hradce šel? 3. Myslím, že jste měl celkem slušně našlápnuto k vyvěšení dresu pod strop pardubické arény. Nemůže rozhodnutí hrát za Hradec tuto šanci zhatit? 4. Jak nahlížíte na reakce pardubických fanoušků? Zkuste na smlouvu s Hradcem nahlížet z pohledu pardubického fanouška jako na nevěru. A nevěra pekelně bolí. Někdo se s tím srovná dřív, někdo to v sobě má delší dobu. Mrzelo vás někdy toto rozhodnutí? Děkuji za upřímné odpovědi PS: gratuluji k nominaci na ZOH

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. 1/ Určitě jsem o tom uvažoval a bylo to těžké rozhodování. 2/ S tím, že se budeme pohybovat nahoře v tabulce a budeme účet na mistrovský pohár. 3/ Zatím jsem nepřemýšlel, že by mi měli někde vyvěsit dres. Zhatit? To nevím. Myslím, že tam nahoru nepatřím. Taková hvězda zase nejsem. Rozhodnutí nebylo jednoduché, ale nelituji svých rozhodnutí, která jsem udělal.

2. 2. 2018, 16:43

Václav Hynek

DOBRÝ DEN PETŘE.V PRVNÍ ŘADĚ BYCH VÁM CHTĚL POGRATULOVAT K NOMINACI NA ZOH, K POČTU ZÍSKANÝCH BODŮ V NAŠEM KLUBU MOUNTFIELD HK A ZEPTAL BYCH SE S DOVOLENÍM SE NA PÁR OTÁZEK. 1. JAK SE CÍTÍTE A JAK SE VÁM HRAJE V DRESU MOUNTFIELD HK? 2. JAKÉ MÁTE POCITY,KDYŽ NA VÁS FANDOVÉ JINÉHO MUŽSTVA VYŘVÁVAJÍ PRUDÉRNĚ A NICNEŘEŠÍCÍ KOLEMDOKOLA OPAKUJÍCÍ SE VULGÁRNÍ NADÁVKY? 3. JAK DLOUHO SI MYSLÍTE ŽE BY JSTE U NÁS V HRADCI MOHL DLOUHO HRÁT? 4. PLÁNUJETE NA SKLONKU VAŠÍ SKVĚLÉ KARIERY NÁVRAT DO PARDUBIC ZA TY KYDY OD JEJICH FANDŮ? 5. BYL JSTE NĚKDY V KOREI A JAKOU MEDAILI NÁM PŘIVEZETE? PETŘE, MĚJTE SE TAM NA TÝ OLIMPIÁDĚ FAJN ,HODNĚ ZDRAVÍ A ÚSPĚCHU A DĚKUJU ZA ODPOVĚDÍ,VÁCLAV

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. 1/ V Hradci se mi hraje normálně. 2/ Žádné. 3/ Tři roky, teď už dva a čtvrt. 4/ Zatím nevím. 5/ V Koreji jsem nebyl a doufám, že dovezu medaili. Samozřejmě když tam jedu, nechci přivézt bronz, ale tu nej medaili. Uvidíme. Děkuji za přání. 

2. 2. 2018, 16:43

Martin Novotný

Zdravím Petře a gratuluji k nominaci z Pardubic. Krátce k situaci HK vs PCE, i mě ta situace zamrzela, nicméně jen to jen práce a tvoje rozhodnutí, které je potřeba respektovat . Naopak mě mrzí reakce dalších "skalních" a jejich hromadné vyjadřování. Věřím, že i pro tebe je to mrzuté. Otázek na toto téma se tady objevilo dost. Takže se zeptám : Za svou kariéru jsi byl 5 x na MS, 2 medaile, máš 3 tituly v ELH, odehrál jsi 5 sezon v KHL, byla někdy možnost dostat se do NHL? Byl jsi někdy blízko k nějaké smlouvě v NHL? A když porovnáš jednotlivé destinace/týmy v kterých si působil, jaký je rozdíl v zázemí a fungování týmů a organizaci soutěží? Děkuji a přeji vše dobré a hodně úspěchů na olympiádě a v následném nejen hokejovém životě. M.N.

ODPOVĚĎ:

Ahoj Martine. Nikdy jsem nebyl blízko smlouvě do NHL. Nebyl jsem draftován a ani jsem nikdy od agenta neslyšel ani zmínku o Americe. Pardubice a Hradec je to podobné. Management, lidi jsou normální. Finsko bych přirovnal k Čechám. Možná bych řekl, že tam byli lidé trošku připravenější. Přijel jsem tam a měli pro mě nachystaný byt, internet běžel. Vše bylo nachystáno. Kdybys přijel do Ruska a neznal Čechy nebo Slováky, kteří by ti neporadili, spíš někde pod mostem. Zvykal jsem si na to dva měsíce. Z tohoto pohledu to tam byla tragédie. Podobně na tom byla v Rusku jedině kabina. Děkuji za přání. 

2. 2. 2018, 16:42

Robert Švalbach

Ahoj, jak se ti hrálo v úterý na Spartě, kde jsi dal i gól? Jinak na kterých stadionech napříč Českou republikou se ti hraje dobře a kde naopak špatně? Děkuji za odpověd a hodně štěstí do dalších zápasů.

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Dobře: O2 arena. To docela rychle skončilo (úsměv). Líbí se mi tam, kde je světlo. Vítkovice, Pardubice, Třinec, Hradec už jsem si zvykl. Tragédie Litvínov. Plzeň mi nikdy moc neseděla. Zlín taky nic. Díky!

2. 2. 2018, 16:42

Vojtěch Hroch

Ahoj! Chtěl bych se zeptat, jaký je tvůj nejoblíbenější sportovní komentátor? Jinak přeji hodně štěstí a bodů na olympijských hrách! Dejte jim co proto.

ODPOVĚĎ:

Ahoj. David Pospíšil, Jirka Hölzl, Robert Záruba. Vůbec všichni, co u nás komentují, jsou v pohodě. Díky za přání, pokusíme se!

2. 2. 2018, 16:42

Martin Svoboda

Ahoj. Gratuluji k nominaci na ZOH doufám že si přivezeš ňákou medaili a rád bych se zeptal jakého hráče z týmu máš nejraději. PS Jsi můj nejoblíbenější hradecký hráč.

ODPOVĚĎ:

Z nároďáku asi Nakly a Količ (Nakládal, Kolář). S nimi už jsem toho zažil hodně. 

2. 2. 2018, 16:42

Jiří Vondráček

Dobrý den, Petře, můžete nám přiblížit, jak se liší tempo hry v KHL, české extralize a v zápasech reprezentace? Připravujete se s přibývajícím věkem na zápasy stejně nebo jste něco změnil? Co konkrétně? Jste příjemně rozrušený z nominace na OH nebo je to pro Vás nominace jako každá jiná? Díky a přeji Vám vše dobré. (Jestli vyhrajeme na OH medaili, tak i s Mountfieldem. :)) JV

ODPOVĚĎ:

Hezký den. Extraliga a KHL, tam bych nehledal žádný rozdíl. V nároďáku to bylo strašné. To jsou bomby. Jsem myslel, že tam umřu, když jsem se vrátil po dvou letech. Nevím, jestli to takto bude probíhat i na olympiádě, ale uvidíme. Na zápasy se připravuji pořád stejně. Akorát nehraju fotbal. Z toho už jsem vyrostl. Určitě jsem příjemně rozrušený. Díky za přání. 

2. 2. 2018, 16:41

Petr Papoušek

Ahoj Petře,fandím Ti a přeji hodně úspěchů jak v extralize,tak na OH,chtěl by si hrát ještě za Pardubice?

ODPOVĚĎ:

Jak jsem říkal, smlouvu mám na tři roky a dál se momentálně nekoukám. Nevím, jestli budu v tu dobu ještě pokračovat, zda budu mít úroveň na extraligu nebo skončím. Mohou přijít zranění. Je to prostě dlouhá doba.

2. 2. 2018, 16:41

Jan Jirovský

Nelitujete,že jste v Hradci,když se Pardubicím začíná dařit?

ODPOVĚĎ:

Nelituji.

2. 2. 2018, 16:41

Robert Sitař

Ahoj Petře, jak se těšíš na olympiádu a co na to říká brácha? :D Jsi připraven převzít roli lídra po Bedýnkovi? Ať se daří a slouží zdraví. :)

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Na olympiádu se těším hodně. Brácha byl samozřejmě nadšený. Jen ho trošku mrzelo, že když se u něj v práci řešilo, zda pojede do Pchjongčchangu nebo ne, tak řekl, že bude raději doma, protože byl už na předešlých olympiádách. Když zjistil, že je šance, že budu nominován, štvalo by ho to. Když nominace vyšla, už to nešlo nijak změnit. Mrzí ho to, protože jsme tam mohli být spolu, což jsme říkali, když jsme byli malí – že pojedeme na olympiádu. A převzetí role lídra po Bedýnkovi? To jsou spíš takové fráze. Doufám, že jsem lídr i teď. Takových kluků je nás ale více. Je jedno, jestli je to Renda Vydarený, Šimi, nebo další. Vždycky to není jen o jednom člověku. Díky.

2. 2. 2018, 16:41

Jiří Kopecký

Zdravím, opravdu jste slíbil Dušanu Salfickému, že počkáte s rozhodnutím o vašem dalším působišti do konce baráže? Popřípadě co vás vedlo k tomu tento slib porušit a podepsat v Hradci ?

ODPOVĚĎ:

Také zdravím. Slib nebyl žádný, takže nevím, kdo a kde na to přišel. S Dušanem jsem se bavil, stejně jako s Hradcem a měly o mě zájem i další týmy, které nebudu zmiňovat. Finální rozhodnutí bylo pro Hradec. 

2. 2. 2018, 16:40

Patrik Štípek

Čau chtěl bych se zeptat jaká je nálada v kabině a jak se cítíš v Hradci. Plánuješ tu ještě zůstat, nebo bys chtěl jinam? Jinak přeji hodně štěstí na olympiádě!

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Podepsal jsem smlouvu na tři roky a co bude dál, to zatím nevím. Nálada v kabině je dobrá. Česká. Taková, jako jsem zvyklý. Cítím se tu dobře. Děkuji za přání. 

2. 2. 2018, 16:40

Lukáš Jablonský

Ahoj Petře, nejdříve moc gratuluji k nominaci na olympiádu a moc budu fandit jak Tobě, tak samozřejmě celému týmu. :-) Vím, že se asi budu opakovat a podobnou otázku jsi dostal už mnohokrát, ale přece mi to nedá. Mě totiž neustále hlava nebere jakou zášť k Tobě chová většinová část "fanoušků" Pardubic a co všechno jsou schopni na fórech ze sebe "vyzvracet". Mě by zajímalo jestli Ti "internetoví hrdinové" mají odvahu svůj názor sdělit třeba někde na ulici nebo v restauraci? Já myslím, že odvahu asi nenajdou, a když už, tak nechutným způsobem v davu při derby, ale do očí by se báli. Nebo se mýlím? Ač jsem určitě zaujatý jako fanoušek Hradce, ale ať byly Tvé důvody jakékoli tak je naprosto chápu, Tvé rozhodnutí je logické a každý jen trochu inteligentní člověk ho musí pochopit ať fandí komukoli. Pokud to bylo čistě sportovní rozhodnutí, tak tam se není o čem bavit, ambice Hradce jsou úplně jiné než Pardubic. A co se týká finančního hlediska, tak by každý měl především pochopit, že je to Tvoje práce, musíš zabezpečit svoji rodinu i po kariéře, a když je ta možnost tak asi není nad čím přemýšlet. Jsem si jist, že 99,9% "zvracejících" by na Tvém místě jednalo úplně stejně. A, když vezmu kombinaci obojího....tak není opravdu o čem. :-) Už Tě asi nebaví číst ty moje plky, ale tak nějak v rozčílení nad tím jak se do Tebe Ti "úžasní fans" navážejí sem to ze sebe potřeboval dostat. :-) A mimochodem pracuji v Pardubicích, s panem majitelem firmy se hodně špičkujeme (ale v dobrém) ohledně hokeje a ty dvě prohraná derby mě moc neusnadňují situaci. :-) Tak to koukejte příště napravit. :-D Přeji hodně zdaru, ať se daří, vyhýbají zranění, přibývají body na Tvém kontě ať se daří celému týmu. :-) HRADEC OLÉÉÉ!

ODPOVĚĎ:

Ahoj. Co se týká otázky, zda mi hrdinové z internetu něco řeknou něco přímo na ulici. Zda na to mají odvahu? Nemají. V životě mi v Pardubicích nikdo neřekl, že jsem ho zklamal nebo zradil. Když mě ve finále někdo osloví, říká mi, ať si z toho nic nedělám. A to jsem samozřejmě v Pardubicích denně. V příštím derby se budeme snažit (úsměv). Děkuji za přání.

2. 2. 2018, 16:40

Vítězslav Tůma

Dobrý den pane Koukal. Mám pro Vás pár otázek, které se hokeje moc netýkají. 1/ Ze zahraničních destinací, kde jste hokejově působil, jaké město se Vám nejvíce líbilo? Jekatěrinburg, Nižněkamsk, nebo Helsinki? 2/Jak jste zvládal v prvních měsících své ruské anabáze, ruštinu? Bojoval jste s ní, nebo jste se jazyk naučil rychle? A jak to bylo v kabině Jokeritu? Předpokládám, že jste se domlouvali asi anglicky, nicméně, zkoušel jste se učit i finštinu? 3/ Dovedete si představit život v Rusku, nebo ve Finsku? 4/ Jaké jídlo z ruské a finské kuchyně Vás nejvíce oslovilo? 5/ Jaký byl Váš první tlačítkový telefon? V dnešní době je většina lidí na chytré telefony už natolik zvyklá, že si bez nich nedokáže představit běžný den. Vyřídí si na nich vše, co potřebuje. Přesto, dovedete si představit, že by jste se měl třeba jen na týden vrátit k "hloupým" tlačítkovým telefonům? 6/ Vaše vysněné auto, nebo motorka? - Děkuji Vám za odpovědi a přeji mnoho úspěchů a pevné zdraví. Gratuluji k nominaci na ZOH. Tůma Vítězslav

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. 1/ Samozřejmě Helsinky. Ty jsou oproti dalším zmíněným odskočené, ale řekl bych, že by těch měst převálcovaly mnohem víc (smích). První místo tedy Helsinky, pak Jekatěrinburg, Nižněkamsk. Na každé město i štaci vzpomínám v dobrém. Helsinky sice vyhrály, ale každé město bylo něčím specifické, což bylo zajímavé. 2/ Ruština byla výborná. Přišel jsem tam s Janem Kolářem, který nic neuměl. Nebo asi jako já. Navíc se brzy zranil. Ale byl tam Martin Cibák, který mluvil rusky výborně, takže se z něj stal můj roční překladatel. Probíhalo to stylem: „Co říkal?“ a „řekni mu…“. Až později jsem se trošku naučil. Kdybych tam byl sám, naučil bych se asi více, protože by mě to nutilo. Ve Finsku jsme se bavili anglicky, což pro mě bylo taky zajímavé. A finštinu? Vůbec. To je absolutně nemyslitelné na naučení (smích). To umím jen sprosté slovíčka a základy. Díky tomu, že jsem měl jednoho Fina v Nižněkamsku a na tripech jsme spolu bývali na pokojích, dokážu říct jednu celou větu. A ještě kus jedné písničky. Ale tím končím. 3/ V Rusku ne, ve Finsku možná ano. Moje žena by se tam přestěhovala hned, já jsem ale doma v České republice, kde jsou mí kamarádi. Samozřejmě si můžete najít nové všude, ale já je mám tady a jsem na ně zvyklý. 4/ Finské ani nevím. V Rusku jsem moc nebyl na borště a zapékané pečivou s houbama, šunkama sýrama. Ve finále jsem si dával pizzu nebo stejk, které si dáváte i v Česku. 5/ Když jsem šel do Pardubic, dostal jsem k Vánocům Alcatel. Momentálni si tu změnu nedokážu představit. Kolikrát už jsme se bavili s klukama, jak jsme na těch dvou řádcích mydlili těch 160 znaků. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se k těmto mobilům vrátil celý svět. 6/ Motorka ne, toho se bojím. Auto se mi líbí Bentley. 

2. 2. 2018, 16:40

Jan Plíva

Ahoj Petře, rád bych se zeptal, jak se ti hraje s tvými spoluhráči z Lotyšska Oskarsem a Andrisem a jací jsou v kabině. Díky

ODPOVĚĎ:

Ahoj, oba dva jsou výborní hokejisti. V kabině jsou v pohodě. Dělají, že neumí česky, ale rozuměj „Ukrajinci“ naši (smích). Mluví výborně anglicky a jsou to nekonfliktní kluci, kteří výborně hrají. Jsou velkým přínosem pro tým.

2. 2. 2018, 16:39

Ladislav Beran

Zdravím Pardubáka nyní hráče Mountfieldu. Přeji hezký dobrý den a chci se zeptat. Je to tvoje životní sezóna, která tě dostala až na olympiádu a jaké vidíš šance našeho týmu. Hraješ nyní s Bedýnkou v Hradci Králové, není škoda, že nejede na OH byla by jste dobrá dvojka. Díky za odpověď přeji hodně zdravý aby forma vydržela až do Korei. Ladislav Beran velký obdivovatel obou bratrů Koukalových.

ODPOVĚĎ:

Hezký den. Životní sezóny se počítají až poté, co skončí ? Teď se blíží konec základní části a bude rozhodovat play off. Podle něj bude sezóna úspěšná nebo neúspěšná. Nevím, zda mě pomohla na olympiádu, určitě mi k tomu ale výkony v Hradci trošku pomohly. Také turnaj v Moskvě s nároďákem mi hodně pomohl. Trenér mě zná dobře z předešlých MS i Pardubic, takže ví, kam mě může zařadit a co ode mne čekat. A jaké jsou naše šance v Koreji? Doufám, že jedeme pro medaili. S Jardou jsem hrál asi dva zápasy na začátku sezony, pak nás trenér rozdělil. Nevím, Jarda nebyl v nároďáku dlouho a nikam se necpal. To bude spíš otázka na někoho jiného. 

2. 2. 2018, 16:39

Daniel Horáček

Zdravím tě. Měl jsem tě za velkého borce a velkého pardubického srdcaře a byl jsi můj velký oblíbenec. A asi nejen pro mě. Ale tím co jsi udělal, jsi se k nám fanouškům otočil zády a spálil všechny mosty ke klubu, který z tebe udělal hokejistu a mohl jsi mít díky němu takovou kariéru. Mohl jsi jít kamkoliv jinam a pořád bys byl pro nás bohem, jako třeba Rolas. Ty sis vybral tu jedinou nepřijatelnou variantu a teď jsi pro nás volem. I když tobě je to samozřejmě všechno fuk, hlavně že ti chodí prachy. A to jak jsi během baráže bez skrupulí natočil ten spot, ve kterém nabádáš fanoušky "přijďte nás podpořit"a mezitím jsi už musel mít vnitřně jasno, že půjdeš do h*adce, tak to už teda chce opravdu hodně silný žaludek.... To sis nepřipadal fakt ani trochu trapně?! Asi ne. Upřímně doufám že tě v Dynamu už nikdy neuvidím! Protože takováhle zrada se neodpouští a ospravedlňuj si to jak chceš! Měj se.

Aleš Dachovský

Zdravím Petře, rád bych se vás zeptal, jestli necítíte vaši nominaci jako trochu východisko z nouze trenéra Jandače, mám na mysli to , že jste centr menšího vzrůstu a dost často jsem slyšel názory na to, že spíš potřebujeme do útoku vzrostlé hráče a navíc, vaše forma v extralize zrovna není zrovna špičková. Aleš Dachovský

Radek Juřica

Ahoj, myslis ze budou mit v Gangneung Hockey Centre kvalitni led nebo to bude stejne priserna kvalita jako v extralize? :-) A proc myslis, ze si dostal prednost pred M.Ruzickou, kdyz mas temer o polovinu horsi prumer bodu na zapas? Dík.

Antonín Koutský

Zdravím Petře, jaký je to pocit jít do týmu hlavně kvůli penězům? Přeji hezký den