Rozhovor

Marek Kvapil

Jako člen týmu HOKEJKA se můžeš ptát významných osobností českého hokeje na vše, co Tě zajímá! Tentokrát na Tvoje dotazy a otázky Tvých spoluhráčů z HOKEJKY odpovídá aktuálně nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Marek Kvapil. Mistr světa z roku 2010 přišel do Komety před sezónou jako velká posila a díky svým výkonům byl znovu povolán i do reprezentace.

Viktor Šimek

Co si vybavíš když se řekne slovo KOMETA, nebo slovo BRNO. 2. otázka diváš se na fotbal, fandíš Zbrojovce??

ODPOVĚĎ:

Když se řekne Kometa, tak si vybavím fanoušky, a když se řekne Brno, vybavím si Kometu :-) Na fotbal se dívám, ale spíš na ligu mistrů nebo větší mezinárodní turnaje. Naší soutěži tolik pozornosti nevěnuji. 

15. 12. 2016, 11:46

Filip Munzar

ahoj co Brno? jak se ti tu líbí? jaký je rozdíl mezi KHL a extraligou? at se ti daří a hodně výher a bodů :)

ODPOVĚĎ:

Děkuji za přání. V Brně se mi líbí moc, město mám rád. Na rozdíl už jsem odpovídal, ale díky kvalitnějším hráčům jsou i týmy o kousek kvalitnější. Je to náročnější hlavně kvůli cestování. Všechno se to sčítá dohromady. Na cizince je hrozně velký tlak, protože jakmile se týmu nedaří, je cizinec první na řadě.

15. 12. 2016, 11:46

Martin Fejgl

Čau Marku.. V nedeli jste hrali v Hradci. Da se srovnat atmosfera, ktera je v Brně a jaka byla v HK ??? Těšíš se do repre ??? Copak Ti udělal pan Hadamczik, že jsi pod nim odmitl reprezentovat ?!

ODPOVĚĎ:

V Brně je atmosféra lepší než v Hradci. Samozřejmě to vnímám jinak, když jsme hosté. Do reprezentace se vždy těším. Následující otázka je pro mne už dlouho uzavřenou záležitostí. 

15. 12. 2016, 11:45

Jirka Cigán

jak ses dostal k hokeji

ODPOVĚĎ:

K hokeji mě v šesti letech přivedl táta, takže vlastně rozhodl on za mě :-) Ještě jsem hrál fotbal, ale nezůstal jsem u něj.

15. 12. 2016, 11:45

Krystof Vavrecka

Proč sis vyhrál zrovna Brno??? Čím tě na nalakalo??? Kolik chceš dát minimalně golu za sezonu??? A chtěl by si hrát v NHL kdyby sis b´měl vybrat mezi Brnem a NHL, kam by šel??? Nejoblibenější tým NHL???

ODPOVĚĎ:

Brno jsem si vybral, protože jsem v něm byl spokojený, i když jsem zde byl naposledy. Jsou zde skvělí fanoušci a zázemí. Vlastně všechno kolem. Góly za sezónu jsem si nikdy nedával za cíl. Beru to zápas od zápasu. Výběr mezi NHL a Brnem? Teď už to bude asi nereálné, myslím, že už jsem na NHL starý. Mám tam pár oblíbených klubů, jedním z nich je Pittsburgh. Líbí se mi tam Crosby s Malkinem. Hrají zajímavý hokej.

15. 12. 2016, 11:44

Blažena Žáková

Ahoj Marku,užíváš si děkovačku po zápase?Jinak atˇ se ti daří v národním týmu na Karjale.díky

ODPOVĚĎ:

Děkovačky jsou super, protože znamenají, že jsme vyhráli :-D A že jsme potěšili fanoušky. Baví mě.

15. 12. 2016, 11:44

Vítězslav Tůma

Dobrý den Marku. 1/ Když jste hrál KHL za chorvatský Záhřeb, jaká byla atmosféra na domácích zápasech? Přece jenom Chorvatsko není zrovna hokejová země... 2/ O Rusku je známo, že jsou tam velké dopravní zácpy ve městech a celkově i chaos na silnicích. Využíval jste proto raději služeb soukromého řidiče, nebo jste za volant usedl i Vy sám? 3/ V KHL jste odehrál 5 sezón. Za tu dobu jste stačil tamní prostředí dobře poznat a máte spousty zážitků. Uvažoval jste někdy nad tím, že by jste některé z nich vydal v knižní podobě? Určitě by fanoušky lákalo dozvědět se nějaké zajímavosti. 4/ Vyhrál jste 2x Gagarinův pohár. Oslavy museli být veliké. Jak probíhali oslavy se spoluhráči? Vydržel jste s nimi držet krok v pití vodky? :-) 5/ K dnešnímu dni (25.10.) máte odehráno v letošním ročníku extraligy 15 zápasů a na kontě máte 8 gólů a 14 asistencí. Nacházíte se na 1. místě kanadského bodování. Jak hodnotíte naší nejvyšší soutěž? A jak jste spokojený se svými výkony? 6/ Jak těžké, nebo lehké bylo adaptovat se na extraligový hokej po 5 letech v Rusku? Bylo něco, co vás překvapilo? 7/ Se kterým hráčem se Vám v Rusku hrálo nejlépe? 8/ Je něco, po čem se Vám z ruského angažmá určitě stýskat nebude? 9/ Jak by jste porovnal letní přípravu ruských týmů a brněnské Komety? Děkuji Vám za Váš čas a odpovědi. Vítězslav Tůma

ODPOVĚĎ:

1 – Atmosféra byla někdy výborná, někdy horší. Dalo by se říct, že to souviselo se hrou. Na Chorvatsko to určitě nebyla špatná atmosféra. Chodívalo kolem tří a půl tisíc nebo čtyř tisíc diváků. Zimák moc velký nebyl, což atmosféře často pomáhalo. 2 – soukromého řidiče jsem neměl. Do Moskvy jsem občas jezdil týmovým autobusem, někdy autem, ale nebylo to tam moc jednoduché. Zácpy byly velké. V jiných městech to bylo v pohodě. Jezdíval jsem taxíkem nebo chodil pěšky (například v Čerepovci). 3 – To asi ne J I když zážitky mám, na knihu by to nestačilo. Pět let se mi nezdá jako extra dlouhá doba. Sám jsem tam prožil poměrně klidné období. 4 – Pít jsem s nimi nevydržel, protože téměř vůbec nepiju. Oslavy byly velkolepé, moc jsme si je užili. 5 – Výkony se vždy odvíjí od toho, jak se dáří týmu. Já jsem vždy rád, že mohu pomoct svými body k týmovým. Tipsport extraliga šla za pět let nahoru. Zápasy jsou těžké, liga je hodně vyrovnaná. 6 – Těžké to nebylo. Pět sezón není taková doba, jako bych šel na deset do Ameriky na malé kluziště. I styl byl podobný, jen byla ruská liga trošku kvalitnější. Nic mě tam nepřekvapilo. 7 – Nejlépe se mi hrálo s Nicklasem Bäckströmem, který byl v Rusku, když byla výluka. Pár zápasů jsem ho měl na centru, byl neskutečný. 8 – cestování, dlouhé přesuny a změny časových pásem. To je vyčerpávající. 9 – Stejně jako v Rusku jsem i nyní v Brně trénoval individuálně. V Rusku jsou předsezónní kempy, kde se hodně dře. To je taková stará ruská škola, ve spoustě týmů. Bylo tam hodně posilování, běhání. Chtěli nahnat kondici za strašně krátký čas. Spousta kluků to nezvládala a byla zraněných. Jsem rád, že to tak v Kometě nebylo. 

15. 12. 2016, 11:43

Ladislav Beran

Ahoj Marku, jak si v Brně spokojený. Letos jede Kometa famózně, bude po mnoha letech mistrem ? Jak si v Brně spokojen a co říkáš nástupu mládí v našem hokeji, je to dostačující, nebo musí mladíci ještě hodně zabrat. Děkuji za odpověď a přeji tobě i Kometě hodně štěstí.

ODPOVĚĎ:

Na část jsem odpověděl dříve. Co se týče mladých v našem hokeji, máme kvalitní kluky, kteří mají budoucnost, ale nemůžeme říct, že by jich bylo dost. Určitě platí, že musíme s mladíky i nadále pracovat co nejlépe, zapojovat do tréninků moderní prvky, aby nám světová špička tolik neutíkala. Pokud kluci chtějí něco dokázat, musí makat furt a nemyslet si, že mají něco automaticky nalajnované. 

15. 12. 2016, 11:43

Michal Kubíček

ahoj marku,mám jenom takovou krátkou otázku.jak se ti líbí v brně?

ODPOVĚĎ:

Ahoj, moc :-)

15. 12. 2016, 11:43

Marian Doležal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč a jak se Vám líbi v Kometě Brno? Nechtěl by jste přestoupit do Hradce ? :D

ODPOVĚĎ:

V Kometě jsem maximálně spokojený, takže žádné přestupy neřeším.

15. 12. 2016, 11:29

Filip Schober

Dobrý den jakou máte střeleckou formu?

ODPOVĚĎ:

Asi zápas od zápasu :-) Snažím se střílet a proměňovat všechny šance, ale ne vždy to vyjde.

15. 12. 2016, 11:29

Matyáš Trbušek

Dobrý den Marku, jaký máte vztah s Martinem Zaťovičem a s ostatními hráči Komety Brno a myslíte že letos vyhrajete titul?

ODPOVĚĎ:

S Martinem mám dobrý vztah. Titul… Je brzy k tomu něco říkat. Samozřejmě chceme jít co nejvýše, ale není to jednoduché.

15. 12. 2016, 11:29

Karolína Kopecká

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli sledujete také WSM ligu a hráče v ní, případně jestli máte nějaký oblíbený tým a který? Děkuji za odpově´d a at se daří.

ODPOVĚĎ:

WSM ligu moc nesleduji. Občas si na internetu přečtu článek, ale že bych měl oblíbený tým, to nemám.

15. 12. 2016, 11:28

David Klemeš

Ahoj,kdo je tvůj největší kámoš v kometě?

ODPOVĚĎ:

Řekl bych, že máme super partu. Se všema vycházíme bez problémů, jsou fajn.

15. 12. 2016, 11:28

Marek Pilát

Zdravím. Včera jste deklasovali Karlovy Vary 8:2. Chtěl bych se tě zeptat jako kvalitního a zkušeného hokejisty, jaký máš dojem z toho týmu a jejich hráčů, tedy, jestli má Energie s takovým stylem hry hrát výš než je nebo ne? Děkuji za odpoveď a přeju hodně úspěchů.

ODPOVĚĎ:

Vždy je složité hodnotit tým jako celek podle jediného utkání. Každopádně myslím, že Vary mají mladý tým, takže to chce trošku času. Určitě budou mít na víc.

15. 12. 2016, 11:28

Karolína Slámová

Ahoj, chtěla bych se tě zeptat, jak vnímáš podporu fanoušků během zápasu? Ať ti ty góly padají pořád stejně!!!!

ODPOVĚĎ:

Děkuji za přání. Podpora fanoušků je super. Na několika posledních zápasech byli skvělí i na výjezdech. Podporovali nás, i když jsme prohráli. Moc jim děkujeme.

15. 12. 2016, 11:27

David M

Jaké máš auto? Díky za odpověď :)

ODPOVĚĎ:

Líbí se mi velká auta, takže jezdím v SUV.

15. 12. 2016, 11:27