Přihlášení do HOKEJKY

Rozhovor

Jakub Petr

Jako člen týmu HOKEJKA se můžeš ptát významných osobností českého hokeje na vše, co Tě zajímá! Tentokrát na Tvoje dotazy a otázky Tvých spoluhráčů z HOKEJKY odpovídal kouč JAKUB PETR. Ten bude v sezoně 2016/2017 působit v klubu HC Vítkovice Steel jako hlavní trenér a současně generální manažer, zároveň vede jako hlavní kouč také českou hokejovou reprezentaci do 20 let. Na otázky Jakub Petr odpovídal v úvodu srpna.

Tomáš Měřva

Zdravím, máte s Vítkovicemi větší plány pro nadcházející sezonu než dostat se do play-off nebo cítíte že klub na víc nemá?

ODPOVĚĎ:

Pro úspěch uděláme maximum, respektive děláme všichni každý den. Nebudeme vykřikovat do světa velkohubá prohlášení, před sezónou vyhlásíme náš týmový cíl jasně a za ním si půjdeme. Nebudeme se za nic skrývat.

9. 8. 2016, 10:27

Milan Vereš

Zdravím Jakube, přeju hodně úspěchů na nové pozici, je to jistě velká výzva a jako Vítkovičák doufám, že se letos ta smůla zlomí. Chtěl bych se zeptat na přípravu na suchu... loni jsem před sezónou četl rozhovor s kondičním trenérem z Liberce, kde dotyčný zmiňoval inspiraci školou z NHL, tuším na Floridě že to bylo a jak dopadla sezóna všichni dobře víme. Změnila se kondiční příprava i u nás v tomhle směru? Zvlášť když se vrátil Výtisk, který si tou přípravou prošel? Jinak jsem ten poslední, kdo by měl radit trenérovi, ale nešlo by nějak hráče odnaučit zbytečné kombinování v přesilovkách? Nevím odkud to mají, ale za přesilovku třeba deset přihrávek a střela žádná... tak se vyhrávat nedá. Osobně mi chyběla střelba od modré a z mezikruhu na dorážky, tady bych taky zapracoval. Toť moje postřehy. Ahoj a hodně štěstí.

ODPOVĚĎ:

Letos jsme najeli na nový koncept přípravy včetně organizace celého cyklu. Přípravu vede již několik let Igor Horyl a má naši plnou důvěru. Má zkušenosti, je v kontaktu se svými kolegy u nás i v zahraničí, sleduje moderní trendy, vzdělává se. V tomto ohledu nemáme pochyb. Hráči dostávají kromě tréninku info, jak pečovat o své tělo ve všech fázích denního režimu. Informaci je hodně, servis je dostatečný, je na hráčích, aby dané věci dodržovali. Jsou to profesionálové, musí, lépe řečeno chtějí vše dodržovat. Ve druhé části otázky s vámi naprosto souhlasím. Pracujeme na tom, musíme to přenést do utkání.

9. 8. 2016, 10:25

Ladislav Hambosek

Dobrý den, není náročné být asistent trenéra Vítkovic a zároveň být trenér REprezentace do 18 let

ODPOVĚĎ:

Znám náročnější zaměstnání….. je to o organizaci práce, o spolupráci s kolegy v realizačních týmech a samozřejmě o podpoře rodiny. Většina trenérů ve všech odvětvích nad práci neustále přemýšlí. Máte to pořád v hlavě. Takže si nemyslím, že to mám oproti jiným až tak náročnější. Jsem hrdý, že můžu být u obou týmů. Samozřejmě to přináší zodpovědnost, ale taky spoustu tréninků, meetingů, odkoučovaných zápasů, což přináší zkušenosti a předpoklad, že spoustu věcí a detailů uděláte už třeba příští den jinak a pomůžete svému týmu k vítězství. Po hráčích chceme tvrdou práci a přístup, u nás trenérů musí vidět minimálně to samé.

9. 8. 2016, 10:25

Vítězslav Tůma

Dobrý den pane Petr. 1) Jak dlouho zůstane Patrik Bartošák ve Vítkovicích, než se opět pokusí v nižších zámořských soutěžích probojovat do NHL? 2) Není škoda, že Jiří Burger odešel do mateřského Kladna? Přece jenom, když se vrátil do Vítkovic Jan Výtisk, byla by větší šance s takto zkušenými hráči pomýšlet na větší úspěch. 3) Jak se Vám zamlouvá sestava na zářijový Světový pohár? Udělal by jste ze svého pohledu nějaké změny v soupisce? A jaké šance dáváte našemu národnímu mužstvu? Děkuji Vám za Váš čas a odpovědi a přeji mnoho úspěchů s Vítkovicemi i s jiniorskou reprezentací. Tůma Vítězslav

ODPOVĚĎ:

1. Smlouvu má na dva roky.
2. Je to otázka názoru a skladby týmu ve všech faktorech. Každopádně opakuji, že Jirku považuju za legendu našeho klubu a jsem přesvědčen, že své umění ještě předvede i v mateřském Kladně.
3. Zamlouvá. Vždy jde polemizovat o některých postech, ale vím, že tento realizační tým velmi důkladně přemýšlí, rozebírá a konzultuje všechny detaily nadcházející akce, včetně nominace. Našim věřím, postoupíme ze skupiny a……… v zámoří překvapíme.

9. 8. 2016, 10:24

Ladislav Beran

Budou pro vás Vítkovice novou výzvou a kam s klubem budete chtít po neúspěšné sezóně dojít? A co dvacítka věříte, že prolomíte po dlouhé době ledy a tým se posune do ply off?

ODPOVĚĎ:

Obrovská výzva. Jsem v klubu od žáčků, jsem rodák z Ostravy a hrdý fanoušek všech ostravských sportů. Zároveň cítím já i mí kolegové závazek vůči všem co nás podporují a fandí nám. Pro úspěch uděláme maximum, respektive děláme všichni každý den. Nebudeme vykřikovat do světa velkohubá prohlášení, před sezónou vyhlásíme náš týmový cíl jasně a za ním si půjdeme. Nebudeme se za nic skrývat. S týmem ČR 20 se nám nepovedla první akce ve Finsku, kdy nás někteří hráči velmi zklamali tím, jak přijeli na tuto letní akci připraveni. Většina hráčů stráví sezónu v zámoří a budeme mít o nich detailní informace. Se všemi jsme měli důkladné pohovory a mají 4 měsíce na to, aby se dostali do top formy. Hráči z Evropy si mají možnost říci o nominaci ve dvou turnajích, které nás čekají. Víme o kvalitě soupeřů a pokud chceme uspět, musíme být 100% připraveni individuálně i jako tým. Jen tak máme šanci.

9. 8. 2016, 10:23

Pavel Novotný

Dobrý den, jaký máte názor na českou hokejovou mládež? Máme šikovné hráče, nebo nám ujíždí vlak? A jak vidíte současnou situaci v obranných řadách? Máme šikovné obránce nebo těch dobrých je nedostatek? Děkuji

ODPOVĚĎ:

Řeknu to takhle. V posledních letech se toho v práci s mládeží hodně změnilo. Ne vše je úplně ideální, ale pozitivní věci se dějí. Trenéři mají přístup k nejnovějším trendům a informacím, tréninkový  proces na všech úrovních má svou kvalitu, nebojíme se konfrontace, trenérská obec přijímá kritiku. Jsou nastaveny skvělé mezinárodní programy na klubové i repre úrovni. Dalším faktorem je každodenní práce hráčů. Zdokonalování a stálé opakování dovedností a detailů. Denně, poctivá práce. Režim, péče o tělo komplexně, 100% přístup. Pořád mám pocit, že někteří jedinci jsou příliš brzy uspokojení. Hráčům je NEUSTÁLE nutno opakovat, aby se srovnávali s top hráči v jejich kategoriích, aby následovali své vzory v každodenní rutině. Ve všem. Když se tohle podaří změnit, budeme produkovat více hráčů na nejvyšší úrovni. V tom zaostáváme, ale budoucnost nevidím vůbec černě. Máme tady šikovné mladé kluky, včetně obránců, ale musíme je být schopni správně „uchopit“. 

9. 8. 2016, 10:22

Pavel Strachota

Dobrý den, přijde do Vítkovic někdo na try-out. Děkuji, a nashledanou.

ODPOVĚĎ:

Na try out u nás jsou obránci A. Sedlák a M. Jáchym. V tréninku jsou rovněž hráči partnerského klubu Poruby, z nichž někteří prošli naší Akademií, plus už zmiňovaní hráči z loňské juniorky.

9. 8. 2016, 10:21

Tereza Tyrlíková

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak dlouho bude ve Vítkovicích Patrik Bartošak.Děkuji za odpověď,pěkný den.

ODPOVĚĎ:

Patrik má smlouvu na dva roky.

9. 8. 2016, 10:21

Vladimír Mládek

Dobrý den, kde mohu sehnat váš autogram, mohu se zeptat kolik vám je let, neplánujete jít jako hlavní trenér do České reprezentace A za 3 roky nebo 4 roky, kolik let jste hrál hokej, a jaký je to být trenér? Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Autogram není problém kdykoliv a kdekoliv. Být trenérem ČR je samozřejmě velký sen, ale momentálně je u nás více zkušenějších trenérů, kteří si tuto pozici zaslouží, včetně současného realizačního týmu. Já mám spolu s kolegy velký závazek a sen u týmu U20. Čeká nás MS v kolébce hokeje, už to máme v hlavách a těšíme se. Hokej jsem hrál přes 20 let. Být trenérem byl můj sen, takže každý den dreams come true….. Děláte, co vás baví, ale jako všude jsou tam pro a proti. Ale ten pocit ve vítězné kabině, spokojení fanoušci, to vás pořád nabíjí a chcete to zažívat znovu a znovu.

9. 8. 2016, 10:20

Alex Žemlička

měl jste s rozhodčími někjakou slovní potyčku jestli ano s kterým

ODPOVĚĎ:

My apelujeme na hráče, aby se vyhýbali slovním konfrontacím s rozhodčími, a podobný závazek si do této sezóny dáváme i my, trenéři. Já osobně vím, že v tomto ohledu musím na sobě zapracovat. Zbytečnými protesty a komentáři ztrácíte koncentraci v koučinku a nervozitu přenášíte na mužstvo. Čím méně diskuzí, tím lépe……..tak uvidíme, posuďte sami.

9. 8. 2016, 10:20

Roman Brydniak

Dobrý den pane Petr. Jakožto fanoušek HC Vítkovice, bych se chtěl zeptat jestli neplánujete vyvěsit ke střeše haly další dresy hráčů co pro klub udělali spoustu práce. Třeba Jirka Burger, Viktor Ujčík a jiní. Jakožto generální manažer máte na to vliv myslím. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Jirku Burgera považuju za ikonu našeho klubu a tomu bude v průběhu sezóny odpovídat i adekvátní a důstojné rozloučení, které bude fanouškovské obci včas oznámeno. Vyvěšování dresů bude určitě pokračovat, nechte se překvapit.

9. 8. 2016, 10:19

Petr Matěj

Dobrý den,velmi jsem přivítal Váš nástup do funkcí ve Vítkovicích.Jsem už více než 60 let přiznivcem tohoto klubu.Zdá de,že jste to vzali za správný konec.Velice mne však mrzí odchod 3 hráčů-Čerešňák(s tím se asi nedalo nic dělat-bude to asi světoběžník),dále Štencel a překvapen jsem byl " odchodem " Strapáče,který ve mně vzbuzoval dojem velmi oddaného hokejisty Vítkovicím a hlavně vždy nechal srdce na ledě.Zdá se,že útok bude sestaven dobře,ale pořád mi chybí obraně 2 hráči na úrovni.Máme pouze 4 kvalitní obránce,2 průměrné a pak juniory a to je málo.A nakonec by mne zajímalo kde odešli-Hlinka,Káňa,Šindelář.Děkuji za odpověď.S pozdravem věrný fanoušek P.M.

ODPOVĚĎ:

V případě Čerešňáka už bylo na jednání pozdě, i když jsme o něj hodně stáli. U některých hráčů to byla otázka finanční nabídky či restartu kariéry v jiných organizacích. To vše neznamená, že se v budoucnu nemohou u nás znovu objevit. Jsme přesvědčeni, že jsme v rámci našich finančních možností našli adekvátní náhrady včetně hráčů přicházejících z naší úspěšné Akademie.

9. 8. 2016, 10:18

Tomáš Rychlý

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli plánujete posílit vítkovický kádr? Mam ještě jednu otázku, na internetu se objevují spekulace, že jednáte s Tomášem Fleischmannem a Šimonem Stránským, je to pravda? Děkuju za odpovědi a doufám, že nasledující sezóna udělá všem ostravský fanouškům radost, přeji hodně štěstí.

ODPOVĚĎ:

Momentálně o dalších posilách neuvažujeme. Na internetu to byly pouze spekulace. Díky za přání.

9. 8. 2016, 10:18

Daniel Kisza

Dobrý den. Mám 3 otázky. A. - Co je podle Vás největší příčinou, že nám velikostně podobné (počtem obyvatel) země jako Švédsko a Finsko v posledních letech v juniorských kategoriích odskakují. Je to opravdu jenom o financích, když přitom o hodně bohatší Švýcarsko na naší úrovní pořád ještě není. B. - Jaký je Váš názor na zařazení do letní přípravy tréninků na ledě (u A mužstva) jak to letos zavedly Kometa, Hradec nebo Litvínov. Má to smysl i u mužů, nebo jen u dětí a juniorů. C - Čí to byl nápad zorganizovat pro Vaše hráče HellWeek ? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ:

A: Je to o dlouhodobé práci. Nám se tyto týmy daří porazit, ale ještě ne pravidelně porážet. Souvisí to s tréninkem na denní bázi, neustálým zdokonalováním a drilováním dovedností, přístupem k hokeji celkově ve všech oblastech. Největším problémem je přechod z juniorského do dospělého hokeje. Na úrovni U18 se soupeřů vyrovnáváme, ale v následující periodě nám utíkají. Nedaří se nám zařazovat mladší hráče do seniorských týmů. Mám názor, že pokud je mladý hráč na úrovni a patřičně dovednostně i fyzicky vybaven, měl by dostat odpovídající roli v seniorském týmu bez ohledu na věk. Toto se děje ve Finsku i ve Švédsku. Na druhou stranu, mládí není privilegium. Mladší hráči musí být připraveni, což se ne vždy děje, často je u nich vidět sebeuspokojení…..viz úvodní akce letošní dvacítky.

B: S celoroční přípravou na ledě jsme v naší Akademii začali již před několika lety a jsem jednoznačně zastáncem tohoto modelu u žáků a juniorských kategorií. U A mužstva jsme vzhledem k nové koncepci letní přípravy o tom letos neuvažovali.

C: Nápad vznikl v rámci našeho realizačního týmu, měli jsme i jiné varianty, nakonec jsme s tímto modelem byli všichni spokojeni.

9. 8. 2016, 10:17

Lukáš Čedík

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký máte názor na české mladíky na letošním draftu a další budoucnost na dalších draftech ? A jaký byl nejtalentovanější hráč dvacítek za vašeho trénování? Díky za odpověď mnoho úspěchů u týmu Vítkovic

ODPOVĚĎ:

Budu se opakovat. Draft je vždy obrázkem několikaletého cyklu dané věkové kategorie, samozřejmě ovlivněného poslední sezónou. V předešlých ročnících se na základě výsledků v kategorii U18 dostali na draft i hráči, se kterými se tolik nepočítalo. Letos tomu bylo bohužel naopak. Abychom měli více draftovaných hráčů, musíme pravidelně porážet týmy z top 6 a hlavně musíme mít hráče, kteří se jsou schopni svými individuálními dovednostmi vyrovnat světové špičce. Příkladem je Finsko, které poslední dobou produkuje velké množství individuálně skvěle vybavených a připravených hráčů. S tím přicházejí ruku v ruce úspěchy na světových turnajích. Ohledně našich hráčů nechci být konkrétní, jedince nikdy ať už v pozitivním nebo negativním smyslu do médií nevyzyvedávám.

9. 8. 2016, 10:16

Roman Křižka

Dobrý den, jako fanda vítkovického hokeje, po loňské neúspěšné sezoně, sleduji se zájmem a nadějí na lepší zítřky změny, které se uskutečnily. Chci se zeptat, jak to vypadá s generálním sponzorem pro nadcházející sezónu, protože v loňské sezóně, jak bylo prezentováno, jsme gen. sponzora neměli. Dále se chci zeptat, zda máte představu, kdo nahradí ve funkci kapitána Jiřího Burgera? Děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchů.

ODPOVĚĎ:

Ohledně generálního sponzora vám zatím info nemohu poskytnout. Kapitánem bude Rostislav Olesz.

9. 8. 2016, 10:15