Rozhovor

Václav Varaďa

Na vaše otázky bude odpovídat nový hlavní trenér HC Oceláři Třinec Václav Varaďa. Muž, jenž má za sebou parádní hráčkou kariéru, také nadále trénuje reprezentační výběr do 19 let. A rozhodně má zkušenosti, které může předávat. Má dvě zlaté medaile ze světového šampionátu, v NHL válel ve více než pěti stovkách zápasů, vyhrál český nebo švýcarský titul. Na ledě byl vždy neústupný. Ptát se můžete až do 20. června.

Eva Burdová

Dobrý den, co si myslíte, že bude s Pastrňákem po sezóně? Do jakého týmu by mohl jít? Já osobně doufám, že zůstane v Bostonu :) A sledujete KHL? Jaký máte názor na Jana Kováře, myslíte že má šanci dostat se do NHL až mu v příštím roce vyprší smlouva? Děkuji :)

ODPOVĚĎ:

Pastrňák měl skvělou loňskou sezonu, osobně jsem jej dal ve hlasování do Zlaté hokejky na první místo. Věřím, že pro organizaci Bostonu Bruins je skvělou budoucností a věřím, že podepíše dlouhodobý kontrakt. KHL nesleduji tak podrobně, ale vnímám výkonnost Jana Kováře, který tam odvádí skvělou práci a táhne svůj tým vždy až do závěrečných fází vyřazovacích bojů Gagarinova poháru. Ohledně NHL nevím, jaké jsou priority v jeho hokejovém životě a rodinném zázemí. V KHL dokazuje, že umí hrát hokej, ale nevím, jestli chce opustit místo, kde je spokojený, tak moc se mu tam daří a dosáhl tam takových úspěchů. 

4. 7. 2017, 12:07

Kateřina Lichá

Dobrý den, Jaký budou vaše vyhlidky na nadchazejici sezonu? Jak budete počitat pro sezonu se Zbyňkem Irglem? Planujete přivest ještě nějaky novy hrače? A kdo ještě tym opusti?

ODPOVĚĎ:

Chceme hrát s větším počtem mladých hráčů atraktivní a bojovný hokej. Zbyněk se připravuje individuálně na sezonu, absolvoval s námi soustředění, kde jeho kondiční připravenost byla vynikající a věřím, že ještě ukáže, co v něm je. V jednání je ještě příchod jednoho obránce, kdo tým případně opustí, budeme řešit ještě v průběhu srpna po absolvování přípravných zápasů a Ligy mistrů. 

4. 7. 2017, 12:07

Viktor Kramný

Dobrý den.Co si myslíte o experimentech uzavírání lig jak první tak i juniorské extraligy.Myslíte,že to může být přínosem když o nic tak říkajíc sestupem nic nejde hlavně u mladých.

ODPOVĚĎ:

Svaz se snaží stále něco vymyslet, abychom byli konkurenceschopní nejlepším šesti týmům světa. Je to další pokus o to, jak zlepšit český hokej. Časem se ukáže, zda tyto kroky byly prospěšné anebo ne. 

4. 7. 2017, 12:06

Vítězslav Tůma

Dobrý den, než Vám položím pár otázek, chtěl bych Vám říct, že jste vždy patřil mezi mé oblíbené hráče. Hlavně svým zaujetím pro hru a nasazením v zápasech. Deník Sport Vás jednou překřtil na "hokejového buldoka". Myslím, že to k Vám perfektně sedělo a díky tomu jaký jste na ledě byl, jsem Vás rád sledoval. A teď k otázkám - 1/ Co jste říkal na výsledky naší reprezentace na letošním mistrovství světa? Jak se Vám líbila předváděná hra? A jak dlouho potrvá, než se náš hokej opět vrátí na pozice, které jsme u něj viděli na přelomu tisíciletí? 2/ Myslíte si, že Liberec může v nové sezóně opět vyhrát základní část Tipsport extraligy? 3/ Vy, jakožto začínající trenér, máte nějaké trenérské vzory? Co by jste třeba vyzdvihl u trenéra libereckých Tygrů Filipa Pešána? 4/ Není škoda, že v dresu Ocelářů již nebude pokračovat mladík Lukáš Jašek? 5/ Kteří hráči, jenž stáli proti Vám jako soupeři, byli pro Vás nejvíce nepříjemní? Můžete jmenovat z extraligy, zámořské NHL, nebo i švýcarské ligy. Stačí 3 jména, víc Vás trápit nebudu :-) A kteří muži s maskou Vás nejvíce deptali tím, že nechtěli pouštět Vaše střely za svá záda? Opět postačí 3 jména... A poslední otázka - když máte odpočívat, jakou formu relaxace zvolíte: knihu, film nebo hudbu? Děkuji Vám za Váše odpovědi a za Váš čas. Přeji hezké léto a mnoho úspěchů v roli trenéra nejen třineckých Ocelářů, ale i české reprezentace do 19 let! Vítězslav Tůma

ODPOVĚĎ:

 • Budu se opakovat, kdybych měl známkovat jako ve škole, tak bych dal trojku. Ve čtvrtfinále, kde se turnaj láme a přichází zápas o všechno, tak tam se nám ten výkon nevydařil, a možná, že kdybychom porazili Švýcary a dostali bychom někoho jiného ve vyřazovací části, tak by naše šance postoupit byla větší. V každém utkání se mi líbily určité fáze, ale ten předvedený výkon nevydržel po celou dobu zápasu. Věřím, že to nebude dlouho trvat a budeme opět bojovat o medaile.
 • Myslím, že se to může stát. Ovšem extraligu hraje čtrnáct týmů a podobné ambice jako Liberec mají i další kluby.
 • Nemám trenérské vzory. Z každého trenéra, kterému jsem prošel pod rukama, jsem se snažil vzít to nejlepší. Filip mě překvapil, jak opět dokázal připravit svůj tým po zlaté cestě z předloňska tak, aby se Liberec znovu rval o zlatou medaili ve finále extraligy.
 • Je škoda, že Lukáš nebude pokračovat ve svém mateřském klubu. Věřil jsem, že by byl pro náš tým prospěšný, bohužel se rozhodl nepokračovat u Ocelářů.
 • Pro své soupeře jsem byl nejvíce nepříjemný já. To samé se dá říci o brankářích, protože jedním z mých úkolů byla práce v předbrankovém prostoru, kde jsem jim stínil, zakrýval výhled, dorážel jsem kotouče, a proto jsem nebyl mezi gólmany NHL oblíbený. Ani mezi těmi vlastními.
 • Pokud si mám vybrat z těchto tří navrhovaných variant, beru hudbu. Ale nejlepší relaxace pro mě je trávit čas s rodinou. Mám dvě malé děti a těm se snažím věnovat, jakmile to okolnosti dovolí. 

4. 7. 2017, 12:05

David Przybyla

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co stojí za propadem české reprezentace? Proč není tolik úspěšná? Co jí chybí? Co by se mělo hlavně změnit? Jak by jste to změnil vy? Předem děkuji za Vaši odpověď

ODPOVĚĎ:

Nemáme dostatečný počet kvalitních a rozdílových hokejistů, jaký vyžaduje současný moderní mezinárodní hokej. Myslím, že vše začíná už od raného věku hráčů. Na přelomu století jsme sice sbírali medaile na světových šampionátech jako na běžícím pásu, ale neuvědomovali jsme si, že musíme stále pracovat a mládež zlepšovat tak, aby nám znovu vyrostla medailová generace. Svaz se snaží, jsou vytvořeny akademie ČSLH, ale výsledky se dostaví až za delší dobu. Světlými momenty jsou poslední odchody hráčů z české extraligy (jako např. Šimek a spol.) do NHL a posuny v jejich hokejovém růstu. 

4. 7. 2017, 12:03

Daniel Lhotský Lhotský

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik prostoru budou na ledě dostávat junioři a co od nich očekáváte

ODPOVĚĎ:

Mladé hráče budeme zapojovat do sestavy a dáme jim větší příležitost, než na jakou byli v Třinci v minulosti zvyklí. Na nich už potom záleží, jak budou hrát a kolik toho prostoru celkově dostanou. 

4. 7. 2017, 12:03

Kiryl Klimiankou

1. According to eliteprospects.com, contracts of Roth, Petruzalek, Hammerlik, M. Doudera, Hrabal, Dravecky were valid till the end of 16/17 season. Did they sign new contracts with club? 2. What positions in roster need to be strenghened? 3. What is your opinion about ex-Dinamo Minsk players Lukas Krajicek and Zbynek Irgl? Thanx and best wishes from Belarus:)

ODPOVĚĎ:

1) New contrat of Peter Hamerlik was signed for upcoming season. Contracts of other players were valid till the end of 17/18 season. Eliteprospects.com had wrong informations.

2) We want another player to strenghened our defence.

3) They are both former czech national team players a they have experiences from other european leagues and for us are important also to give experiences to our younger players. 

4. 7. 2017, 12:02

maxim kulhánek

Přijdou do týmu nějaké nové posily. Jestli ne chápu dobře že to je kvůli tomu že budou hrát ti mladí? protože podle mě by to chtělo nějakého obránce.

ODPOVĚĎ:

Budu se opakovat, jednáme o příchodu jednoho hráče, kterým chceme posílit obranu týmu. Mladé hráče budeme zapojovat do sestavy a dáme jim příležitost. Na nich už potom záleží, jak budou hrát a kolik toho prostoru celkově dostanou. 

4. 7. 2017, 12:01

Marek Buchta

Dobrý den, jsou do týmu ocelářů v plánu ještě nějaké posily? Obrana se celkem rozprodala a mrzí mě hlavně i odchod Kanea. Pokud ano, jsou nějaké posily v jednání, kdy případně máte v plánu oznámit posily? Většina extraligových týmů již většinu sestavy zveřejnila. Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Chtěl bych do týmu přivést ještě jednoho hráče a tím posílit naši obranu. Tato věc je v řešení a předpokládám, že jeho jméno budeme schopni oznámit, pokud se dohodneme, se začátkem přípravy mužstva na ledě, což je na konci července. Taktéž mě mrzí odchod Coryho, který se rozhodl nepokračovat v Třinci a nepodepsat tady novou smlouvu. 

4. 7. 2017, 12:00

Michal Bojko

Dobrý den, přeji hodně úspěchů v nadcházející sezóně. Jsem rád, že se klub rozhodl jít jinou cestou než nakupováním hráčů bez vztahu ke klubu, ale nemáte trochu obavy z toho, že úspěch nepřijde hned a netrpělivé publikum v Třinci bude zase pískat a odvolávat a pískat trenéry, jak je zvykem? :D Jako fanouškovi Třince mi toto jednání ze strany fanoušků samozřejmě vadí. Budete po všech hráčích požadovat tvrdost a obětavost jakou jste vyčníval jako hráč vy? Myslím tím že někteří obránci i útočníci nehrají do těla i když jsou v týmu pro to aby rozhodovali zápasy, přitvrdit by mohli. Poslední otázka, trochu perlička. Kdysi dávno jsem četl rozhovor s Radkem Bonkem, když jste ještě byli v NHL a říkal že by raději kadil ježky než hrál proti Varaďovi. Dávali Vám soupeři najevo, že Vás nemají v lásce? Děkuji za odpovědi

ODPOVĚĎ:

Samozřejmě vím, že třinecký fanoušek vždy býval náročný na konečný výsledek i předváděnou hru v soutěži. My jdeme do sezony s pokorou a věříme, že v každém utkání budeme odvádět maximum pro to, abychom v posezonním hodnocení viděli pokrok v dovednostech hráčů a posouvali je dál ve výkonnosti. Kádr je kvalitní, omlazený a věříme cestě, kterou jsme si vybrali, že se výsledek dostaví. Chtěl bych, aby kluci brali tvrdost, obětavost a hru srdcem jako automatickou věc, která je potřebná pro to, abychom ta utkání zvládli. Během své aktivní kariéry jsem vnímal, že nejsem moc oblíbený u svých protihráčů, ale nabíjelo mě to a těšilo, že mí spoluhráči to vnímali přesně opačně a byli rádi, že jsem schopný přinést do týmu i něco speciálního.

4. 7. 2017, 11:59

Roman Zielinski

Dobrý den! Ještě než Vám položím pár otázek, chtěl bych Vám říct, že jste vždy patřil mezi mé nejoblíbenější hokejisty. Vždy jsem Vás obdivoval a do teď obdivuji. Jste prostě třinecká legenda, a tak jsme všichni nesmírně rádi, že naším trenérem bude někdo, kdo má k Třinci hluboký vztah. 1. Zajímá mě, jak vnímáte rivalitu mezi Třincem a Vítkovicemi, když jste, dá se říct, odchovancem Vítkovic. /2. Jak byste zhodnotil výkon české reprezentace na posledním mistrovství světa? /3. Co říkáte na nával českých obranců do NHL? Myslíte si, že se probojují do NHL, nebo budou farmařit? /4. Co si myslíte o kvalitách Jakuba Lva, a co říkáte na jeho nečekané rozhodnutí jít do Vítkovic, i přes to, že měl nabídky z KHL? Měli jste o něho také zájem? /5. A poslední otázka: Kdo byl v dětství Vaším největším vzorem? To je všechno, děkuji. Přeji Vám hodně štěstí v soukromém i hokejovém životě a taky mnoho úspěchů! Vy na to máte. Víme, že chcete zapracovat mladé a v první řadě úplně nemyslíte na mistrovský pohár. Je známo, že třinečtí fanoušci mají vysoká očekávání, ale nenechte se zastrašit. Nám bude úplně stačit střed tabulky, ale chceme vidět, že hráči na ledě nechávají všechno a hrají srdcem.

ODPOVĚĎ:

 • Jsem odchovancem Kopřivnice, do Ostravy jsem přišel, když mi bylo 15 let a odešel jsem, když mi bylo 18. Rivalita mezi oběma moravskoslezskými kluby byla vždy velká. Od diváků počínaje, přes hráče, kteří působili v obou klubech. Tyto zápasy jsou velkou reklamou na hokej, žije jimi celý region. Pro nás a pro náš tým je to vždycky speciální nastoupit proti Vítkovicím. Ta motivace porazit je, je vždycky větší.
 • Kdybych to měl oznámkovat jako ve škole, tak bych dal trojku. Ve čtvrtfinále, kde se turnaj láme, přichází zápas o všechno, tak tam se nám ten výkon nevydařil. Možná, že kdybychom porazili Švýcary a dostali bychom někoho jiného ve vyřazovací části, tak by naše šance postoupit byla větší.
 • Vesměs to jsou mladší kluci, kteří se do své současné výkonnosti vyhráli v extralize a i na světovém šampionátu byl jejich výkon velmi slušný. Je skvělé, že si jdou kluci vyzkoušet nejlepší ligu světa. I když ta cesta pro některé z nich bude trnitější. Tím myslím, že si budou klestit cestu přes farmářskou AHL a nemají nic zaručeného. Čeká je stále spousta práce a přesvědčování trenérů a manažerů, že na NHL mají.
 • Myslím, že Jakub dokáže být platný pro každý tým. Jedná se o silového hráče s výbornou střelou a tréninkovou morálkou. Jakub, jak už bylo avizováno dříve, měl budoucnost vyřešenou ještě před mým nástupem do funkce trenéra Ocelářů, takže já jsem už jeho jméno neřešil.
 •  Mým vzorem byl v dospívajícím věku Wendel Clark. Obdivoval jsem jeho střelecké kvality spojené s důrazem a nasazením, které předváděl v každém utkání a sezoně v NHL.

4. 7. 2017, 11:58

Jakub Dvořáček

Dobrý den, asi před dvouma měsíci jsem vám posílal dopis a vněm jsem žádal o kartičky s podpisy A-týmu. Je mi 13 let a velmi mě zajímá hokej. Jsem jeho fanoušek. Jsem začínající hokejový sběratel. Moc by to pro mě znamenalo, kdyby jste mi podpisy poslal. Prosím odpovězte mi, nevadí mi záporná odpověď. Přeji mnoho úspěchů. Předem děkuji. Adresa: Fanoušek Jakub Dvořáček Smetanova 457 675 71 Náměšť nad Oslavou Jakub Dvořáček

ODPOVĚĎ:

Ahoj, doporučuju se v těchto věcech obrátit na marketingové oddělení klubu. Kontakt: tomas.hudcovsky@hcotrinec.cz. Určitě ti vyjde vstříc. 

4. 7. 2017, 11:57

Tomáš Šebek

Můžu se zeptat jaký je váš nejlepší český extraligový golman?

ODPOVĚĎ:

Myslím si, že v minulé sezoně chytali skvěle Roman Will z Liberce a náš Šimon Hrubec. Toto byla špička naší extraligy v uplynulém ročníku a já jsem přesvědčený, že své kvality oba předvedou i v příští sezoně. 

4. 7. 2017, 11:56

Ka Ka

Zdravím...S jakými ambicemi půjde Třinec do sezony?Pořádně tam ty naše "baletky"srovnej!-loni se na ten jejich hokej nešlo dívat.....P.S-od "rakoviny třineckého hokeje-Czudka" -si tam nenech do toho kecat!,ty jsi trenér!-hodně úspěchů,přeju.....

ODPOVĚĎ:

Společně s vedením jsme nastolili tzv. “ocelářskou cestu“, která má za úkol zabudovat do A týmu více mladých hráčů než v minulosti. A to bude obnášet proces adaptace mladých hráčů, kteří si poprvé ve svých kariérách vyzkouší elitní mužský hokej u nás. My jim dáme větší příležitost a jak se s tím popasují, to bude jeden úhel pohledu budoucího hodnocení celé sezony. Druhý úhel se týká toho, že ambice tady byly vždycky nejvyšší a my uděláme maximum proto, abychom hráli hokej, který se našim příznivcům bude líbit a věřím v to, že kluci ukážou, co v nich je a odvedou maximum, abychom byli na konci sezony spokojeni. 

4. 7. 2017, 11:55