Rozhovor

Jakub Škarek

V Tipsport extralize zažil premiéru už v 17 letech a rovnou za Spartu vychytal nulu. Brankář Jakub Škarek je jednou z nadějí českého hokeje. Je stabilním členem výběrů mládežnické reprezentace a v sezóně 2017/2018 chytá svůj první plynulý ročník v české nejvyšší soutěži – za nováčka z Jihlavy. Ptejte se Jakuba na vše, co vás zajímá.

Linda Rysová

Ahoj, chtěla bych se zeptat kdo je tvůj hokejový vzor ať už nějaký bývalý hráč nebo současný z Česka nebo NHL a jaký je tvůj oblíbený tým v NHL případně kde by si rád hrál? Děkuji za odpověď :)

Aleš Krč

Ahoj Jakube , Jak se vyrovnáváš s tlakem ,který je na tebe určitě vyvíjen? Přece jen jsi velká naděje nejn pro repre a extraligu, ale jsi pasován do role budoucího Haška :) PS : Doufám že jak budete hrát s Olomoucí tak nám pustíš hodně gólů :D :D Díky za odpověď a měj se fajn ;)

Zdeněk Haruda

Dobrý den Jakube., moc Vám fandím a přeji spoustu úspěchů v letošní sezóně, v těch budoucích, ale hlavně celkově v životě. Moje otázky směřují k draftu 2018 a k případnému překročení Atlantiku. Zatím to vypadá, že jste top prospect na postu brankáře pro následující draft se slušnou šancí být zvolen v prvním kole, což je u brankářů neobvyklé a senzační - co by to pro Vás znamenalo? Záleží Vám na tom hodně, nebo to moc nevnímáte? V létě jsem psal email generálnímu manažerovi Vegas panu McPheemu a doporučil jsem mu pár hráčů pro drafty 17 a 18 , které se (podle mě) vyplatí sledovat a Vy jste byl samozřejmě mezi nimi. :) Tak kdyby si Vás náhodou Vegas vybrali - byl byste spíš spokojený nebo zklamaný? :) A poslední otázka: Jak to vidíte s přestupem za moře? Vím, že záleží na klubu, který Vás draftuje, na Vašem agentovi, podmínkách a spoustu dalších faktorech, ale kdyby jste měl říct sám za sebe - šel byste za moře už příští sezónu (AHL, kanadské juniorky, USHL) nebo byste se raději "vychytal" co nejdéle v Evropě (jako to dělají ruské naděje Shestyorkin, Sorokin a Samsonov)? Mějte se pěkně a hlavně se bavte hokejem a životem, Zdeněk Haruda. PS: Pozdravujte ode mne, prosím, Míšu Hlinku. Chodil jsem s ním do třídy a hrál v jednom týmu v Kopřivnici. :)

Ladislav Beran

Zdravím a mám dva dotazy. Jak se ti hraje v extralize a co dlaší kariéra. Blíží se olympiáda, co ty a repre tým . Dík za odpověď

Daniel Čermák

Nahlížejí na Tebe spolužáci jako na hvězdu ve škole? Lákalo by tě jít na univerzitu, abys získal možnost hrát na Univerziádě? Jinak přeji mnoho úspěchů jak v životě tak i hokeji.

Denis Ksandr

Dobrý den

Vítězslav Tůma

Dobrý den Jakube. Ačkoliv fandím jinému týmu (Motor ČB), než za který chytáte (Jihlava), musím upřímně uznat, že jste skvělý gólman a klobouk dolů za to, co jste ve svém poměrně nízkém věku již dokázal! Věřím tomu, že máte před sebou velkou budoucnost! Chci se Vás zeptat na pár otázek: 1/ Když jste vychytal první výhru v dresu Sparty, jaké bylo zápisné do klubové pokladny? Pozval jste třeba své spoluhráče na večeři, nebo jste koupil svačinku do kabiny? 2/ Které prvky, jež využívá trenér brankářů Petr Jaroš, se Vám nejvíce zamlouvají a které pro Vás byly zprvu obtížné, než jste si na ně zvykl? 3/ Váš největší zážitek z mistrovství světa hráčů do 20 let? 4/ Po odchodu Miroslava Svobody do Plzně máte nového brankářského kolegu - Larse Voldena z Norska. Je něco, co na jeho chytání obdivujete? Popřípadě, který brankář, kterého jste měl možnost sledovat ať už ve WSM lize, nebo v Tipsport extralize, se Vám líbí? Děkuji Vám za odpovědi a přeji mnoho zdaru, sportovních i osobních úspěchů a pevné zdraví! Tůma Vítězslav

Andrea Topinková

Ahoj Kubo, jakou zemi bys nejraději navštívil a proč? Co tě na hokeji baví nejvíc? Chtěl by sis někdy zahrát na pozici útočníka nebo obránce? Co máš v plánu po maturitě? Chystáš se pokračovat ve studiu na vysoké škole, nebo se začít plně věnovat hokeji? O jaký obor bys měl případně zájem? Předem děkujeme za odpovědi a přejeme mnoho úspěchu ve studiu, životě a samozřejmě i hokejové kariéře. Ája, Bety, Kája :)

Martina Spurná

Ahoj. Mícháš nebo nemícháš krupičnou kaši??? děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí!!!

Jindřich Karvánek

Zdravím Vás Jakube. Během prázdnin jsem někde zahlédl Vaší fotku, kde jste byl v kšiltovce Edmontonu Oilers. je to Váš oblíbený klub NHL? Fandíte Naftařům? Jindra Karvánek, edmontonoilers.cz PS: hodně štěstí v dresu Dukly, fandíme Vám.

Michal Dosoudil

Ahoj, jak je těžké chytat extraligu v 17 letech a budeš jednička týmu nebo to bude Lars Volden. Věříš že postoupíte aspon do předkola play off ?

Petr Hoblík

Dobrý den, jsem fanoušek Komety a samozřejmě věřím ve svůj tým. Jsem ale také rád, že se Jihlava vrátila do extraligy. Velký palec nahoru za vychytanou Spartu. Jaké máte po pátém zápasu ambice na umístění v základní části? Byl bych rád, kdyby se Kometa s Vaším týmem utkala v play off. Děkuji za odpověď Petr