Rozhovor

Robert Záruba

Jako člen týmu HOKEJKA se můžeš ptát významných osobností českého hokeje na vše, co Tě zajímá! Tentokrát na Tvoje dotazy a otázky Tvých spoluhráčů z HOKEJKY odpovídal šéfkomentátor redakce sportu České televize ROBERT ZÁRUBA. Jeho hlas provází fanoušky českého hokeje zápasy národního týmu i extraligovými utkáními již od 90. let a některé jeho hlášky, zejména ty oslavující největší novodobé úspěchy v dějinách českého hokeje, již zlidověly. Na otázky Robert Záruba odpovídal v polovině června.

Aleš Krč

Dobrý den pane Záruba , co říkáte na kanadský národní tým na posledních šampionátech ? Nemáte pocit že MS žačínají brát kanadané už opravdu vážně (a tudíž jde vidět ten rozdíl co mají na ostatní reprezentace) .Dle mého názoru je to dáno i výchovou mládeže a otázkou hrdosti reprezentovat. Dále by mne zajímalo jak vidíte v nadcházející sezoně postavení naší milované Mory v extralize,mohl by se opakovat letošní nadočekávání dobrý vysledek? děkuji za ospovědi

ODPOVĚĎ:

Před MS říkali někteří Kanaďané: „My už se těšíme na ten kombinační hokej, který si na širokém kluzišti zahrajem.“ Oni z nevýhody udělali přednost… Olomouc to bude mít těžší, ale zase od ní nikdo nic nečeká. Kromě vlastních fanoušků.

17. 6. 2016, 11:19

Linda Rysová

Dobrý den Roberte, chtěla bych se Vás zeptat jak jste se vlastně dostal ke své profesi profesionálního komentátora? Děkuji za odpověď :-)

ODPOVĚĎ:

Dlouhá historie, ale logická cesta. Gymnázium - externí spolupráce s redakcí Čs. televize - fakulta žurnalistiky - vojna v Armádním filmu / listopad 1989 - nástup do ČST 1. 6. 1990.

17. 6. 2016, 11:18

Nikola Šrámková

Dobrý den, zajímalo by mne jaky je váš nejvíce oblíbeny tým z extraligy? Děkuji

ODPOVĚĎ:

Nemám takový. Přeju všem stejně.

17. 6. 2016, 11:18

Dominik Pavlačka

Zdravím do Moskvy.kdy vás napadnou ty krásné hlášky třeba Rachna kachna to to letělo a nebo z letošního MS Řepikatý celer dozrál v pravý čas?

ODPOVĚĎ:

Asi 0.0018 sekundy po tom, co se to stane.

17. 6. 2016, 11:17

Pavel Dvořák

Dobrý den pane Zárubo,chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně fandění...Jaké je Vaše hodnocení co se týče atmosféry MS v Praze a Ostravě i jiných mezistátních zápasů konaných na území ČR ve srovnání se zbytkem hokejových zemí ?

ODPOVĚĎ:

MS u nás 2015 bylo nejlepší za 25 let, co jsem zažil. Švédský kolega, jehož tým vypadl ve ČF, mi také řekl, že turnaj v Ostravě a v Praze byl to nejlepší, co zažil. Kanadský komentátor po vyhraném finále děkoval za krásné mistrovství. Mnohokrát si kritizujeme „to naše“, často právem, ale tohle se prostě organizátorům povedlo. 

17. 6. 2016, 11:17

Vojtěch Moravec

Dobrý den pane Zárubo,chtěl bych se zeptat jestli některé legendární hlášky (rachna kachna, Řepikatý celer dozrál v pravý čas a další), co slyšíme v tv si dopředu připravujete, nebo v tu danou chvíli vám přijdou na mysli? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

B je správně.

17. 6. 2016, 11:16

Vladimír Hričoviny

Dobrý den pane Zárubo, chtěl bych se zeptat, stále ještě chodíte hrát florbal? Pokud ano, za koho? Nebo je to vzhledem k Vaší časové vytíženosti nereálné? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ:

S pravidelnou hrou za Torzu Sorry jsem předloni po 14 letech skončil. Teď už jen pár mediálních turnajů za ČT. Právě z časových důvodů.

17. 6. 2016, 11:16

Jaroslav Maňásek

Dobrý den, zajímalo by mě kdo vybírá nejlepší hráče utkání v zápasech TELH. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Reportéři, případně experti ČT, limit je cca 5 minut před koncem zápasu. Asi 3x se ale stalo, že pořádající klub naši volbu nerespektoval a vyhlásil svévolně někoho jiného.

17. 6. 2016, 11:16

Pavel Kovanda

Krásný den, chtěl bych se zeptat jestli jste měl někdy nějaký problém či konflikt s komentátorem jiné země.Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ:

Takový opravdu malý na ZOH v Naganu s kanadským kolegou před naším semifinále. A pak ta hozená sluchátka, jak už jsem psal.

17. 6. 2016, 11:15

Kateřina Říhová

Ahoj Roberte :) Chci se zeptat jaký je život mezi hokejisty ? Musí to být náramné :D !! Já moc ráda chodím na hokej ( jako divák ) a ještě raději sleduji Českou reprezentaci , bohužel na žádném zápase kde by hrála repre jsme nebyla :/ ale určitě to chci napravit . Ty jsi skvělý komentátor na kterého se vždycky těším !! Je opravdu super poslouchat tvoje hlášky a komentáře :) Jen tak dál !! Ještě jedna otázka : Jaký hráč z NT je tvůj nej ? :) Já moc obdivuji brankáře , jsou to prostě borci :) Měj se a ať se Ti daří ! S pozdravem Katka Říhová ( Holice )

ODPOVĚĎ:

Já ale mezi hokejisty nežiju, jen se s nimi často potkávám… Na brankáře jsem taky zatížený, celkově mám rád tu generaci, která teď nastupuje do nejlepšího věku. Nebude to mít vůbec snadné.

17. 6. 2016, 11:15

Lukáš Jedlan

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaký zápas,který jste komentoval,byl pro vás nezapomenutelný ?

ODPOVĚĎ:

Bylo jich moc, nemám nějaký zvlášť oblíbený. Ale pravda je, že jsem vždycky chtěl komentovat zápas národního týmu v Kanadě – a to se mi splní po 26 letech komentování až letos.

17. 6. 2016, 11:14

Richard Pinkas

Dobrý den pane Zárubo, nejprve mi dovolte poděkovat za všechny zápasy, které jste komentoval a díky kterým je hokej ještě o trošku lepší zážitek než normálně. Chtěl bych se zeptat, zda si jako komentátoři vybíráte na MS zápasy, které chcete komentovat, mezi sebou? Nebo je máte přiděleny televizní produkcí? Také bych se chtěl zeptat, jestli by vás lákala například v budoucnu možnost stát se trenérem profesionálního hokejového týmu? Případně kterého? A poslední trošku osobní otázka na závěr: Přál by jste si, aby některé z vašich dětí pokračovalo ve vašich stopách, co se týče komentátorství a lásky k hokeji? Předem děkuji za odpověď!

ODPOVĚĎ:

Nasazení na TV-utkání dělám já jako vedoucí hokejové skupiny v redakci. Dřív jsem jako šéfkomentátor nasazoval všechny sporty, ale postupně se situace vyvinula tak, že rozpis přešel pod vedoucí ostatních skupin… Trenérem se stát nechci, nemám k tomu žádnou kvalifikaci, užitečnější jsem určitě tím, co dělám teď… V rodině to zatím nevypadá. Viktora jsme dali na fotbal, u dcery je na odhad ještě brzy.

17. 6. 2016, 11:14

Adam Szotkowski

Dobrý Den Chtěl bych se zeptat jak dlouho chcete ještě komentovat hokejové zápasy? (Bez vás to není ono.) Děkuji za odpověď.!!!

ODPOVĚĎ:

Dřív jsem si dával postupné cíle, zdálo se mi, že není možné vydržet to pracovní tempo dlouho. Ale už jsem si nějak zvykl. Takže teď momentálně koukám k roku 2023, kdy české televizi končí práva na MS v hokeji.

17. 6. 2016, 11:13

Michal Šromota

Dobrý den pane Zárubo. Chtěl bych se zeptat při jakém zápase jste poprvé komentoval a jestli si někdy pouštíte videa, se svými legendárními hláškami a asi minutovým řvaním goooooool (prosím berte s nadsázkou :-D, na druhou stranu jde aspoň vidět, že to opravdu prožíváte) a ještě, s kým z kolegů nejraději komentujete.

ODPOVĚĎ:

Poprvé baseballové utkání 29. 9. 1990… Párkrát se mi to ve střižně dostane pod ruku, takže se tomu nevyhnu… Jak jsem byl napsal, komentuju s každým z našich expertů velmi rád.

17. 6. 2016, 11:13

Jiří Malkus

Dobrý den pane Zárubu. Kdo podle vám vyhraje MS 2016 v hokeji?

ODPOVĚĎ:

To už je rozhodnuto. Upřímně: tipoval jsem od začátku Finy.

17. 6. 2016, 11:11

Hana Permanová

Dobry vecer. Zajimalo by mne jak si dokazete zapamatovat jmena vsech hracu. Nejen naseho tymu ale i ostanich tymu. Nebo ktery hrac ma zrovna puk. Je to strasne rychla hra.mate muj odiv. Dekuji za odpoved. Hanka

ODPOVĚĎ:

Rychlá identifikace a formulační obratnost je při hokeji ještě důležitější než v jiných sportech. Je třeba to zvládnout. Doma se to asi tak nezdá, ale už jen mluvit 2 hodiny s nějakým rozmyslem je docela náročné. Každá profese má něco zvláštního.

17. 6. 2016, 11:11

Ladislav Beran

Dobrý den pane Zárubo. Já nejdříve musím poděkovat za nejlepší sportovní studio u nás a za to jak to děláte dlouho a výborně. Chci se zeptat, kdo dostal v redakci nápad vzít do kolektivu i ženy? Pro mne je to báječný nápad a jak se vám s nima spolupracuje. A kde vy berete všechny ty hokejové znalosti a jak dlouho se připravujete na komntování zápasu. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Děkujeme. Já jsem chtěl prosadit trochu víc ženský pohled na hokej a vůbec ženský prvek v programu. Až na Hanu Ježkovou jsou to absolventky FSV stejně jako drtivá většina kolegů, tím pádem jsou na tu práci dobře připravené a spolupráce funguje dobře. Znalosti beru ze sledování hokeje, kontaktů s prostředím a samozřejmě také z přípravy, kterou si dost podrobně dělám.

17. 6. 2016, 11:10

Petr Tomsa

Dobrý den pane Zárubo 1) Co vás přivedlo k tak skvělémi komentování? 2) U jakého golu jste si nejvíc zařval goool a na jaký vzpomínáte nejvíc. Chci vám popřát hodně štěstí v komentování a ve všem okolo něj a ať vám ten hlas vydrží co nejdýl, vždycky když hrajem nějaký zápas tak si říkám.... hlavě ať to komentuje ten Záruba :). Tak ať se daří

ODPOVĚĎ:

1. Děkuju za poklonu, ale myslím, že jsem pořád ještě ve vývinu. Takže hodně práce a přemýšlení mám ještě před sebou… 2. Tak to asi při gólu Jiřího Šlégra v semifinále ZOH 1998… Ještě jednou díky, ať se Vám náš program líbí.

17. 6. 2016, 11:10

Tereza Vojtíšková

Dobrý den, mistrovství už máme u konce a tak Vám, ale i celému týmu ČT, chci poděkovat za skvělé zážitky. Je zatím vším, jako obvykle, vidět obrovský kus práce! Moje otázka tedy zní - kolik toho během MS naspíte? Pěkný zbytek dne

ODPOVĚĎ:

Děkujeme, jsme rádi, že se Vám MS líbilo. Já naspím průměrně 4-5 hodin denně. Pak trochu pospávám ve volném dni. Ale stačí mi málo, spal jsem třeba cestou metrem a 2x mezi třetinami zápasů.

17. 6. 2016, 11:09

Vítězslav Tůma

Dobrý den pane Záruba. Měl jste jako začínající komentátor svůj vzor z řad komentátorů? Ke komu jste vzhlížel a chtěl jste být jako on. Jelikož velmi dobře ovládáte i cizí jazyky, neláká Vás třeba komentování i zahraničních soutěží? Třeba KHL? Když jste na vrcholném turnaji v podobě MS nebo ZOH a setkáte se s komentátory zahraničních televizí, o čem se tak nejčastěji bavíte? Co říkáte na komentování zápasů pro TV Tipsport? Jak se Vám zamlouvají jejich komentátoři? A uvažujete v redakci sportu ČT, že by jste některého z nich přibrali do svých řad? Děkuji za odpovědi. Mějte se hezky a přeji mnoho hezkých zážitků za mikrofonem! Tůma Vítězslav

ODPOVĚĎ:

Spíš jsem si říkal, co bych od svých kolegů přebírat nechtěl. Ve světě se komentovalo úplně jinak než u nás – když jsem poprvé slyšel třeba dvojici Mike Emmrick-John Davidson, nebo Billa Clementa a Garyho Thorna, říkal jsem si, ano, tohle je ono. Problém je, že čeština zní v živém komentáři jinak než angličtina… Komentování v angličtině by mě moc bavilo. Jednou jsem dostal možnost v ruské televizi, ale to byl spíš takový rozhovor během zápasu… S kolegy zahraničním televizí se setkáváme, s takovým Lasse Granqvistem už dobře 20 let. Ale teď už jsem z televizních komentátorů vlastně na MS služebně nejstarší, což je docela legrační… TV-Tipsport nemám možnost sledovat, zkoušel jsem to, ale asi se nemáme rádi s přihlašovacím systémem. Jednou jsem tam ale zaskakoval za někoho, kdo přijel pozdě, to bylo legrační, musel to povolit ředitel ČT Sport…. Reportéry u nás vychováváme trochu jinak, od základů a podle určitých pravidel. Z nich pak může po čase vyrůst kvalitní komentátor. Způsob přebírání komentátorů odjinud nepoužíváme.

17. 6. 2016, 11:09

Lucie Krylova

Dobrý den pane Záruba chtěla bych se zeptat jak Vás tak rychle při komentování hokeje napadají ty Vaše bonmoty (hlášky). Vždy když koukám na opakovaný zápas tak se musím smát tomu co Vás vždy napadne. Je dobře že máte takovou fantazii a tímto to vždy zpestříte. Jen tak dále pokračujte. Hezký den a monoho štěstí v dalších letech a při komentování hokeje na ČT

ODPOVĚĎ:

Nevím, ale s fantazií to asi opravdu nějak souvisí.

17. 6. 2016, 11:08

Klára Tomková

Dobrý den pane Záruba.Moc pěkně komentujete a zápasy jsou díky vašim hláškam ještě lepší:D.Chci se zeptat jak hodnotíte výkon českého týmu na MS?A komu nejvíce fandíte v Extralize? Děkuju za odpovědi a přeji hezký den.

ODPOVĚĎ:

Český tým hrál až do čtvrtfinále skvěle, zvládal i zápasy, v nichž se herně trápil… V extralize nefandím nikomu.

17. 6. 2016, 11:07

Petr Nikodým

Dobrý den , pane Zárubo jak jste spokojený s Mistrovstvím světa a co říkáte na naše hokejisty ? Jaké dojmy a legraci máte během Mistrovství světa ? Komu jste fandil (klub či hráč), když jste byl malý ? Jak vás ty hlášky mohli napadnout , jestli během těch akcí na ledě nebo jinak ? Máte to jako bonbónek (myslím hlášky) za celou sezónu, nebo to děláte pro diváky ? Hodně štěstí a zdraví do dalších let v roli komentátora a oceňuji vás za to , co pro nás fanoušky děláte. Děkuji moc

ODPOVĚĎ:

Jsem docela spokojený, sledovanost našeho programu a spokojenost diváků byly výrazně nad průměrem… Dojmů moc nemám, protože jsem MS strávil v Parku legend, v Českém domě a v metru na trase mezi těmito dvěma body. Legraci jsme si přitom ale našli, bez toho by to nešlo… Od malička jsem silně prožíval zápasy národního mužstva… Hlášky mě napadají podle dění na hřišti. Připravuju si jedině příhody, ale nikdy ne doslova… Děkuju za přání.

17. 6. 2016, 11:07

Ladislav Hambosek

1) Na ktere utkani co jsi komentoval nejradeji vzpomínáš. 2) jaky je tvuj nazor na Marka Čiliaka. 3)s kterym hracem se znas a kamosis

ODPOVĚĎ:

Omlouvám se, neumím vybrat jedno. Asi největší úleva ale nastává po vyhraném čtvrtfinále velkého turnaje. Objektivně ale musím přiznat, že z hlediska komentování jsou to ode mne spíš průměrné výkony… Marek Čiliak je brankář pro Zlatou helmu. Myslím, že má nejvíc nominací a vítězství v té anketě… Znám se s mnoha, kamarádím se s experty, které máme v programu.

17. 6. 2016, 11:07

Lucie Lysáková

Dobrý den, pane Zárubo ☺Jako první se vám musím poklonit za to všechno, co děláte a hlavně, jak precizně. Jste neskutečný pan komentátor. Na každý zápas s vámi je radost koukat. V různých rozhovorech s vámi jsem četla, jak se připravujete například na MS-dlouhodobá a pak krátkodobá příprava. Musí to být velmi náročné a za to vás moc obdivuji, jak skvěle to zvládáte. Můj sen je dělat něco právě kolem hokeje, ale děsí mě ta náročnost. Jste před přenosy nervózní nebo už komentování berete jako takovou rutinu? Musíte se při zápasech trochu kontrolovat, abyste to s emocemi nepřehnal? Bylo komentování váš sen už od mala nebo jste chtěl dělat něco jiného? Moc děkuji za odpovědi a doufám, že nám hokejové zápasy budete zpříjemňovat co nejdéle, hodně štestí☺ Lucie

ODPOVĚĎ:

Nervozitu někdy docela i vyhlížím, ale jsem rád, když se mě chytne aspoň nějaké napětí. Během komentování se snažím přiměřeně vylíčit minidrama každé situace, říkám tomu kontrolované emoce… Jako kluk jsem chtěl spíš psát v novinách, v 17 jsem přišel do televize a dostal se ještě na tuhle druhou kolej.

17. 6. 2016, 11:06

Radek Šimoník

Myslite si že je ještě zapotřebí zvát dokola Jardu Jágra?Nemyslíte si že máme kvalitní tým i bez něj.Díky za opověď Šimon.

ODPOVĚĎ:

Není a považuju to pro obě strany za nedůstojné. JJ odehrál pro NT víc než kterákoli z hvězd moderní éry. Pokud opakovaně a už dost jasně řekne „Nezlobte se, ale já už tenhle tlak nechci snášet“, připadá mi nesmyslné ho znovu zkoušet, aby znovu musel korigovat to, co řekl.

17. 6. 2016, 11:06

Mirek Soukup

Jak trávíte čas po MS, odpočinek ?

ODPOVĚĎ:

Hodně odpočinku. Hodně spánku. Udělal jsem 5 nových Archivů Z před ME fotbal. Teď začínám finalizovat TV-plán na OH v Riu.

17. 6. 2016, 11:05

Milan Cícha

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si myslíte o novém rozdělení druhé ligy a celkově o druhé lize a její kvalitě. :)

ODPOVĚĎ:

Nechci vynášet soud o něčem, co nesleduju podrobně. Mám jen velmi vzdálený a povrchní pohled.

17. 6. 2016, 11:05

Michal Holler

Dobrý den Roberte k mám 2 otázky 1. Koho tipujete že vyhraje Euro 2016? :) 2. Co musím umět abych byl komentátor? Děkuji za odpovědi a krásné léto přeje Michal

ODPOVĚĎ:

1. Už před začátkem jsem měl jediný tip: Slovensko v semifinále! Mistra neumím … 2. Nejdřív se musíte stát dobrým žurnalistou, s vyjadřovacími schopnostmi a všeobecným přehledem. Komentování je jen součástí profese.

17. 6. 2016, 11:04

Pavel Diviš

Dobrý den Roberte, jak vidíte naši účast na Světovém poháru? Bude to průšvih nebo vypadneme se ctí :-). Každopádně děkuji, že držíte laťku hokejových přenosů tak vysoko, jako fanoušek to velice oceňuji a přeji Vám dál hodně sil a chuti do další "hokejové" práce.

ODPOVĚĎ:

To neumím tipnout. Jsme rádi, že se Vám náš program líbí.

17. 6. 2016, 11:03

Nikola Celbová

Krásný den, jak vnímáte ženský hokej a naší ligu? :)

ODPOVĚĎ:

Ženský hokej u nás stoupá. Liga bohužel ne.

17. 6. 2016, 11:03

Adélka Klimentová

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat od kolika let jste se začal zajímat o hokej a jestli jste i za nějaký tým hrál :-) Předem děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ:

První zájem lze doložit během ZOH 1972 v Sapporu, to mi bylo 4,5 roku. Nábor do hokejového týmu jsem propásl, ale dělal jsem pak skoro všechny ostatní sporty. Později jsem hrál amatérskou ligu na nižší úrovni. A v této sezoně jsem se k hokeji zase vrátil – od florbalu.

17. 6. 2016, 11:03

Vítězslav Hrabovský

Dobrý den pane Zárubo...Moje otázka se bude směřovat ke Světovému poháru...budete v rámci programu SP vysílat nějaké dokumenty nebo zápasy Kanadského poháru nebo SP 96...např. v rámci Archivu Z....já osobně rád vzpomínám na dokument ,,Revoluce Československého hokeje,, s pány Martincem, Augustou, Pospíšilem a dalšími ve studiu měl jsem ho kdysi nahraný na videokazetě ale ty už odvál čas a moc rád bych ho zase viděl....děkuji za jakoukoli odpověď

ODPOVĚĎ:

Vrátíme se v Archivu Z ke Kanadskému poháru 1976. Máme připravené zápasy s Kanadou 1-0 a 4-5 plus sestřh z některých dalších. A dojde zřejmě i na Revoluci čs. hokeje.

17. 6. 2016, 11:02

Jitka Třebínová

Vážený pane Zárubo, nepřemýšlel jste někdy o změně stylu svého komentování hokejových zápasů? Někdy se mi zdá, že ve snaze podat divákům co nejvíce informací, je těmito informacemi přímo zahltíte. Komentujete věci, které divaci vidí sami (puk přeskočil hokejku, hráč padá ap.) a nenecháte divákům vůbec žádný prostor, aby hru vnímali sami. Někdy mám dojem, že přenos sleduji v rádiu a ne v televizi. Nezlobte se na mě za můj názor. Přeji hodně úspěchů.

ODPOVĚĎ:

Používám tzv. dělený komentář, který má z mnoha důvodů živější popis. Komentuje se tak až na pár výjimek po celém světě. To jen u nás jsme 40 let slýchali, že komentátor „nemá komentovat“. Především: Záběr 16:9 v HD ukazuje víc dějů současně, k identifikaci je slovesný popis nutný. Zároveň děj přiměřeně dramatizuje, tj. vystihuje lépe skutečnou atmosféru na hřišti. Je třeba rovněž uvážit, že pozornost diváků se proti minulému století výrazně proměnila, výrazně se snížila koncentrace na obrazovku. A v neposlední řadě máme docela početnou skupinu diváků se zhoršeným zrakem, případně rovnou nevidomých diváků. Kdybyste si přečetla jeden z jejich dopisů, kterými děkují za takový styl, chápala byste lépe, proč je popisný komentář užitečný.

17. 6. 2016, 11:00

Jiří Janiš

Dobrý den pane Zárubo, Chtěl bych velice pochválit všechny, kteří se na ČT starají o hokejový program ! Jak se těšíte na Světový pohár? Já už se nemohu dočkat :) Českému národnímu týmu tentokrát moc šancí nedávám (i když jsem jinak velký optimista)...Favority jsou Kanada a Suomi. Zajímala by mě taková neobvyklá věc: Kdybyste se jakýmkoli způsobem (třeba pomocí času, kdyby existoval) mohl podívat na jeden zápas v hokejové historii (nebo jej komentovat), jaký zápas (turnaj) by to byl? Z těch, které jste nezažil...Já osobně bych se rád mrknul na všechny šampionáty, kde se našemu týmu dařilo...a samozřejmě i do Nagana...uteklo mi "o tři roky" Sám se o historii světového hokeje velmi zajímám, mám doma spoustu knih, ale na Vás určitě nemám :) Velice Vás uznávám, jste velký profesionál. Hlavně se mi líbí, jak si sám zpracováváte statistiky (také je miluji, hlavně ty brankářské, brankáři jsou pro mě ti největší borci). Trochu jsem se rozepsal, snad Vám to nevadí...přeji Vám, ať se Vám daří a děkuji za odpovědi.

ODPOVĚĎ:

Děkujeme za pochvalu. Na Vaši otázku mám přesnou odpověď, protože mám hodně takových snů. Některé se splnily: Kanadský pohár 1976, ČSSR-SSSR 1972, 1976 a 1978, finále MS 1962 v Chile ČSSR-Brazílie se mi po letech podařilo získat. Dávali jsme je postupně v Archivu Z. Zůstávají asi ty nesplnitelné: finále MS 1934 ČSR-Itálie (aspoň Pučův gól), zápas ČSR-Kanada na MS 1949 – aspoň fragmenty.  

17. 6. 2016, 10:59

Tomáš Bumbera

Dobry den,napadlo me,jestli vy jako komentator nemate tendenci pri vyhrocenych situacich pri komentovani mluvit sproste ?ja nad tim premyslel,a nadaval bych jak dlazdic

ODPOVĚĎ:

Ani ne. Už jsem si zvykl. Jen jednou, na MS 1995 ve Stockholmu jsem při semifinále Česko-Finsko mrštil sluchátky a trefil kolegu v řadě před námi. A zrovna takového staršího solidního pána. Později jsme se spřátelili. 

17. 6. 2016, 10:58

Magdaléna Vostárková

Zdravím, chtěla bych se zeptat se kterým z vašich kolegů se vám komentuje nejlíp? Děkuji za odpověď :)

ODPOVĚĎ:

S každým je to komentování trochu jiné. S Martinem Hostákem komentuju nejdéle, s Davidem Pospíšilem máme určitě rekord ve vypínání mikrofonu kvůli nezvladatelnému smíchu, Milan Antoš zase výborně reaguje na kontext a sled záběrů, David Moravec je velmi pohotový a Pavel Richter zastupuje dobře starou dobrou hokejovou školu. 

17. 6. 2016, 10:57

Martin Kuneš

Dobrý den já bych se chtěl zeptat jestli fandíte nějakému klubu v TELH.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Nefandím, ale úspěch každému přeju. Jde mi o kvalitní soutěž, a přestože to někteří fanoušci nedokážou pochopit, je mi úplně jedno, kdo tu soutěž vyhraje.

17. 6. 2016, 10:57