Rozhovor

Daniel Přibyl

Jako člen týmu HOKEJKA se můžeš ptát významných osobností českého hokeje na vše, co Tě zajímá! Tentokrát na Tvoje dotazy a otázky Tvých spoluhráčů z HOKEJKY odpovídal český reprezentant a bývalý hráč HC Sparta Praha DANIEL PŘIBYL. Třiadvacetiletý útočník podepsal po povedené sezoně, ve které byl druhým nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy, smlovu s Calgary Flames. V následujícím ročníku tak bude bojovat o svoji šanci v nejlepší lize světa! Na otázky Daniel Přibyl odpovídal v polovině srpna.

Tomáš Bísek

Zdraví,nejprve ti chci popřát at se ti v NHL daří a hlavně aby se ti vyhýbali zranění. Chci se zeptat zda se budeš chtít časem vrátit do Sparty :-)

ODPOVĚĎ:

Zdravím Tomáši, děkuji za přání. Už jsem na to tady odpovídal tazatelce o pár řádků výš. Nedokážu odhadnout, jak se bude všechno vyvíjet, proto bych nerad něco sliboval. Pokud se ale naskytnou situace, které mě zavedou zpátky, a Sparta o mě bude stát, rozhodně si za ni rád znovu zahraji.

Přeji jen to nejlepší. 

25. 8. 2016, 23:12

Péťa Ryndová

Ahoj plánuješ se vrátit do sparty☺️

ODPOVĚĎ:

Ahoj Péťo, bohužel nevidím do budoucnosti a nevím, co se stane, takže bych nerad něco sliboval. Uvidíme, jak se bude všechno vyvíjet. Každopádně na Spartě se cítím jako doma a pokud se události seběhnou tak, že mě moje cesta zavede zpátky do Česka a Sparta o mě bude mít zájem, velice rád se do ní vrátím. 

25. 8. 2016, 23:11

Míša Králová

Už jsi se zabydlel v Kanadě ?

ODPOVĚĎ:

Ahoj Míšo, v Kanadě se stále zabydluji. V Praze jsem žil 8 let, takže mi asi ještě bude chvíli trvat, než se tady budu cítit úplně jako doma.

25. 8. 2016, 9:27

Pavel Čurda

Přeji ti mnoho štěstí! :-) doufám, že tam budeš válet tak jako ve Spartě:)!!

ODPOVĚĎ:

Ahoj Pavle, děkuji a přeji v životě taky hodně štěstí.

25. 8. 2016, 9:27

Tomáš Cikhart

Ahoj Dane, Vím, že jste byli velcí kamarádi s Honzou Buchtelem a Mírou Formanem, trávili jste spolu někdy i volný čas? Díky za odpověď a hodně štěstí v Calgary Tomáš

ODPOVĚĎ:

Ahoj Tomáši,

s Buchtou a Formičem jsme trávili spoustu volného času. Stali se z nás kamarádi na ledě i mimo něj a věřím, že i přes momentální „oddělení“ kamarády zůstaneme.

Děkuji a přeji také hodně štěstí. Dan

25. 8. 2016, 9:27

Natálie Krištůfková

Ahoj,nejdřív bych ti chtěla pogratulovat k novému angažmá a poděkovat ti za to co si pro Spartu udělal. Držím ti palce a přeju pevné zdraví. A pak bych se chtěla zeptat jak se ti líbí v Kanadě a na co ve Spartě nejraději vzpomínat? Děkuju za odpověď :)

ODPOVĚĎ:

Ahoj Natálie, děkuji.

Zatím Kanadu teprve poznávám, měl jsem v minulosti několik příležitostí se do Kanady podívat a vždycky se mi líbila. Během přípravy se najde čas poznávat i kanadskou přírodou a ta mě zatím úplně nadchla.

Je těžké říct jen jednu věc, na kterou nejraději vzpomínám. V posledních letech se nám ustálila parta spoluhráčů, a bylo tak znát i na našich vztazích. Moc jsem si to užíval. Takže rozhodně rád vzpomínám na naší partu. Potom samozřejmě na spoustu zápasů, které jsme si často přes tvrdou práci a stres taky užívali. Stejně tak jako vždycky rád budu vzpomínat na atmosféru, která na Spartě při zápasech panovala.

Děkuji za přání a také přeji jen to nejlepší, hodně štěstí a zdraví. 

25. 8. 2016, 9:26

Vítězslav Tůma

Dobrý den. 1) Budete v Calgary nosit své oblíbené číslo na dresu, nebo budete mít jiné? 2) Jak se Vám líbí Calgary jako město? 3) A co říkáte Saddledome aréně? Přeji Vám, ať se se prosadíte do sestavy plamenů a ukážete nejen všem příznivcům, ale i trenérům, jak skvělý hokej umíte! Protože ve Spartě jste předváděl velké věci! Sice nejsem fanoušek pražské Sparty, ale Váš styl hry se mi líbí! Hodně štěstí a mnoho úspěchů - a to nejen ve sportu. Vítězslav Tůma

ODPOVĚĎ:

Dobrý den Vítězslave,

Zaprvé Vám musím poděkovat za přání a poklony.

Zatím to vypadá, že bych i tady v Calgary měl nosit stejné číslo jako na Spartě.

Calgary je hezké město, je trošku odlišné od evropských měst, ale je tu spoustu hezkých míst. Samozřejmě s Prahou se všechny ostatní světová města porovnávají těžko.

Shodou okolností už jsem v Saddledome aréně byl na Mistrovství světa do 20ti let a už tenkrát se mi hala líbila. Je to snad jedna z nejstarších hal celé NHL, ale stejně jako holešovická aréna má něco do sebe. Asi v nich obou je cítit všechna ta historie, co se udála.

Ještě jednou děkuji a i Vám přeji jen všechno nejlepší a hodně štěstí. Daniel Přibyl 

25. 8. 2016, 9:26

Vojtěch Kment

Jaká byla podle vás "parta" ve spartě oproti "partě" v calgary?

ODPOVĚĎ:

Dobrý den Vojtěchu, parta na Spartě se aspoň za dobu, co jsem v ní byl, postupně vyvíjela. Poslední dva tři roky se ustálil kádr a naší partě to jedině prospělo. Já všechny spoluhráče zároveň beru jako kamarády, a i když jsme se viděli 11 měsíců téměř každý den, vždycky jsem je rád viděl a nepamatuju si den, že bych se nezasmál. Porovnávat s partou v Calgary zatím nemůžu, letní příprava tady probíhá individuálně, takže většinu týmu jsem ani neviděl. Parta hráčů, která tady trénuje je fajn, ale objektivně porovnat je to těžké, s těmito spoluhráči se teprve poznávám, na Spartě jsem většinu spoluhráčů znal 4-5 let. Za tu dobu se z naší spolupráce stalo přátelství. 

25. 8. 2016, 9:25

Vojtěch Ulčík

Jak jsi se cítil když jsi dostal první nabídku z NHL ?

ODPOVĚĎ:

Ahoj Vojtěchu. Nějak zásadně jsem to neprožíval. V minulosti už jsem s několika týmy jednal a nikdy to nedopadlo, tak jsem se spíš snažil držet při zemi. Samozřejmě jsem měl radost, že se o mě nějaký tým vůbec zajímá, ale pořád jsem byl opatrný na to, aby se to vůbec stalo. Když už se to potvrdilo, samozřejmě jsem měl radost, ale stejně tak to beru jen jako začátek, přece jenom jsem pořád v NHL ještě žádný zápas neodehrál a ta smlouva mi to nezaručuje. Vím, že jsem se přiblížil tomu, k čemu jsem vždy chtěl směřovat. Momentálně se snažím udělat vše, jak nejlíp umím, a uvidíme, co se stane. 

25. 8. 2016, 9:25

Marek Sipl

Jaký to pro vás bude pocit až poprvé zkusíte NHL

ODPOVĚĎ:

Ahoj Marku, to mě samotného taky zajímá. Těžko říct, jak to budu prožívat, pravděpodobně bude probíhat lehčí nervozita, ale v ideálním případě bych si to chtěl prožít s klidnou hlavou a hlavně si to pořádně užít. Stejně tak z toho nedělat úplnou vědu, protože většinou, když se nad něčím rozplývám, výkon pak nestojí za moc. Stejně tak jsem zvědavý, jestli ta situace vůbec přijde. Zatím můžeme jenom spekulovat. 

25. 8. 2016, 9:25

Dominika Kulaxidisová

Ahoj Příbo.

ODPOVĚĎ:

Ahoj Dominiko. 

25. 8. 2016, 9:24

Klára Tomková

Ahoj,chci se zeptat jak si byl ve Spartě spokojený a jestli máš radost z takovéto skvělé smlouvy?

ODPOVĚĎ:

Ahoj Kláro, na Spartu mám jen ty nejlepší vzpomínky. První dva roky v mládežnických kategoriích byly výborné. Začátky a prosazování se do A-týmu byly těžké, ale potom se to pořád zlepšovalo a poslední roky už to bylo jenom lepší a lepší. Ať už komunikaci s klukama z týmu nebo samotnou hru jsem si moc užíval. 

25. 8. 2016, 9:24