Rozhovor

Dominik Hašek

Hrdina z Nagana a bezpochyby jeden z našich nejlepších hokejistů. Legendární brankář Dominik Hašek toho dokázal hodně. Sbíral domácí individuální trofeje, zářil v NHL, vyhrál dva Stanley Cupy i zlatou olympijskou medaili. Člen hokejové Síně slávy IIHF bude odpovídat na tvoje otázky!

Ondřej Novotný

Zdravím legendu Dominátora! Jak vidíte budoucnost pardubického Dynama, máte nějakého oblíbeného brankáře? Ať už u nás v Extralize nebo v NHL a poslední otázka, je možné se s Vámi někde potkat, vyfotit či si Vás nechat podepsat? Předem mockrát děkuji za odpovědi Váš velký fanoušek a obdivovatel

ODPOVĚĎ:

Hezký den Ondro. O Pardubicích už jsem toho namluvil až až (úsměv). Tak si prosím projdi předešlé odpovědi. Oblíbeného brankáře teď nemám. Když jsem to sledoval pravidelně, někteří se mi líbili. Teď sleduji NHL i českou ligu převážně ze sestřihů, takže si netroufám nějaké brankáře vybrat. Co se týče setkání, dívej se na naše stránky Smartydrink.cz nebo facebook, kde najdeš akce, kterých se často zúčastňuji. Vždy si také můžeš u našeho týmu ověřit, zda se dané akce zúčastním.

4. 2. 2017, 13:50

Jan Smetana

Zdravím , přijedete zas někdy do České Lípy na zimní stadion se podívat třeba na malé brankáře?

ODPOVĚĎ:

Do České Lípy jsem tenkrát jezdil za kamarádem, který byl místní. Ale přestěhoval se do Prahy, takže nevím, kdy budu mít do České Lípy další cestu (úsměv). 

4. 2. 2017, 13:46

Ladislav Beran

Dobrý den Dominiku. Nejdříve dovolte velké poděkování za vše co jste pro náš hokej udělal a obzvlášť díky za Nagáno. Měl bych dvě otázky, co říkáte trestu pro Vladimíra Růžičku, s čímž já osobně nesouhlasím a jak to hodnotíte, vždyť ho znáte jako spoluhráče věříte, či rozumíte tomu co pan Palaščák rozpoutal¨? Druhá otázka je co říkáte Jaromíru Jágrovi a jeho letošnía vůbec celoživoživotní a hokojové rekordní žni a kde až se může jeho hokejová jízda zastavit ? děkuji za odpovědi Ladislav Beran Volary.

ODPOVĚĎ:

Vladimír byl můj spoluhráč už od juniorského nároďáku až po Nagano, takže se známe velmi dobře. Těžko se mi o těchto věcech mluví a určitě je nechci hodnotit. Pro mě byl Vláďa vynikající spoluhráč a kamarád, který toho pro mužstvo vždy hodně udělal. Také kapitán v Naganu. Takto si ho jako člověka budu vždy pamatovat.

Kdy se Jardova jízda zastaví, to ví nejlépe on sám (smích). Čísla jsou obdivuhodná. Doufám, že se jen tak nezastaví. 

4. 2. 2017, 13:46

Daniel Ludvik

Jak hodnotíte váš celý život???

ODPOVĚĎ:

Ten nehodnotím (úsměv). Raději ani svoji kariéru. Snažím se žít právě současností. 

4. 2. 2017, 13:44

Květoslav Soška

chtěl bys pomoct pardubícím sou momentálně na spadnutí

ODPOVĚĎ:

V této chvíli si to moc nedokážu představit, hlavně kvůli své náplni práce a velké vzdálenosti od Pardubic.

4. 2. 2017, 13:44

Mirko Hyl

Setkal jste se ještě někdy se svým biologickým otcem

ODPOVĚĎ:

Určitě ho znám. Jako malý kluk jsem se s ním setkával. 

4. 2. 2017, 13:40

Markéta Kočová

Zdravím Dominiku, jak si myslíš, že Pardubice zakončí svoji sezonu? Udrží extraligu?

ODPOVĚĎ:

Udrží. Už několikrát to bylo za těch brzy 70 let na vážkách, ale vždy se nejvyšší soutěž udržela.

4. 2. 2017, 13:33

Jan Zídek

Ahoj Dominiku, jaký nejhloupější gol jsi v karéře dostal?

ODPOVĚĎ:

Hloupých gólů asi bylo hodně. Nejvíce si pamatuji na rok 1987 na zápas s Kanadou, kdy jsme vedli 20 vteřin před koncem 1:0 a jeden z jejich hráčů nastřeloval puk na zadní mantinel. Letěl v hrozné výšce a já jsem ho ztratil z dohledu a všiml jsem si ho znova až nad svým ramenem. To už bylo samozřejmě pozdě a spadnul do brány. Tenkrát si všichni mysleli, že se dívám někam na hodiny, kolik vteřin je do konce. Ale opravdu jsem hledal puk. Dodnes moc nechápu, jak se to stalo. 

4. 2. 2017, 13:30

Jiří Kareš

Zdravím Dominiku, myslíš si,že z nadcházejícího MS v hokeji 2017 už naše reprezentace konečně přiveze některou z medailí ?

ODPOVĚĎ:

Také zdravím. To asi nedokážu odhadnout (úsměv). Jen doufám, že někdo porazí Kanadu a její hegemonie skončí (vyhrála dvakrát za sebou). Kdybychom to byli mi, bylo by to moc příjemné. I zde už na medaili čekáme delší dobu a bylo by to prima. 

4. 2. 2017, 13:27

Miroslav Eisenhammer

dominiku tvuj nazor na letošni vykon pernikaru a a brankare Kloučka děkuji

ODPOVĚĎ:

Nechci nějak rozebírat brankářskou situaci. Jen zmíním, že je zajímavé, kolik brankářů se v nynější sezóně v Pardubicích protočilo. To se také moc často nevidí.

4. 2. 2017, 13:24

Jiří Dvořák

co říkáte na situací v Dynamu Pardubice a na to že Pardubice jsou úplně poslední v Tabulce nemrzi vás to že když jsi hrál za naše Dynamo Pardubice že se nám dařilo a stáli jsme se 5X mistry extraligy v čem je podle vás chyba je to v trenérovi nebo v hráčích co by mělo vedení klubu udělat aby se mužstvo zase zvedlo a aby to byl takový hokeji jako býval za vás děkuj za odpověď

ODPOVĚĎ:

Dění v Dynamu už jsem rozebíral v předešlých odpovědích, tak se nezlobte, že se nebudu opakovat.

4. 2. 2017, 13:23

Pavel Jirsak

dobrý den jak vidíte českou 20 a nemáte chut spolupracovat

ODPOVĚĎ:

Byl bych rád, kdyby se kluci zase někdy dostali do semifinále, nebo kdyby si sáhli na medaili. Je to teď takové smutné. Poslední medailí je totiž bronz ještě za pana Hadamczika v roce 2005. Dobře si to pamatuji, protože byla tehdy výluka v NHL a na MS juniorů hrál Crosby. Tehdy už byl draftován, ale ještě nehrál NHL - právě kvůli výluce. Dnes je konkurence velká. Týmů, které už mají určitou kvlitu, je více. U dvacítky se angažovat nechci, protože by to zabralo hodně času a mám jiné povinnosti. Ale opravdu klukům fandím a těším se na medaili. Bohužel nám, co se týče srovnání s Amerikou a Kanadou, ujel vlak. Je to vidět na výsledcích. Ani nevím, kdy naposledy náš juniorský tým Kanadu porazil. 

4. 2. 2017, 13:21

Jakub Lochman

Co jeˇteď nápní tvé práce? Chybí ti hokej? Díky!

ODPOVĚĎ:

Každý, kdo hrál třicet let hokej, si k němu vybuduje celožitovní vztah. Život bez hokeje si zatím nedovedu představit. I proto jsem jednou až dvakrát týdně na ledě. Ať je to s klukama v Praze nebo v amatérské lize. Takže si cestu k hokeji najdu, i když v jiném prostředí i lize (smích). Když náhodou nejdu na hokej, tak vyrazím na lyže nebo na kolo.

Mojí hlavní náplní je nyní byznys. Věnuji se své značce nápojů Smarty. Práce teď zabere asi nejvíce mého času. Poté mám pejska, se kterým se věnuji myslyvosti. 

4. 2. 2017, 13:14

Jiří Vlček

Dominiku, omlouvám se, ale nezeptám se Vás na nic, jen využiji této příležitosti, abych Vám vyjádřil obrovské poděkování za všechny Vaše úspěchy v NHL, které musí do teď těšit každého fanouška českého hokeje a hlavně za největší sportovní zážitek v mém životě. Tím nej zážitkem je Nagano! Nikdy nezapomenu! Ještě jednou mnohokrát děkuji. Pořád mám husí kůži, když vidím nějaký záznam z Nagana! Jiří Vlček Olomouc

ODPOVĚĎ:

Moc děkuji. Vždy mám radost, když vím, že mé výkony někoho potěšily.

4. 2. 2017, 13:09

Pavel Mlejnek

Vážený Dominiku, předně bych Vám chtěl srdečně poděkovat, od roku 1983 jste mým vzorem, a právě kvůli Vám jsem v té době začal chytat. Velice mě potěšil Váš návrat do dresu mé milované Tesly v sezóně 2009/2010 korunovaný titulem a také naším krátkým setkáním v Liberci 15. 9. 2009. Chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor na dění v současném pardubickém klubu. Je kádr opravdu tak špatný, že pomalu spěje do WSM ligy, nebo co se tam vlastně děje? Neuvažujete se v klubu opět nějak (manažersky, trenérsky) angažovat? Zkušeností máte k nezaplacení! Závěrem bych Vás rád osobně pozval na některou z akcí, které na zcela novém a krásném Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově pořádáme (www.hcturnov.cz). Přeji Vám a všem Vašim blízkým vše dobré v roce 2017, pevné zdraví a úspěchy ve všem, čím se zabýváte. S pozdravem Pavel Mlejnek, HC Turnov 1931

ODPOVĚĎ:

Nyní bydlím od Pardubic moc daleko, takže si nedokáži představit, že bych byl v klubu angažovaný. Přesto výsledky sleduji a nemyslím si, že by bylo mužstvo tak špatné, aby se nedostalo do desítky. Už proběhlo mnoho změn a já doufám, že se to příští rok už nebude opakovat. Jinak děkuji za pozvání, ale jsem hodně vytížen a Turnov je hodně z ruky. 

4. 2. 2017, 13:08

Roman Brydniak

Dobrý den pane Hašek. Jakožto velkého fanouška Českého hokeje mne trápí jeho momentální postavení ve světě. Jde hlavně stav naši mládeže, protože tam to vše začíná. A mne by zajímalo, co by měl hokejový svaz podle vás dělat více, aby se situace změnila. Po každém prohraném zápase je na diskuzích plno,, trenéru". Co si budeme povídat v Česku jich máme plno. Hodně lidí si myslí a já patřím do této skupiny, že by mělo být více umožněno hrát hokej taky dětem z chudších rodin. Věřím, že i tam by se našlo hodně talenu. Hokej je hodně finančně náročný sport a nám ujíždí vlak! Za minulého režimu byl sport potažmo hokej financován státem. Nemělo,by se u nás něco změnit? Děkuji za odpověď, a hodně zdraví a úspěchů.

ODPOVĚĎ:

Je pravda, že dříve bylo financování sportu jiné, než dnes. Za mě je první věcí, aby bylo postaveno co nejvíce zastřešených stadionů. Nemusí to být žádné drahé stadiony, ale hlavně aby byly i na malých městech. V americe nazývají podobné stadiony stodolami, ale mají led šest sedm měsíců v roce, a to je podstatné. Přírodní led už u nás totiž moc není (tento rok je hezkou výjimkou). Protože i z malých měst mohou přijít velké talenty. Druhou věcí je, aby rodičě platili za výstroj co nejméně. To chce dobrou organizaci mezi svazem a rodiči, aby se mohla výzbroj měnit tak, aby stála co nejméně. Aby byla zátěž pro rodiny co nejmenší. I v této problematice už se svaz angažuje a snaží se dětem a rodičům pokud možno maximálně vyjít vstříc. Nesmí v tom však polevit. 

4. 2. 2017, 13:04

Viktor Kramný

Dominiku chtěl bych se zeptat na tvůj názor co se týká juniorského hokeje u nás.Jde mi o to co si myslíš o uzavření extraligy juniorů,kdy v týmech i jiných než extr. jsou ročníky na dobré úrovni a klidně by nynějším mohli konkurovat.Tím,že si extraligu nemohou zahrát talenty končí nebo mizí jinam do slabších lig za hranice kvůli financím,nebo některá města končí s mládežnickým hokejem(viz.naposled Uničov)rodičě nedávají děti na hokej když nevidí možnost růstu a uplatnění.Názor pana Štěrbana uzavřít ať máme klid hlavně mi v Jihlavě proto že bychom chtěli v budoucnu akademiji je pro mě scestný a uzavření extraligy nás připravuje o víc talentů než by se zdálo.

ODPOVĚĎ:

Já jsem pro uzávírání soutěží nikdy moc nebyl. Je vždy dobré, když mají mládežnická družstva z různých měst šanci dostat se nahoru. Uzavírky jsou svým způsobem demotivující pro kluky i trenéry týmu, kteří v něm působí. Je něco jiného, když se jedná o profesionální-mužský hokej. Tady už je to složitější otázka.

4. 2. 2017, 12:54

Petra Šindelářová

Dobrý den, mám trošku netradiční dotaz.Jak skončila Vaše modrá brankářská helma z Nagana,ze které byla ustřelena její boční část?Zbytek turnaje jste pak dochytal v té z Buffalla.Nebyly nějaké tlaky ze strany sponzorů,IIHF či svazu,že chytáte ve "své" masce?Přece jen,byl jste jediný,který na OH dokonale zpropagoval svého zaměstnavatele-díky těm šavlím na černé helmě-to bylo pro Buffalo PR zadarmo:-))Děkuji Vám za skvělé zážitky a radost z hokeje.Zdraví Vás Petra.

ODPOVĚĎ:

Vím, že jsem chytal v modré helmě, která by měla být v Síni slávy českého hokeje. To se bavíme o té, co praskla po střele Kamenského. Poté jsem měl černou, ale přesně si nevybavuji, že by tam byly motivy Buffala. Ale asi ano, když to říkáte (úsměv). Tak jako tak si určitě nikdo nestěžoval. 

4. 2. 2017, 12:51

Kateřina Korkešová

ZDRAVÍM,Ptám se ohledně svého syna,který chytá za HC Draky v Bílině.Už rok je v bráně,nejdřív netušil kdo jste,ale pustila jsem mu Vaše nejlepší zakroky uplně mu spadla čelist.Hned začal zkoušet některé kousky,trenér zněj šílí :) :) Takže v kolika letech jste začal hrát? Byl jste nejdřív hráč a pak jste se rozhodl být golmanem,nebo hned jste chtěl být v bráně? Na zakladě některých záznamů jste míval občas hráčskou přilbu,proč?a v které se vám lépe chytalo? A chodíte si ještě zachytat? Nepřemýšlel jste ze by jste občas přijel na naký zimák trenovat prcky?nebo snima udělal rozhovor? Je možnost Vás ještě někde vidět? Děkuji za odpovědi.S pozdravem Katka a Pavlík Korkešovi

ODPOVĚĎ:

Také zdravím. Tatínek mě vzal na stadion poprvé v šesti letech, když jsem šel do školy. Byl jsem brankář od prvního tréninku. Ať to bylo venku na ledě nebo ve fotbalové brance, vždy jsem se tlačil do brány. Ať si syn z toho, že z něj trenéři šílí, nic nedělá. Ze mě také občas šíleli (smích). Co se týče helem, ze začátku to byla hráčská helma s košíkem. V Čechách to bylo v podstatě až do roku 1990. V těch začátcích chytali brankáři úplně bez masky. Poté byla určitá provizorní maska obličeje, poté helma s košíkem a následně přišla z Kanady tradičnější helma, jak ji známe dnes. Trénování mě zatím neláká. Podle možností chodím s dětmi na led bruslit. V poslední době jsem byl s dětmi v Dobříši podpořit stavbu zastřešení místního kluziště. Doufám, že to vyjde. Podobných akcí se zúčastňuji několikrát za rok. Pokud mě chcete vidět, sledujte web Smartydrink.cz nebo náš facebook. Často pořádáme různé akce, na kterých bývám.

4. 2. 2017, 12:47

Lubomír Przepiora

Dominiku o Vaších úspěších víme všichni ,ale co Vaše koníčky jaké máte hobby když jste již v hokejovém důchodu?

ODPOVĚĎ:

Koníčky jsou sport, myslivost a má práce - podníkání se Smartym. Těmi se zabývám a těší mě. 

3. 2. 2017, 16:28

Vítězslav Trýb

vedl jste si Vy osobně, případně někdo Vám blízký (rodiče) statistiky, příp. archiv o Vašich začátcích? Nevím, jak to přesně chodilo v dřívějších letech, ale sehnat nějaké ucelené statistiky hráčů z doby před revolucí je docela oříšek. Pokud tyto své statistiky máte, nebyl byste je ochoten zveřejnit na tomto serveru. Děkuji Vítězslav Trýb

ODPOVĚĎ:

Táta mi do určité doby vedl kroniku. Ale když jsem začal hrát ligu, už toho bylo hodně. Navíc když jsem začal hrát za nároďák, skončil s tím, protože už toho bylo moc. Statistiky jsou v mé knížce, která vyšla v roce 1999. Mnohé by se daly sehnat na různých pardubických portálech. Dnes už je lze dohledávat díky internetu. 

3. 2. 2017, 16:27

Marian Doležal

Dobrý den Dominiku, chtěl bych se zeptat, když teť zavzpomínáte na svou skvělou kariéru hokejového brankáře, ve kterých letech jste chytal podle Vás úplně nejlépe a kdy jste měl nějaké delší slabší období. Děkuji za odpověď, Dominátore

ODPOVĚĎ:

To je otázka, kterou už jsem slyšel několikrát. Indiviudální úspěchy jsem nejvíce sbíral v 90. letech. Ale je hrozně složité odpovědět. Povedených sezón bylo hodně. Výpadky tam samozřejmě byly, ale naštěstí se vždy jednalo o týdny nebo maximálně měsíce. Nikdy to nebylo na celou sezónu. Navíc jsem měl vždy štěstí na kluby, protože s výjimkou jedné sezóny jsem se za třicet let vždy dostal do play-off. Ze začátku se vlatně ještě play-off nehrálo, ale bývali jsme na špičce tabulky. 

3. 2. 2017, 16:19

Dana Perončíková

Ahoj Dominiku.Chtěl by ses vrátit do hokejové brány?Koukáš se na kluky jak hrají v národních dresech a není ti smutno? Měj se hezky. S pozdravem Míla a Dana.

ODPOVĚĎ:

Do hokejové brány se nechci vrátit. Důkazem toho je, že pořád hraju hokej. Ať už v tréninku nebo amatérské lize jsem vždy v obraně. V bráně jsem se v životě nastál až, až.

3. 2. 2017, 16:11

Šárka Hofmanová

Dominiku zdravím, kdyby jste znovu narodil a měl vaše zkušenosti, stal by jste se znova brankářem, nebo by to bylo něco jiného, pokud ano co ?

ODPOVĚĎ:

Vždy jsem si rád zahrál fotbal, vždy jsem rád dával góly. Ale úspěchů, jakých jsem dosáhl na pozici brankáře, bych z jiné pozice asi nedosáhl. Takže jsem asi vybral dobře a neměnil bych.

3. 2. 2017, 16:10

Roman Kváš

Který z brankářů, kteří chytají letošní ročník extraligy by podle tebe měl na NHL?

ODPOVĚĎ:

Abych to mohl říct, musel bych chodit na každý zápas. Ale já se většinou dívám jen na sestřihy utkání a podle nich si jednoho brankáře vyzvednout netroufám.

3. 2. 2017, 16:05

Adam Joined

Dominiku co si myslíš o přítomné situaci ve které se nachází dynamo? Pamatuješ na tak to špatné vysledky Pardubic?

ODPOVĚĎ:

Shodou okolností jsem v Pardubicích začínal v momentu, když jsme byli na posledním místě. Hráli jsme ve Zlíně a zhruba v polovině soutěže jsme byli na sestupové pozici. Byl to můj vůbec první kompletní zápas. Situace je nyní obdobná, akorát dnes je tam ještě hrozba baráže. Je to nepříjemné postavení a myslím, že se kluci budou muset na baráž připravit. Ale věřím, že se udrží. Já už dva měsíce říkám: "Hele, když dneska vyhrají, přiblíží se víc k desítce." A když to řeknu, tak vždy prohrají a ztráta se zase zvětší (úsměv). 

3. 2. 2017, 15:59

Václav Balek

Kdy jsi plánoval konec kariéry?

ODPOVĚĎ:

To jsem vždy plánoval podle toho, jak jsem se cítil a jaké byly možnosti. Já jsem dlouhodobě konec kariéry neplánoval, ale s postupem času to prostě přišlo.

3. 2. 2017, 15:55

Hana Bobvošová

Dobrý den Dominiku, váš klub kde jste s hokejem začínal je mometálně na posledním místě extraligové tabulky. Vím že se na to blbě kouká. Já, teda osobně Pardubicím nefandím to se přiznávám, jsem fanynka Libereckého hokeje. Nechtěl byste třeba Pardubický tým podpořít finančně ? předem děkuji za opovědˇ Hana Bobvošová Liberec

ODPOVĚĎ:

Nekouká se na to hezky, ale já nejsem žádný z majitelů. Pardubice budu moci finančně podporovat, až si to budu moci dovolit :-)

3. 2. 2017, 15:51

Luboš Dvořáček

Co říkáš na českou extraligu a kluby, které v ní hrají?

ODPOVĚĎ:

Podle mého názoru nemá vůbec špatnou úroveň, což dokazuje Sparta, která se dostala do finále Ligy mistrů. Nejde to srovnávat s NHL, ale co se týče Evropy, patří naše liga ke špičce.

3. 2. 2017, 15:49

Jiří Malkus

Jakému klubu fandíš v Extralize ? S pozdravem Malky.

ODPOVĚĎ:

Samozřejmě Pardubicím :-) V poslední době mi ale nedělají moc radosti.

3. 2. 2017, 15:47

Marek Zeisel

Jaký byl váš největší hokejový zážitek.A proč? Marek Zeisel

ODPOVĚĎ:

Určitě když to člověk vezme zpětně, vzpomíná nejvíce na vítězství. Ať už to bylo v Naganu, s Detroitem nebo Pardubicemi. To jsou momenty, které se mi vždy vybaví v paměti.

3. 2. 2017, 15:45

Sára Zeiselová

Žije se vám líp v USA nebo v ČR? Sára Zeiselová

ODPOVĚĎ:

Po odchodu z NHL jsem se rozhodl žít v České republice, už jsem si na to zvykl. Do Ameriky cestuji minimálně jednou, ale spíše dvakrát za rok. 

3. 2. 2017, 15:44

Honza Hejlek

Dobrý den, mohu se zeptat zda je možnost v Praze začít hrát hokej v 15 letech?

ODPOVĚĎ:

Určitě je možnost, ale řekl bych, že ostatní kluci v družstvu už by měli náskok a bylo by hodně těžké se mezi ně dostat. 

3. 2. 2017, 15:42

Lucie Kohutová

Dobrý den, jaké to bylo hrát v NHL? Matěj Kohut

ODPOVĚĎ:

Bylo to krásné :-)

3. 2. 2017, 15:41

Petr Vítek

jake to bylo v NHL

ODPOVĚĎ:

Je to nejkrásnější soutěž na světě. Je to cirkus v nejlepším slova smyslu. Těžko s tím srovnávat něco jiného.

3. 2. 2017, 15:40

Lukáš Čedík

Dobrý den Dominiku co říkáte na to ,že jste byl kanadskými experti na webu SportsNet vyhlášen mezi TOP 10 hráčů ,kteří se od roku 1967 po kluzištích nejslavnější hokejové ligy světa sklouzli ? A chci slyšet váš názor proč tam nebyla zařazena naše osmašedesátka Jaromír Jágr ? Díky za odpověď

ODPOVĚĎ:

Hezký den. Pořadí vytvářeli experti a je jasné, že každý z nich má svůj názor. Já si toho moc vážím a nepředpokládal jsem, že bych mohl být tak vysoko, někde s Nickem Lidströmem. Byl to vlastně jediný další Evropan v desítce, takže to považuji za velké ocenění. 68? Určitě by si tam zasloužil být. Je to názor určitých lidí, kteří sledují NHL. Myslím, že Jarda měl nevýhodu, že hrál dlouho v týmu s Mariem Lemieux. Pak to někdo mohl brát tak, že nebyl lídrem týmu v době, kdy získával Stanley Cupy. Ale jinak samozřejmě za body, které získal, by si tam zasloužil být.

3. 2. 2017, 15:39

Jan Bořek

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak vidíte šance FILIPA ZADINY na draftu NHL a jak si mislíte že mu po draftu bude trvat než si odbude debut v NHL. Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ:

Filip je určitě talentovaný útočník a pokud se předvede na mezinárodních akcích, má šanci být draftovaný. 

3. 2. 2017, 12:13

Vítězslav Tůma

Dobrý den pane Hašek. Než Vám položím pár otázek, sluší se nejdříve poděkovat za to, jak neuvěřitelným způsobem jste dělal velké jméno a čest naší krásné malé vlasti a co vše jste spolu s dalšími hráči pro naší zemi vyhrál. Klobouk dolů! 1/ celou svou kariéru jste odchytal v jediném typu brankářské helmy. Nelákalo Vás vyzkoušet i jiný typ masky? Čím byla ta Vaše pro Vás tak unikátní, že jste u ní zůstal? 2/ spousta brankářů má pod helmou zavěšené chrániče krku. Proč jste si ji nepořídil i Vy? Copak jste se nebál, že Vás může trefit puk do krku? 3/ několikrát jsem o Vás slyšel, že si pamatujete drtivou většinu branek, které jste za celou kariéru obdržel. Je to pravda? 4/ v NHL jste prožil mnoho let a měl možnost poznat, jak to v jednotlivých organizacích funguje a co vše se pro hráče dělá, aby se nemuseli o nic starat a měli klid na práci. Když to porovnáte se zázemím ve Spartaku Moskva, je mezi jednotlivými organizacemi velký rozdíl? 5/ neuvažujete nad tím, že by jste napsal knihu, která by mapovala komplet celou Vaší úžasnou kariéru? 6/ když se na ledě strhne hromadná bitka, občas se spolu utkají i gólmani. Jak vy na tohle nahlížíte? Není to trochu zbytečné? 7/ Váš názor na českého gólmana působícího ve Finsku Dominika Hrachovinu. Podle mě je to vynikající brankář a neprávem opomíjený trenéry reprezentace. 8/ byl někdo z hráčů, ať už v NHL, Rusku, nebo u nás v české extralize, jehož tvrdé rány jste se obával? Kdy jste viděl, že zrovna ten dotyčný napřahuje k ráně a Vy jste si říkal: ajaj, to zas bude bolet... :-) Mockrát Vám děkuji za Váš čas a odpovědi. Přeji mnoho úspěchů v podnikání a mnoho zdraví! Vítězslav Tůma

ODPOVĚĎ:

1. Není úplně pravda, že bych chytal v jedné. Od osmdesátého prvního jsem měl tři typy masky. Začalo to značkou Cooper, na kterou jsem navázal i v devadesátých letech s novým typem. Třetí typ helmy mi vylévali přímo na hlavu. Byla to helma z jednoho kusu speciálně dělaná pro brankáře. Helmy tohoto typu mi vyhovovaly nejvíce, nejlépe mi držely na hlavě. Cítil jsem se v nich lépe než v těch, co chytala většina brankářů - ty pro mě měly několik nevýhod. 

2. Já jsem chránič krku měl. Ne zavěšený pod helmou, ale měl jsem ho, řekněme jako bryndák, připevněný suchým zipem zezadu ke krku. Samozřejmě jsem se bál. Několikrát mě do něj trefili a určitě mě zachránil před zraněním. 

3. Určitě si některé góly pamatuji, ale jak jde čas, člověk trošku zapomíná. Jak jsem chytal, ty lepší hráče jsem si pamatoval více. Dnes si vzpomenu jen na několik gólů a samozřejmě ne tak dobře, jako kdybyste se mě zeptal před deseti lety.

4. Určitě je rozdíl velký. Ale i v Americe dostanete peníze a co děláte, už je pak na vás. Záleží víc na hokejistovi, co si dokáže zařídit a co ne. Co se týče samotného zázemí klubů v NHL a KHL, to bylo samozřejmě odlišené. V NHL to bylo na mnohem vyšší úrovni než ve Spartaku Moskva. 

5. Měl jsem pár návrhů. Skoro každý rok za mnou s tím někdo chodí. Ale je to hrozně náročné. Už jsem jednu knihu psal s Robertem Zárubou a vím, kolik času jsme tomu věnovali. Aktuálně tedy necítím, že chci vydat knihu o své kariéře.

6. Patří to k emocím. Já jsem se do podobné bitky zapojil asi dvakrát nebo třikrát. Když se brankář jednoho týmu zapojí a kvůli tomu dojde k přesile, je víceméně nepsanou povinností, abyste jel svým spoluhráčům pomoci. Ne že bych to malé kluky někdy učil, na druhou stranu to k hokeji patří.

7. Dominika bohužel do podrobností neznám. Takže se nechci pouštět do hodnocení.

8. Nejtvrdší ránu z kluků, které jsem poznal, měli Zdeno Chára a Petr Sýkora z Pardubic. Přesnější byl podle mě určitě Petr Sýkora. Kdybych měl dát jednoho hráče na první místo, byl by to právě Petr. Co se týče samotné tvrdosti, byl Petr Sýkora při tréninku opatrnější. Zblízka to tak nepálil. Zdeno Chárovi to bylo jedno, takže tam to bolelo (úsměv). Nejlepší střelec s nejšikovnější střelou proti kterému jsem hrál, byl Brett Hull. 

3. 2. 2017, 12:13