Hokejová reprezentantka Tereza Vanišová: Nový dres v dívčí šatně určitě uspěje

Foto: Český hokej

23. června 2018, 13:55

Tomáš Čekal

„Obléknout si reprezentační dres je pro každého pocta,” netají Tereza Vanišová, česká hokejistka. Zároveň ale přiznává - v dívčí šatně jsou dresy i ostatní části oblečení vždycky podrobeny přísnému hodnocení. “Nová kolekce určitě obstojí,” dodává.

Pamatujete si, kdy jste poprvé na sebe oblékla národní dres?

Bylo mi asi čtrnáct a hrály jsme na turnaji do 15 let. Už je to celkem dlouhá doba… 

Jak vnímá vaše rodina, že jste hráčkou českého ženského národního týmu?

Doufám, že jsou na mě aspoň trochu pyšní. Pro nás holky je to zábava a lifestyle, ale není to naše práce. Děláme to, protože nás to baví. Určitě je to vnímáno malinko jinak než u chlapů, kde je vše profesionálnější.

Sbíráte dresy?

Pár jich doma mám. Nejcennější je dres z mistrovství světa hráček do 18 let v Maďarsku, kde jsme vyhrály bronz. Svou hodnotu má i dres, v němž jsem hrála v A-týmu v Přerově první divizi a vyhrály jsme.

Hokejistka Tereza Vanišová a para hokejista Pavel Kubeš předvádějí novou kolekci

Hokejistka Tereza Vanišová a para hokejista Pavel Kubeš předvádějí novou kolekci | Foto: Český hokej

Líbí se vám český lev na národních dresech?

Je to super! Bude to hezká změna. Uvidíme, jak se nám v těch dresech bude dařit. Lev, to je pýcha, bojovnost, hrdost, síla, skvělý znak pro národní tým. Přesně tak bychom měly působit na ledě, hrát, bojovat, takový by měl být charakter týmu.

Jak vnímáte nový design dresů?

Je to velká změna, takhle to nikdy nebylo. Nejdůležitější bude, aby si lidé zvykli, že lev je náš znak, navíc plný energie. Myslím, že pro tu ojedinělost by nový design mohl být úspěšný. Mě se třeba líbí, že jsou jednotlivé týmy rozlišeny barvou korunky. Člověku možná chvíli trvá, než si uvědomí, že lev má v tlamě puk, ale je to zajímavost, která se mi opravdu líbí.

Připravena je i nová kolekce merchandisingu. Která její část se vám zamlouvá nejvíc? 

Červené triko s bílým lvem je hezké. Lev vyniká na triku a máte možnost sledovat víc detailů.

Jsou hokejistky kritičtější ke kolekcím, které dostávají nejenom v reprezentaci?

Každá holka je směrem k oblečení kritičtější. Daleko víc přemýšlíme o tom, jak se oblečeme, přitom spousta lidí to ani nevnímá. I v hokeji jsme stejné, koukáme na dresy, na to, co se nám líbí a co ne.

Obstojí nový dres u holek?

Určitě jo. Ale je to o názoru. Někomu se to líbit bude, někomu ne. Jsou lidé, kteří jsou na něco zvyklí a nemají rádi změny, a pak lidi, co jsou za změny rádi. Bude to hodně subjektivní.

Nebude vám chybět státní znak?

Mně osobně asi ne. Bude to změna, která se mi líbí. Je to nové, jiné. Proč to nezkusit?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz