Holík začal v Boleslavi luxusně! Po gólu ze mě všechno spadlo, libuje si

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

29. září 2017, 21:12

Václav Jáchim

Byl nejžádanějším zbožím českého hokejového trhu od chvíle, kdy vypukl nový ročník Tipsport extraligy. Jakmile vešlo ve známost, že Petr Holík skončí v ruském Čerepovci, pršely na jeho adresu nabídky ze všech stran. Šikula ze Zlína si nakonec možná trošku překvapivě vybral Mladou Boleslavi a dva dny po příchodu do města aut poprvé naskočil v novém dresu. Premiéra se povedla luxusně! Holík asistoval u první trefy Jakuba Klepiše, druhý gól sám dal. "Kdybychom prohráli, bylo by to těžké. Vítězství pomůže týmu i mně," povídá spokojeně.

Podobným způsobem u Bruslařů začínal angažmá snad jen kdysi Richard Král. Skočit do rozjetého vlaku, po delší herní pauze, to není pro nikoho snadné. Ovšem Petr Holík ukázal, že je připravený. Bruslil, bojoval. Je vidět, že ho nepříliš šťastná štace v Čerepovci nikterak nepoznamenala. Jakmile duel s Vervou doběhl do cíle, fanoušci po děkovačce týmu hlasitě vyvolávali jeho jméno. "Byli úžasní. A atmosféra v hale také," děkuje na dálku výrazná posila boleslavské ofenzivy.

Při pohledu na vaši hru bylo patrné, že hodně chcete. Že toužíte zmáknout premiéru co nejlépe. Bral jste to takhle?
Myslím, že úplně ne. Klukům v lajně jsem říkal, ať mi spíš pomohou. Jsem v novém klubu, je mi jasné, že si budu trochu zvykat. Hodně pomohla využitá přesilovka. Jakmile jsme dali první gól, tak ze mě všchno spadlo. A hrálo se mi dobře.

Tehdy jste byl autorem nahrávky střelci Klepišovi, při druhé brance jste zakončoval sám. Tušil jste, že vás Pavel Musil krásně najde v palebné pozici z pravého kruhu? 
Bylo tam přečíslení, puk se pak odrazil do rohu, už přesně nevím. Kluci to tam vybojovali, já už byl na cestě zpátky z útočného pásma. Viděl jsem Pavla Musila, jak vyjíždí a celou dobu se dívá na mě. Jen si počkal na moment, kdy jsem se mu otevřel. No a já vystřelil. Nemířil jsem, jen jsem to tam plácnul. (usměje se)

Co jste si říkal po první třetině? Gól a asistence, to byl parádní nástup...
No, neříkal jsem si nic. V kabině jsem nedával žádné emoce. Měl jsem plnou hlavu a soustředil se, abychom vyhráli zápas. Protože to je důležité.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Cítil jste před úvodním duelem za Mladou Boleslav větší napětí než obvykle?
V extralize jsem nehrál za jiný klub než za Zlín. Ale nervozitu jsem neměl, spíš jsem byl zvědavý, jak mi bude vyhovovat zimák, souhra a podobně. Po jediném tréninku hned následovalo utkání.

Bylo těžké po konci v Čerepovci chytit zápasový rytmus? 
Pauza zase tak velká nebyla. Přiletěl jsem v sobotu a na led se nedostal asi pět dní. Hnedka, jak jsem ve středu přijel do Boleslavi, jsem bylo odpoledne na tréninku. Ale šlo jen o takové sklouznutí. Ale cítil jsem s dobře. Natrénováno mám, kondice tam je. Věděl jsem, že bude jen otázkou času, kdy se do toho v zápase dostanu.

Po odchodu z Ruska jste si v utkání s Litvínovem zlepšil náladu, co říkáte.
V Čerepovci jsem poslední zápasy nehrál, teď to byl zase skok, protože jsem na led chodil hodně. Za to jsem byl určitě rád. Kdybychom prohráli, bylo by to pro mě těžké. Vítězství je super pro tým i pro mě osobně

Když byl potvrzen váš příchod do Mladé Boleslavi, agent Robert Spálenka naznačil, že jste si tým vybral i s ohledem na víru, že vám budou Bruslaři hokejově sedět. Čím především?
Systémem hry, který se tu hraje. Bylo mi řečeno, jaké jsou v klubu představy, a mně se to líbilo. Doufal jsem, že zapadnu. Proti Litvínovu to byl první zápas, zatím je těžké nějak to víc hodnotit. Vyhráli jsme, až během sezony se však ukáže, jestli všechno funguje.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov

Premiéru jste absolvoval v první formaci vedle Radana Lence a Pavla Musila. Budete si rozumět?
Kluky znám z nároďáku, vím, jak hrají. Samozřejmě, byly tam nějaké výpadky, kdy jsme se trošičku hledali. Nejde jen o útočení, jednou nás tam soupeř zavřel skoro na dvě minuty, protože jsme zbytečně lítali. Ale to přijde, zlepší se to. Protože každý ví, co od druhého čekat. Snad bude všechno v pohodě."

V útoku s parťáky jste nahradil Tomáše Hyku. Dřív se triu přezdívalo HyMuLe, teď budete HoMuLe.
Jo, to je vtipné. Něco jsem slyšel, jak se někdo bavil o HoHo koktejlu nebo co... Jasně, podobné přezdívky se dávají. Já hlavně doufám, že ke klukům zapadnu stejně, jako když s nimi hrával Tomáš Hyka. A že nám to bude klapat.

Kolik jste vlastně znal nových parťáků, než jste přišel poprvé do kabiny?
Kromě kluků z nároďáku i další hráče, myslím, že znám tak polovinu týmu. Proti dalším jsem hrával. Všichni jsou úplně v pohodě, myslím, že nebude žádný problém.

Proti Litvínovu jste naskočil s číslem 14, na dresu ještě chyběla jmenovka. Znamená to, že dostanete tradiční jednaosmdesátku?
Jo jo, je ve výrobě. Budu hrát s číslem 81.

Příští pátek přijede čeká Mladou Boleslav utkání se Zlínem. Pro vás pikantní duel přijde hodně rychle.
Ještě jedeme do Hradce, nechci na to myslet (usměje se). Když si teď řeknu, že budeme hrát proti Zlínu, nervozitu necítím. Ale uvidíme, jak před zápasem. Bude to asi trošku divné, snad to ze mě také rychle spadne.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz