Holky mi hodně pomáhají, těší Malickou. Gruntová chválí všechny lajny

Foto: Martin Voltr

Rozdíl víc než jedné třídy dělil ženské šestnáctky Česka a Maďarska v prvním utkání Evropského poháru v Příbrami. Výhra 7:1 se cení dvojnásob díky tomu, že na ní má skutečně zásluhu celý tým, ne jenom pár hráček.

Nový fanshop

Všechno začínalo u Julie Pejšové. Hlavně v první třetině musela předvést pár klíčových zákroků, tam by inkasovaný gól mohl Češky dost nahlodat. O čisté konto přišla až ve třetí třetině, což ale její dobrý výkon nijak neshodilo.

A potom – střelecky se prosadily všechny čtyři formace. To je v téhle kategorii nesmírně ceněná věc, která se občas nepovede ani při větších kanonádách. První, či maximálně ještě druhá lajna většinou hrají v bodovém účtu prim. Ale tentokrát tomu tak nebylo.

„Je to hodně dobré, ještě nikdy se nám to takhle nepodařilo. Prostě nádhera,“ rozplývá se Lucie Gruntová. Jako prvního centra jí dost těšilo, že výsledek neležel jen na bedrech jejího útoku. „Myslím, že naše lajna to zvládla dobře, ale i všechny ostatní hrály výtečně. Akorát my jsme ty, co to musí pořádně táhnout,“ nezbavuje se své role.

Góly od všech čtyř formací? Nádhera, říká Gruntová

Branku, která byla nakonec vítěznou, vstřelila Dominika Malicka. Třinecká útočnice v únoru oslavila teprve čtrnácté narozeniny, v týmu je jednou ze tří hráček s ročníkem narození 2005. A přesto už má letos na kontě výtečných devět bodů, i se svou drobnou postavou patří mezi platné členky kádru.

„Gól byl práce celé lajny. Bojovaly jsme a nějak to tam padlo. Anička Kalová vybojovala v rohu puk, já jsem ho poslala Áně Pavlasové a po její střele propadl za brankářku. Já jsem ho jenom dorazila,“ popisuje Malicka svůj třetí reprezentační gól. „Jsme sehrané, občas nám něco nevyjde, ale to se stává. Holky mi hodně pomáhají, když jsem tady první rok,“ říká s úsměvem.

Ale stejně jako na sebe všechny hráčky musí být přísné, je i ona. „Mohla jsem do toho dát ještě víc, víc bruslit a bojovat v osobních soubojích,“ říká pokorně. Na druhou stranu – každý pošetřený kousek síly se bude ve druhé polovině turnaje hodit. „Do každého zápasu musíme dát všechno, ale taky se musíme trochu šetřit,“ tuší chytrá útočnice.

Suverénní výhra má svou cenu. Češky se při psychicky náročné premiéře netrápily, nervozitu rychle setřepaly. „Je to ale přece jenom domácí turnaj, takže něco jiného než když jsme třeba loni hrály ve Finsku. Já jsem potřebovala tak deset minut, abych se pořádně vcítila do zápasu a nebyla ve stresu,“ nedělá Gruntová hrdinku.

Sestřih zápasu Maďarsko – Česko 1:7

Ne že by snad v kabině nevládla před utkáním dobrá atmosféra, ale vítězství ji umocnilo. Přesně takové povzbuzení česká děvčata potřebovala. „Máme super partu i atmosféru. Julča všechno zařídí,“ směje se Malicka s odkazem na brankářku Pejšovou, která patří mezi největší bavičky. Teď jenom nelítat hlavou v oblacích, od půlnoci je výhra zapomenuta. „Jsme všechny šťastné, že jsme vyhrály, ale zítra je nový den a uvidíme, jak to dopadne,“ souhlasí české křídlo.

Také ve druhém utkání bude domácím hokejistkám povinnost velet jasně – vyhrát! Češky narazí od 12:30 na Francii.

„Čekáme podobný zápas jako proti Maďarsku. Ale nechci podceňovat žádné soupeře, protože myslím, že jsme tady všichni na stejné úrovni,“ dodává Lucie Gruntová.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz